| Alina570 a întrebat:

Inca n-am fost niciodata indragostita, dar as vrea sa stiu cati dintre voi va amintiti de prima dragoste, cum va simtiti cand va ganditi la ea/el si cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Heiii. Am 14 ani si de abia acum sunt la prima dragoste. E minunat sa simti acei fluturasi de fircare data cand il vezi ca iti zambeste sau cand te atinge. Privirea lui te lasa stana de piatra. Te topesti in fata lui... E atat de frumos sa fi indragostita si sa stii ca si el este de tine... Nu avem o relatie perfecta ca relatie fara certuri nu este relatie. De exemplu acum sunt suparata pe el. Bn...Recunosc, sunt extrem de incapatanata si de aceea astept ca el sa-si ceara scuze primul chiar daca il iubesc enorm de mult. Ma rog, la prima iubire vei vedea si tu cat este de frumos! Pupici si succes pe atunci cand te vei indragosti! kiss kiss

| Alina570 explică (pentru Anutzaaaaaaaaaaaaaaa):

Mie imi place sa am controlul si sa nu ma las coplesita de sentiment in orice situatie m-as afla. totusi ma bucur ca esti atat de fericita si sper sa va impacati repejorhappy. Pupici si tie.

22 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Sunt cateva lucruri in lumea asta ce nu se pot explica in cuvinte

| Alina570 explică (pentru DNSK):

Foarte original. In intelepciunea dumnealor, stramosii nostri, dacii si romanii, precum si generatiile urmatoare, au inventat cuvinte cam pentru tot.

Bine-nteles ca orice se poate explica in cuvinte, depinde de cat de bogat iti este vocabularul si de cat de articulat esti in dulcea limba romana.

| DNSK a răspuns (pentru Alina570):

Serios? atunci unde a gresit eminescu? sau oare eu sunt singurul care nu a inteles din scrierile lui cat a iubit-o pe veronica micle? eu zic sa te gandesti de 2 ori inainte de a spune ceva

| Alina570 explică (pentru DNSK):

Nu, nu esti singurul, dar nici nu cred ca tu esti un zeu al empatiei. Si doar asa de chestie nu ca mi-ar pasa catusi de putin, doar ca este cam jenant pentru un stapan al cuvintelor ca tine, dupa semnul intrebarii, primul cuvant din urmatoarea fraza se scrie cu litera mare. Mda, Eminescu tot cu litera mare se scrie.

| DNSK a răspuns (pentru Alina570):

Uite unde era pruteanu..seara placuta sa ai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi amintesc bine... dupa 10 ani suntem inca impreuna

| Alina570 explică (pentru suntserios):

Sunteti casatoriti? Aveti copii?

| suntserios a răspuns (pentru Alina570):

Inca nu

| Dariusuu a răspuns:

A fost frumos, au trecut ceva ani dar totuşi n-am uitat de prima dragoste, nu cred că aş avea cum.

Ce simţeam în momentul acela?

Simţeam cum îmi iese inima din piept afară!

| Alina570 explică (pentru Dariusuu):

Unii spun ca simt o durere in piept uneori si respira mai greu. Ai simtit si tu la fel?

| Dariusuu a răspuns (pentru Alina570):

Daaaa!

Simţeam cum mi se taie respiraţia cum o vedeam.

A fost ceva incredibil.

| piticelm a răspuns:

Eu inca sunt la prima iubire.Probabil daca nu as mai fi cu persoana respectiva, nu ar mai exista o iubire adevarata, insa sper sa raman la aceiasi iubire! Ce poti simti..multe,este greu de explicat daca nu traiesti o experienta.Numai esti tu cand iubesti.Ce simt cand ma gandesc la el? pai pur si simplu imi apare pe chip un zambet talamb si orice lucru mi se pare amuzant laughing Este ceva unic, iar daca ai norocul ca prima dragoste sa ramana alaturi de tine toata viata, sigur vei avea o viata fericita, indiferent de probleme!

| Alina570 explică:

As mai vrea sa stiu daca ati mai simtit la fel si in alte relatii. Unii sunt de parere ca trupul se obisnuieste cu cat ai mai multe relatii, ceea ce mi se pare logic tinand seama de faptul ca dragostea este bazata pe feromoni, endorfine si alte substante chimice pe care corpul si creierul le produc si care actioneaza ca niste droguri la care corpul capata o anume imunitate dupa o folosinta mai indelungata.

| AnonimulCurios a răspuns:

Eu n-am fost niciodata indragostit din pacate, dar din auzite am inteles ca este foarte frumos si inca astept sa ma indragostesc si eu. happy

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Cand ma gandesc l-a prima iubire am am o senzatie de inocenta, nu mai stiu exact ce simteam deoarece cea mai recenta iubire e pe primul plan. Prima iubire te marcheaza dar si te pregateste pentru urmatoarele relatii. Nu va ramane doar o simpla amintire, acele emotii ale revederii te vor incerca de multe ori. Iubirea vine si pleaca fara sa anunte. Nu poti fi pregatit pentru o noua iubire sau pentru o despartire. Sfarsitul primei iubirii nu este si sfarsitul sentimentelor tale. Fii sigura insa de un lucru: prima iubire nu o sa o uiti niciodata

| Alina570 explică (pentru Tudor_Daniel_1993):

Te-ai mai revazut cu ea?

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns (pentru Alina570):

Fiecare pe drumurile noastre... nu am mai vazut'o de ceva vreme!
Altceva vreau sa subliniez... cat de aprinsa crezi tu ca e dragostea din prezent, cand ai impresia ca dai totul si primesti totul, urmatoarea dragoste o sa fie la un alt nivel, nu o sa-ti vina sa crezi cum de ai putut sa suferi pentru altcineva anterior!
Parerea mea dragostea este o stare de moment, o stare trecatoare, oferi atunci cand primesti afectiune! 'TE IUBESC" are semnificatie abia dupa o perioada mare de timp (1-2 ani), restul sunt vorbe :j

| aandraa000 a răspuns:

E dureros.mai ales in cazul meu pentru ca baiatul pe care inca il iubesc e la 3000 de km de mine..si am tanjit dupa el 2 ani de zile in care am asteptat sa vina..am fost impreuna 4 luni dar ne-am despartit.e dureros ca atunci cand il vezi o data pe an sa il vezi cu alta, sa nu te bage in seama mai deloc cu toate cca stie ca il iubesti.e greu.dar cu toate astea m-as intoarce la el in orice secunda

| Roxii33 a răspuns:

Hei! Eu sunt foarte ghinionista in dragoste, iar pentru mine prima dragoste a fost plina de suferinta. pana la un moment. Sentimentul este foarte placut, mai ales cand il ai aproape. Trebuie sa fi cat mai apropiata de el. Este cel mai frumos sentiment!

| Alina570 explică (pentru Roxii33):

Spui ca pana la un moment dat. Ce s-a intamplat dupa aceea?

| Roxii33 a răspuns (pentru Alina570):

Pai este o poveste lunga... mai tot timpul era in jurul unei prietene de ale mele, facandu-ma geloasa, iar eu care sunt superrr geloasa, i-am mai acordat o a doua sansa, si a facut la fel...