| Ager1977 a întrebat:

Intrebare pentru fete!
E suficient pentru voi ca un băiat să fie frumos!?
Am intalnit mulți băieți chipeși...dar proști de dau prin gropi și totuși fetele sunt atrase!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

O sa raspund si eu, ca fetele oricum nu or sa stie sa spuna mecanismul. Frumusetea este proba eliminatorie dar nu suficienta pentru o relatie serioasa. Conteaza si celelalte calitati dar daca nu arata atractiv, ele nu vor mai vrea sa afle ce calitati mai are acela, deci conteaza abia daca proba fizicului s-a trecut. Si hai sa nu ne mai mintim ca nu conteaza frumusetea. In trecutul indepartat barbatii pe care acum ele ii vad frumosi, erau puternici, bazati, ofereau protectie familiei, as ca ele sunt programate sa fie atrase de barbati ce inspira acele calitati, si cum figurile astea atractive inspira acele calitati, de aia ele sunt atrase, mai putin conteaza ca prosti ca neprosti, asta nu se afla in lista de chestii care contau la vremea aia pentru criterii de selectie. Si cum noi nu am evoluat pe partea asta, asta e rezultatul. De aia multe fete plac golanei, smecheri, de ne miram "ce a vazut la derbederul ala?", ca au fata de barbati bazati, puternici. Deci pentru distractie ajunge frumusetea, pentru o relatie serioasa nu ajunge asa cum am zis, dar ele fac relatie cu ei si iese ce iese, fac pentru ca de ceilalti nu sunt atrase orice calitati ar avea, si deci nu poti face relatie cu cineva care nu te atrage. Cred ca acum ati inteles despre ce e vorba. Aveti intrebari, puneti.

35 răspunsuri:
| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Aia e problema ta. Nu știi mai bine decât mine ce apreciez eu la o persoană și ce nu, cât pun sau nu preț pe fizic. Tu doar ți-ai dat cu presupusul.
"poți să dai copy paste dacă ți-am dat asemenea mesaj pe TPU" - iarăși încerci să te scoți. Mesajele au fost date pe Discord, nu-mi aduc aminte să fi spus de TPU.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Da copy paste de pe discord,si tu ai recunoscut ca ai cerut poze,desi spui ca nu conteaza fizicul, interesant, eu nu caut cearta sau sa ma scot, pur simplu vreau sa se inteleaga ca fizicul nu conteaza e o minciuna atat, nu trebuie sa recunosti, nu ma astept la sinceritate

| acerr a răspuns:

Well,
o proasta cauta un prost
un baiat inteligent cauta o fata destepata
asa merge.

| eckblume a răspuns:

Pentru mine nu e suficient. Crezi ca o persoana inteligenta poate suporta mult timp un prost? De asemenea, poate sa fie inteligent si sa se comporte grobian. Nu as sta cu un astfel de baiat. Dispare toata atractia daca e nesimtit, nu stie sa se exprime, e agresiv etc.
La prima vedere observi aspectul fizic, dar nu e fundamental intr-o relatie. Stiu eu niste tipi frumosi si inteligenti. Crede-ma: sunt insuportabili. Caracterul conteaza mai mult pentru mine. Frumusetea e trecatoare, iar ce vad eu frumos, tu poti vedea urat.

| Mosotti a răspuns:

Fanica, mereu cei care si-au pierdut frumusetea zic ca nuuu conteaza frumusetea, dar la tinerete toti umbla dupa asta, si fara asta nu mai stau la discutii, hai sa fim seriosi. Mai zic ca nu conteaza frumusetea si cei tineri care nu o au si nu pot avea parte de ea, isi construiesc o lume a lor ca ar conta doar ce ei au adica celelalte calitati, dar nu se vor alege decat cu cineva de nivelul lor fizic dar care nu ii implineste. Aratati-mi mie barbat sau femeie frumoasa care nu sta cu cineva la fel de frumos! Cum dracu aia spun mereu ca frumusetea conteaza?! Ptr ca o au si o vor avea la partener. Doamna Fanica, la tinerete daca un barbat nu va atragea fizic, nu mai stateati de vorba cu el. Dar ati uitat sau va faceti ca ati uitat. Depinde si cum ati aratat. Iar femeile care zic "aaa, m-a atras inteligentam, comportamentul, ori mint, ori nu si-au dat seama ca intai la nivel inconstient l-a validat fizic intai. Asta o pot arata oricand, luam una frumusica si zic ca x si y sunt inteligenti, stiu sa se poarte, au haine bune dar sa fie din aia neatractivi fizic, sa vedeti ce se intampla, nici nu vrea sa ii cunoasca macar. Deci hai sa vedem adevarul, asta e natura umana.