| shobo a întrebat:

Iubesc o fata de 7 luni de zile. I-am spus acum catva timp ce simt pentru ea dar a doua zi avea prieten. Ea mi-a spos de ceva timp ca are sentiment reciproc. S-au despartit acum 1 luna si eu tot astept sa imi zica daca vrea sau nu sa fie cu mine.Peste 1 saptamana mai am si banchetul si vreau neaparat sa fiu cu ea adica sincer fara ea sunt distrus nu pot sa traiesc. Ce parere aveti va merge sau nu relatia noastra?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nokitochikushi a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez dar nu stiu daca merita sa-ti pierzi timpul cu ea atita timp cit te-a lasat pentru.un altu inseamna ca nu avea sentimente sincere pentru. tine, parerea mea nu stie in ce ape se scalda deschide bine ochiiii. Daca o vrei pentru. pierdere de timp... mai incearca dar daca ai sentimente pentru.ea o sa suferi mai tirziu mai mult...multa bafta si noroc, sper ca o sa-ti gasesti pe cineva care sa te merite.

| opacatoasa a răspuns:

Daca într-adevăr sentimentul e reciproc, e posibil să meargă relaţia voastră...sau nu. Ştii tu, sentimentele vin şi pleacă. (există şi exceptii, desigur) Ea fiind fată nu prea cred că va veni la tine să-ţi propună sa fiţi împreună. Cu siguranţă aşteaptă să faci tu primul pas aşa că nu mai pierde vremea. Dacă deja ai întrebat-o dacă vrea sa fiţi împreună şi nu ţi-a oferit un răspuns concret, mai întreab-o odată spunându-i că nu mai poţi sta în impas. succes

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Fa tu primul pas. (pana nu ti-o ia altu AGAIN)

| bogza2 a răspuns:

A fost un sentiment reciproc si inca va ramane are preten pentru ca mai mult decat probabil te- a asteptat p u sa ai spui ceva dar acum e timpul sa insisti.mult noroc

| Chocolatte_8068 a răspuns:

Pai intreab`o odata! Intreab`o daca VREA sau NU.in functie de raspuns asteapt`ohappy. daca zice nu, nu are rost sa te tii dupa eawinking

| Glen12345 a răspuns:

Prietene iti dau un singur sfatwinking bagate cu ea dar nu o tine mai mult de 2 luni pentru ca o sa isi bata joc de tine crede-ma ca stiu ce spun tongue

| Marya_3974 a răspuns:

Eu sincera cred ca relatia voastra va merge mai ales daca sentimentul este reciproc...iar daca ai dubii daca vrea sa fie cu tine sau nu cel mai bine ar fi sa o intrebi

| ValleVallery a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa o mai intrebi o data. Daca relatia va merge depinde doar de ea dar mai bine incearca. Ce ai de pierdut?
Fudita?!

| iionut a răspuns:

Sincer cred ca va merge relatia, daca si ea o zis ca are aceleasi sentimente pentru tine eu cred ca o sa mearge...
Bafta