| anonim_4396 a întrebat:

Încerc sa rezum cât pot.
Am ieșit dintr-o relație la distanta de 3 ani.
Dar nu știu ce doamne e în capul meu și cum sa privesc lucrurile. Nu pot fi neutra ca să le analizez și sa vad adevărul.
Eu zic ca l-am iubit pe băiatul asta. E frumos, e deștept, toate de bine.
L-am iubit ca pe ochii din cap și l-am adorat. Dădeam din timpul meu sa îl ajut cateodata cu lucruri, sa ii fac, renunțăm la ce aveam eu de făcut sau amânăm și îl ajutam pe el. El zicea vezi ca avem de lucrat la aia, trebuie sa băgăm mare, vreau rezultate, rezultate. Asta s-a întâmplat în ultimul timp. El mai zicea n-am chef sa fac, mai fa tu, hai ca nici săptămâna asta nu am lucrat nimic la ce trebuia, mai dormea. Și îl mai ajutam eu. Ma pricep la scris, făcut documente, chestii din astea și l-am ajutat pe partea asta. Chiar și când aveam tastatura laptopului aproape de tot bulita, îl ajutam asa. Totul ca sa fie bine și mulțumit, ca îl iubeam.
Eu nu zic ca nu e om bun, ca și el ma ajuta in chestii, ne mai făceam cadouri, dar niciodată sa stea ore întregi, zile sa ma ajute exclusiv pe mine cu ceva. Doar dacă făcea ceva rapid și care sa nu implice efort.
Eu în ultima perioada m-am simțit rău și am și slăbit. Și el a zis sa ma mut la el, dar eu i-am zis ca nu, vezi cum vorbești cu mine și cum te comporți.
Și a venit sa ne vedem, dar nici nu prea i se scula și nu se termina. I-am zis ca eu sunt larga, ca nici măcar sexul cu mine nu e bun, ca sunt urata, ca asa ma simțeam. Am ajuns de ma vedeam cea mai scârboase ființă și urata. Mi-a zis de câteva ori ca am fata de bărbat, ca ce nas am (ca e mai lung și borcanat), ca unde mi-e buza de sus (ca buza mea de jos e mai mare decât aia de sus). Imi zicea chestiile astea în gluma. Dar tare m-au rănit. El e f glumeț și haios. Dar nu știu, când îmi zicea de fizicul meu, ma durea și părerea lui a devenit realitatea din capul meu. I-am zis ca nu ma simt bine, ca nu sunt frumoasa, nu sunt nimic, ca nu ma mut și el a zis pai nu creca contează neapărat frumusețea, ci sa ai pe cineva alături de tine.
Eu sunt o persoana f înțelegătoare și mna, știu cum sa iau omul și dintr-una în alta, ultima data când ne-am văzut, mi-a zis ca are o blonda la el la munca care glumește încontinuu și ii înțelege glumele și nu se supăra pe el. Și l-am intrebat ce simte fata de ea, bla bla. Tot ca sa îl trag de limba. Și a zis ca e frumoasa, are bani și creca toți băieții stau după ea și de aia ea nu s-ar uita la el. Eu mai plângeam pe acolo, el mai mult a dormit. În fine.

Răspuns Apreciat de Editori
| Robert2526 a răspuns:

Ai rezistat ceva, 3 ani sa o duci asa e incredibil. Uneori nu reusesc sa imi dau seama cum unii oameni suporta asa ceva pe termen lung. Este absolut evident ca pur si simplu nu ii pasa. Nici macar nu este atent la tine si nu te cunoaste! Chiar ai nevoie de cineva care sa te iubeasca asa cum meriti si nu cred ca el este persoana. Nu zic ca e un om rau, dar cred ca pur si simplu nu va potriviti! Tu pari genul foarte implicata sentimental iar el genul comod si nu prea implicat. Daca ar ramane cu el, ai avea numai de suferit pe termen lung.

Sfat? Nu te mai uita la ce a fost, mergi inainte cu capul sus! In relatia asta ai dat tot ce ai avut mai bun si nu ai nimic sa iti reprosezi!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubire prin corespondenta, odata ce a fost la distanta, deci mult flirt, minciuna si plictiseala.
In realitate, nici nu se poate numi iubire si nici macar relatie.

| Frank51 a răspuns:

Ai uitat întrebarea.

Dacă te-ai referit la iubirea lui față de tine, pare zero. Cadouri îmi poate face și tata, să mă ajute la teme poate și un prieten, să stea cu mine de plictiseală și de urât poate și un străin.

Tocmai la ce este cel mai important nu a fost acolo pentru tine, să te facă să te simți specială, unică, iubită.

| johnnny123 a răspuns:

"Încerc sa rezum cât pot. "

Ai rezumat atât de bine încât ai scris un roman întreg fără să pui nicio întrebare...

| helpforyou a răspuns:

Din cate vad aveti drumuri paralele in viata. Nu exista iubire. Poate a fost la inceput. Iar la tine a devenit dependeta de omul cu care esti.

Nu vad nimic bun in continuarea acestei relatii.
Acele lucruri spuse in gluma sunt incercari de a comunica ceea ce nu are curajul sa o spuna raspicat.

| helpforyou a răspuns:

"ca eram larga (dar și el o avea mica )" adica nu sunt numai eu de vina. Lasati acuzele ca nu duc la nimic constructiv. Vad ca tu nu i-ai reprosat asta direct, dar posibil sa fi dat semnale.

| acerr a răspuns:

Mai fata! larg nu exsista! vaginul umed inseamna ca esti excitata, si nici atunci nu e larg, e doar umed pentru ca daca nu ar fi umed ar fi f deranjant, cu dureri, iritatii... femeia excitata e umeda pentru ca secretiile vaginale isi fac treaba! daca ar fi un vagin uscat, domane fereste trebuie folosite unguente speciale!

| Daz01 a răspuns:

Este bine că ai avut curajul de a te destăinui în fața noastră, de multe ori lucrul acesta ne ajută foarte mult. Problema la voi a devenit monotonia și comfortul în care iubitul tău a intrat, tu fiind acolo pentru el sprijinindu-l în a-și face activitatea. Fenomenul ăsta apare chiar și la oamenii foarte activi și foarte implicați. Este clar că tu vii cu un bagaj de frustrări și cu o sitmă de sine scăzută (poate de când erai mică) cu privire la aspectul tău fizic, iar glumele iubitului tău te lovesc chiar dacă acestea sunt doar glume cu scopul de a te tachina. Problema lui cu erecția nu este pentru că ești tu largă sau urâtă ci cu siguranță este de natură medicală sau psihică. Dacă simți că nu mai poți continua o astfel de relație și consideri că acest băiat nu te satisface din niciun punct de vedere cred că ai făcut o alege bună punând punct relației. Totuși, îți recomand să meditezi asupra situației și să te gândești bine dacă nu cumva multe dintre probleme tale sunt datorită imaginației tale (mie așa mi se pare la prima vedere) motivat de faptul că iubitul tău nu se compărtă așa cum ai vrea tu să se comporte. Succes.