Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea e pentru fetele intre 16 si 20 de ani.De fapt 22.Sau hai ca sa nu exagerez – maxim 25. Da` maxim.Deci - buna, tpu.Sa va spun ce problema am.
Cand aveam vreo 15 ani juma`te m-a operat una de 24, sora unui coleg de liceu.Am fost amantul ei o vreme, ea fiind maritata cu unu` inchis pentru delapidare, si-avea si-un copil de-un an.(Si profit de aceasta ocazie sa-i multumesc inca o data, datorita ei am descoperit eu aceasta frumusete nebanuita a universului, care este pasarica). Apoi la 19 ani, in armata, m-am combinat cu una de pe la birouri, un fel de secretara-ceva, care scria rapoartele la vreo 2 colonei, intamplare din care eu am inteles ca e adevarata faza aia cu ``functia doboara gradu``. Avea 37 de ani si-am fost impreuna inca juma` de an dupa ce-am terminat de servit patria, dar a trebuit sa ma lase la vatra cand s-a intors barbat-su din Rusia, unde nu stiu ce lucrase o vreme.Cred ca spion.Da` asta e alta poveste.
Dupa aia pe la 21 m-am hartuit sexual cu o directoare de la o agentie imobiliara, de vreo 30, care se tinea cu unu de 55, cetatean francez, si cu care s-a maritat in cele din urma, iar eu am ramas singur si trist si de suparare m-am lasat de vandut case, ca nu mai avea nici un farmec.
Dar m-am apucat de vandut cosmetice si chestii de-astea pentru femei.Si iar am pus-o. Avea tot vreo 30 si m-a crescut si ea vreun an.A fost mai complicata relatia pentru ca tipa era nevasta unui amic de-al meu si ne vedeam mai rar-asa, de teama sa nu ne miroasa omu`, mai ales ca ce parfumuri vindeam eu, vindea si el…
Apoi m-am linistit o vreme.In sensul ca am avut si eu o relatie mai serioasa, care a durat ceva vreme, mai exact 10 ani.Stiu,si eu ma crucesc.
Si acum sa va spun finalu` povestii:
Acu` la batranete s-a intors roata.La 39 m-am combinat cu una de nici 18. (Am cunoscut-o aici pe TPU, poveste veche de acu` 2 ani – nu mai aprofundam, stam prost cu timpu`).S-a terminat anul trecut in vara, si acum suntem amandoi fericiti, fiecare cu relatia lui si fiecare cu concertele lui de hip-hop, si alte alea…
Si fac in curand 41.
Multumesc, la fel.Si voi sa fiti sanatoase si tot ce va doriti.
Si-am vrut si eu deci, dupa durereoasa despartire, sa ma cunosc cu una si sa ma linistesc din nou.Dar poti? Nu poti.
Deci sa va povestesc.(Mai amanam putin finalu`nu va suparati, nu?).
M-apuc si-o agat pe una - casierita intr-un supermarket.Bunaciune.Era asa sexy in costumasul ala al ei rosu, incat imi venea s-o urc pe casa aia de marcat, dar astepta lumea la coada, si-am zis ca nu se face.
Nu stiu ce i-am zis de vreo doua ori, si i-am dat intalnire si-a venit - culmea.N-am mai recunoscut-o.Am zis ca vine de la un parastas-ceva, pana si parul si-l facuse altfel, pantaloni la dunga, sacou, iar geanta era din aia model Elena Ceausescu.Deci femeie serioasa in toata regula, la 30 de ani.Zic – bun, hai sa vedem mai departe.Ma intreaba daca-am fost insurat.(Normal la noi astia de 40 e un fel de test grila.Deci prima data daca ai fost,apoi daca da de ce ai divortat,iar dupa - daca nu, de ce nu te-ai insurat…Aha, adica ai alergat dupa fuste pana acum? Intelegeti? Bine – in cazul meu e adevarat.)Si-i zic deci ca n-am fost, dar daca am vazut ca tot ma tinea in intrebari, ii spun ca tocmai ce-am terminat-o cu una de 19 ani…
Bine`nteles ca n-a primit prea bine vestea, dar daca tot batuse drumu` pana la intalnire a zis sa mai stea putin.Si vine momentu cand fac si eu o gluma:apar vreo 3 caini de dupa un bloc, si ea ma intreaba ceva de genu ``or fi rai?``, la care eu zic ``aflam acum, ia-o tu inainte!``.Si se-ncrunta putin la mine.Completez c-am glumit si gonesc javrele, apoi ii zic ``vezi, au simtit ele ca am ceva animalic in mine``(poanta n-a fost buna, dar deja eram si eu cam plictisit). Apoi am mers intr-o cofetarie si ne-am despartit.For ever.
Dar, cum probabil ca banuiti, cautarile mele nu s-au oprit aici.Asa ca dupa ceva timp am gasit alta combinatie. Tipa era hoteliera.(Nu stiu exact ce facea dar asa mi-a zis ca lucreaza in domeniu hotelier).
Si ma vad cu ea.Tot tinerica, la vreo 33.Si-mi zice asa : ``am fost foarte dezamagita de fostul meu barbat, si in ultimii 3 ani n-am gasit nici unul mai serios sa pot avea o relatie serioasa, cu ganduri serioase de casatorie``…si tot asa, cred ca a repetat de 100 de ori cuvantul asta ``serios``.
In noaptea aia chiar am visat ca eram din nou elev si m-a pus invatatoarea sa scriu 2 pagini numai chestia asta…
Si ne mai sfatuiram noi ce ne mai sfatuiram si aflu ca am asa aeru` unui golanas(m-a alintat aici ce-i drept) si ca nu ma imbrac ca un barbat serios(parca am mai auzit noi asta undeva), si ca daca ajung vreodata la ea acasa in vizita trebuie sa am grija cum ma prezint sa nu creada (si) parintii ei ca sunt vreun coate-goale, un moftangiu, un mate-fripte…
Si s-a termintat iar. Povestea cu fata zic.Ca sex n-am facut.
Intrebarea mea:mai exista oare femei neserioase de generatia mea? Voi fetelor, astea micile care scrieti aici, tot asa aveti in plan ca dupa treij`de ani sa deveniti foarte serioase si sa trebuiesca sa va rugam frumos sa ne dati voie sa va plesnim peste fund cand facem sex.Sunteti diferite-credeti-de generatia de acu` 2o de ani, sau e o metarmofoza de-asta care va transforma obligatoriu in doamne dupa o anumita varsta? Va rog lamuriti-ma si pe mine, ca sunt confuz rau.
Va dau funda, parol, sa n-aveti parte de mine daca va mint…

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce-i drept m-ai socat si-ti multumesc, nu mi s-a mai intamplat cam de multi ani.

http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

: ))
E o sărbătoare când pui întrebări pe TPU. Sunt savuroase.

Desigur, mai sunt şi femei care trăiesc clipa şi nu sunt obsedate de gândul căsătoriei. Dar poate te atrag inconştient (de dragul contrastului) cele fără simţul umorului şi mai serioase, vorba domnişoarei preocupate intens de seriozitate.hee hee

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Tu esti tipul cu hamsterul?
Daca nu, nu lua in considerare acest mesajhee hee

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Da.
Cu hamstaru`, nu cu hamsterul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Oooo,ti-am citit povestea cu sufletul la gura!
Eu zic sa-ti publici povestea si vei avea succes garantat!

| sofisis a răspuns:

Nu ma incadrez in cerintele tale de la inceputul povestii dar daca nu-i cu suparare, mi-as da si eu cu parerea.
Incep prin a-ti spune : DOAR 6? Sau ele au fost mai cu stampila asa?
Eu cred ca femei de genul Samantha din Sex an the city nu prea gasesti. Cum, trebuie sa stii ce e aia sex and the city. Doar nu ai trait in pestera waiting
De ce? pentru ca ele au impresia ca nu li se permite. Unei femei ii sade bine cu basmaua in cap si cu barbatul langa ea dupa o anumita varsta.
Nu vorbim aici de cele care au avut norocul sa gaseasca un barbat langa care toata viata sa li se para o aventura happy
Vorbim de cele care sunt si ele singure.Au impresia ca lumea le va judeca daca raman singure. Si pe de alta parte, te mai gandesti si la batranete.ce naiba, tie cine iti pune pampersu cand n-oi mai putea, daca tu esti singura?
Eu oricum cred ca doamnele sunt plictisitoare si sper din suflet sa nu ma transform vreodata intr-o doamna dáia plicticoasa. Indiferent ca sunt casatorita sau nu. Vreau ca sotul meu sa se simta mereu tanar cu mine. Iar daca nu voi avea, vreau sa fiu libera sa traiesc viata asa cum imi place...o veritabila femeie moderna.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Da.Ce sa zic – am vazut ca intr-o zi te-ai bagat la toate intrebarile mele si le-ai rezolvat cam in juma` de ora, ceea ce mie imi spune despre tine ca esti o fata foarte harnica, bravo tie – am pus o funda deoparte pentru tine…
La vremea aia aveai intrebari 0, dar intre timp ai inceput sa ne indemni la filosofat, lucru la care eu inca nu ma pricep, deocamdata incerc sa arat fetelor de aici prin alte metode ca am suflet sensibil si bun si primitor…
La faza cu infidelitatea sunt un porc, iar la aia cu pasiuni comune, ideal ar fi sa ne placa sa ne radem.Si sexu`.De fapt invers.
In rest si eu sper sa gasesc una sa ma insor, ca de-aia mi-am facut cont aici, pe TPU.
Apropo de asta, astept propuneri.
(``Asteapta tu mult si bine!`` - asta ti-a venit sa zici, nu-i asa?)

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai n-ai avut deja ocazia?
Si din cate vad iubita ta ti-a cam pus gand rau la capitolul insuratoare..deci nu dispera happy exista sac si pentru tine. N-oi fi tu singurul petec din lume fara pereche
E hai ca incet incet incepi si sa filosofezi tongue Vezi, incet incet ca la orice in viata. Timid dar cu pasi siguri. Ca prima data, daca nu a fost acum prea mult timp si nu-ti mai aduci aminte

| m1dn1gh7 a răspuns:

Omule, eşti genial.

| SorinTudor a răspuns:

Chiar imi place viata asta pe care ai trait-o in tinerete laughing

| rabbit2014 a răspuns:

Am 2 intrebari cred...ce vrea sa insemne poza ta de la profil,acea adeverinta medicala? Si alta intrebare, sunt pe bune povestile tale? Adica vad ca de fiecare data scrii numai povesti lungi diferite si scuza-ma dar nu prea vad rostul. Dar povestea ta de mai sus este maxima, adica ce vrei sa spui ca erai un latino lover, un macho, un casanova? Ce sa te lamureasca copilele de 13 ani? Lasa-le domne cu adolescenta lor ca esti om serios de 40 de ani, in cazul povestii tale trebuie sa cauti singur raspuns, nu?

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Aveti voi ceva cu ``serios``-ul asta...
Si le las pe astea-micile de 13 cu adolescenta lor,nu te teme.
Normal intrebarea e pusa invers, dar nu te-ai prins.
Nu eram nici un latino lover - pe vremea aia nu se stia ce inseamna lover, iar latina era o limba moarta care se studia in scoli.
Dar nu se punea accent asa mare pe ea, mai importanta era rusa, pentru ca eram comunisti.
U.E. nu exista nici atat.De fapt noi nu stiam ca exista nici Europa.La geografie jucam fotbal, iar la orele de sport ne dadea drumu` acasa.
Era viata...

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu m-am prins destul de bine pentru ca scrie negru pe alb intrebarea ta, in fine...eu iti vorbesc cu termenii noi latino lover s.a.m.d, deci in mare parte ai explicat viata ta cu "n" femei iar dupa aceea sari la intrebarea ta cam deplasata

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Buna.Daca tot ai zis ca mi-ai citit intrebarile, m-am gandit si eu sa-ti intorc gestu` si deci m-am dus putin pe la tine.Si-am aflat astfel ca ai 24 de ani, esti maritata si activitatea ta favorita e sa faci manichiura, unghii in gel si acryl.Si ca lucrezi la un salon.Pana aici e totu` ok, dar am gasit ceva care m-a bulversat peste masura. Spui acolo ca un secret ca sa ai parul mai moale e sa-l dai cu bere.Si-atunci te-ntreb – e corect ce faceti voi? Pai de-aia scumpesc astia berea de la an la an! V-ar conveni sa descoperim si noi ca putem folosi balsamu` vostru sa spalam parbrizele la masini? Si sa sara preturile in asa hal, incat sa cumparati kilu` cu suta de euro?

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai omule berea contine drojdie de bere si este buna pentru par, este mai buna ca un balsam care are toate cacaturile in el

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Bine,frumoaso.Iti multumesc ca n-ai zis despre bere ca are ``toate cacaturile`` in ea.Pentru ca tocmai am desfacut una,si ma blocam rau, in sensul ca nu stiam daca o beau sau o mananc.
Si iti multumesc si ca imi raspunzi, ca iti mai vad si eu poza…
Bine ca ne-ai anuntat ca iubitu` ala al tau e luptator, altfel ma indragosteam de tine si te cautam…
Da` oricum nu te uitai tu la mine, ca am 40 de ani, sunt om serios…
Si am burta si riduri.
Si sunt hipopotam…
Asa zicea o fata pe-aici.
Si cica speranta de viata a unui hipopotam e de 50 de ani.
Trebuie sa-mi iau sicriu, deci.

| rabbit2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))))))))) tare asta

| UndergroundFolklore a răspuns:

Ooo deci sunt asa norocoasaaa!:X:X:X
Iti multumesc ca m-ai facut sa-mi dau seama de asta.Si imi pare rau pentru tine:O3
Glumeam,nu-mi paretongue

| NoOneCanStopDeth a răspuns:

Frate, esti fenomenal laughing) felicitarile mele pentru cele scrie.

| eu6andrea a răspuns:

Nu stiu ce sa iti raspund asa in general pentru ca mentalitatea difera in ziua de azi, dar iti pot spune ca m-a amuzat foarte tare povestioara ta(ai talent)! E ciudat ca si eu am observat ca fetele/femeile in ziua de azi dupa ce se satura sa se tavaleasca cu jumate din oras dau de unul si pana nu il extermina pe saracul baiat nu se lasa si chiar daca nu vor ceva serios de la el tot despre casatorie copii blah blah ii vorbeste(vor sa para fete serioase)eh si uite de asta cer mintite "pustoaicele" ca sa iti atingi scopul ca pana la urma de la 4-5 partide de sex nebun porneste povestea de dragoste, dar vezi tu le place vrajeala, vorba aia multa care tot acolo duce. Daca le spui lucrurile in fata iti spun ca esti nesimtit, iar daca le aburesti, ajungi cu ele in pat si apoi le lasi ...esti un mincinos deci oricum ar fi nu e bine laughing

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

Ma duc pe la tine, sa vad ceva, si ma-ntorc.Nu pleca!

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

Gata,scuze.Am intarziat putin pentru ca a trebuit sa citesc intrebarea ta de vreo 3 ori, ca s-o inteleg.Si tot n-am inteles-o.
De fapt, mai stai putin.
Vezi - nu pleci!

| eu6andrea a răspuns (pentru anonim_4396):

laughingma verifici si pe mine daca tot te duci raspunde si la intrebare

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

Back! Deci am cautat pe net ce inseamna ``reactiona urat etc`` si mi-a dat asa:``cainele ar trebui sa nu reactioneze urat cand cineva il deranjeaza de la masa, dar asta nu inseamna ca ii va face placere.Lasati-l sa manance si mangaiati-l dupa.``. Punct.
Sa ma ia dracu daca mai inteleg ceva!
Imi zici sau nu-mi zici ce inseamna faza aia?

| eu6andrea a răspuns (pentru anonim_4396):

"cum poti iubi 2 persoane in acelasi timp"-asta era intrebarea si de aici dezvoltai raspunsul in functie de detaliile care le-am dat eu, dar tu te-ai prins ca esti haladit doar ca trebuie sa iti pastrezi aerul ala de "eu stiu tot, dar nu imi pasa" oricum misto raspuns big grin

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

Da` ce faci, fata? Ti-ai pus poza noua?
Auzi? Vreau sa-ti zic si eu ceva…Pot?

| eu6andrea a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti poti!

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

De ce,daca esti asa bunaciune, nu te bagi si tu s-o iei de la capat cu unu` nou, si sa lasi ce-a fost?
Ca iubirea profunda inseamna sa tremuri toata cand il vezi si sa ti se ridice stomacu` cu fluturi cu tot, sa nu mai poti respira…
Si sa simti ca pentru el insemni universu` tot.
Nu de-aia traim?
Sau sa dormi si el sa te sarute usor pe buze, iar tu sa te intrebi dimineata daca-a fost asa sau ai visat…
Nu?
In fine.Ma duc ca am client.
Funda?

| eu6andrea a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai intrebat de ce! Simplu! Greu imi atrage cineva atentia.Mda,sunt pretentioasa.Sexul opus trebuie sa fie dulce si dur in acelasi timp, rece cu mine dar si atent, romantic dar nu exagerat; da, da stiu ce gandesti ca astea se bat cap in cap, dar da...sunt o ciudata big grin prin urmare e cam greu sa gasesti pe cineva asa indiferent ca e pentru o noapte sau pentru o relatie, iar in ceea ce il priveste pe ex mi-am revenit repede, nu vreau sa ma intorc in trecut ca daca am pus punct o data o voi face si a doua oara! Am avut asa cum se zice un moment de melancolie!
iar la faza cu funda as fi putut sa iti dau daca ai fi comentat la intrebarea mea nu la a ta!

| anonim_4396 explică (pentru eu6andrea):

Stiu fata, am glumit cu funda.Sau tu chiar crezi ca m-am hodorogit in asa hal,de nu mai stiu unde-am pus ochelarii,dar de fapt ii am pe ochi,ca baba aia din nu stiu ce poveste...
Si e bine ca ti-a trecut cu ex-u`...
Vezi ce bine-i c-ai deschis televizorul si te-ai uitat la un film-doua?
La fel fac si eu, ma uit la ``nora pentru mama`` si incep sa-mi doresc sa mor singur, la batranete, si sa ma descopere administratoru` dupa o luna, cand vine dupa banii de intretinere...

| Andrei_Pascariu_1995 a răspuns:

Esti nebun si nu ai ce scrie

| Elena_Bianca_1998_7zFh a răspuns:

Raspuns : NU!