| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare mai ales pentru fete:

daca va place de un baiat timid, linistit, nu se da macho si el nici nu banuieste ca-l placeti cum ii veti spune stiind ca acesta este timid?

3 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Dar de ce trebuie sa-i spun?
Caut un pretext ca sa deschid o discutie, apoi ii dau de inteles sau il invit pur si simplu la o intalnire.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Hmm.eu in principal, m-as baga-n vorba cu el(si asa vorbesc mult, deci nu ar fi o problema), as apela la umor(intotdeauna functioneaza), iar in functie de cum decurg lucruile, i-as da de inteles ca-l plac, cum? pai... Celebra faza : nu ma uit pe unde merg si dau peste el; imi cad toate dosarele din mana si el ma ajuta sa le ridic; iar pe jos am grija sa ramana nr de telefon si el sa il ia. saaau, mai discret, doar cateva zambete.si sa-i dau de inteles ca poate conta pe mine, si dupa mai mult timp, sa-i zic ca-l plac.laughing

| victor333 a răspuns:

Maicoane cel mai bine fii barbat tata si fa tu primul pas nu astepta pomana