| stefanuc a întrebat:

Întrebare ca să știu la ce ar trebui să mă aștept, că tot începe școala peste puțin timp! Sunt în clasa a 12-a și în clasa a 9-a am întâlnit o fată, fata care îmi place mie! Acum 5 luni i-am spus că o plac, ei personal și am pus la o poză de a ei, un comentariu frumos! A 2-a zi un retard de coleg că altfel nu am cum să îi spun a aflat și a făcut hărmălaie în clasă! Apoi după acest incident, a 2-a zi când am vrut să îmi cer scuze pentru ceea ce s-a întâmplat cu o zi în urmă nu am mai avut cum... pentru că mă cam blocase și mi-a zis la școală niște cuvinte care m-au rănit.dar cu toate astea eu nu m-am supărat, pentru că o iubesc enorm! Am făcut rost de numărul ei de telefon de la unul dintre cei mai buni prieteni din clasă (nu că ar fi mulți decât 2 și Acum 5 luni a făcut și ea parte din cei mai buni prieteni ) Și alaltaieri am intrat în vorbă cu ea! Acum vine întrebarea: Când vom începe școala ne vom revedea! Întrebarea este:Cum știu că îi pare rău pentru ceea ce a făcut acum 5 luni (Cu toate că a avut dreptate într-un fel, dar nu trebuia să se răzbune pe mine)? Adică nu știu un gest, comportament orice! Va mulțumesc! scuzați dacă nu am încadrat întrebarea la categoria potrivită!

2 răspunsuri:
| Hellofriends a răspuns:

Dacă îi pare rău şi e prea orgolioasă să îți scrie, poate va încerca sa intre in vorba cu tine, cu subiecte aiurea, va incerca sa se apropie de tine, te va privi pe ascuns cu fiecare ocazie etc...

| Lare13M a răspuns:

Pai daca ii pare rau de ce a facut, o sa incerce sa se bage in seama cu tine mai mult decat de obicei si sa iti dea de inteles intr-un fel, ai grija ca fetele sunt perverse si foarte orgolioase, nu o sa iti spuna niciodata in fata ca a gresit sau ceva de genu`, dar se va comporta mai frumos si iti va da de inteles acest lucru. Daca inca iti place de ea, trateaz-o putin cu indiferenta ca ea o sa vada acest lucru si nu ii va conveni, asa ca o sa te caute ea, bineinteles daca te place. Indiferenta le enerveaza cel mai tare pe fete, dar le si atrage in acelasi timp! Sper ca ti-am fost de ajutor!