| frum a întrebat:

Iubitul meu este si seful meu. Nu prea am avut probleme din cauza asta in ultimii 5 ani insa acum simt ca au cam inceput.
Am inceput sa ma simt inferioara si acasa. Practic el nu mai prea pune mana pe nimic, vorbeste doar despre el, MERG, FAC, pune accent 100 % pe el si nu prea vorbeste despre NOI. Asteapta sa fac eu totul pentru el, sa car cumparaturi, tot. Ma trateaza de sus. Ma cearta ca pe un copil mic pentru lucruri minore.
In schimb nu vrea sa fac curatenie - vine femeie de servici si nu vrea sa fac mancare - pune pachet mama sa zilnic. - motivatia este ca nu vrea sa imi ramana dator toata viata. Mie mi-ar placea sa fac asta insa el nu vrea sa se simta dator.

Partea 2, Chiar daca el se comporta frumos cu mine in mare parte si e mandru cu mine in public, cand ne certam si il enervez din diferite chestii minore, imi spune ca il fac de rusine si ca lumea il vede un prost ca s-a incurcat cu mine. Tind sa cred ca omul chiar asta simte insa are curaj sa imi spuna doar la nervi.
Mentionez ca intre noi este o diferenta de 18 ani, eu 28 el 47. A mai fost casatorit si cred ca nu mai pune asa pret pe iubire sau nici nu stiu ce sa zic.

Nu imi dau seama ce trebuie sa fac sa nu ma mai simt asa, simt ca nu merit sa traiesc in umbra lui si ca nu cred ca gresesc asa de mult in general incat sa ma simt mereu inferiora. Am o profesie respectabila, am facut multe pana la varsta asta in ideea in care sa nu ii fie rusine cu mine si sa avem subiecte de discutie. Multe prietene de varsta mea sunt mult mai copilaroase, unele nu fac nimic insa tot sunt apreciate, iubite, primesc cadouri, aprecieri, eu nimic.
Il iubesc dar nu stiu cum sa fac, nu vreau bani, nu vreau nimic altceva de la el decat atentie si iubire. Si vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sau nu. Cand il mai intreb daca vrea sa ne despartim, mereu imi spune sa fac ce cred eu ca ma face fericita.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Este același iubit/șef care spărgea televizoare când îl enervai și care acum un an își găsise pe altcineva, te dăduse afară din casă și de la serviciu?

Iar tu ești aceeași persoană care bea 500 ml de tărie pe zi, nu suportă să fie în preajma nimănui și de care toată lumea fuge?

Relația asta și viața ta personală în general au atâtea probleme încât nu cred că o întrebare pe TPU le-ar putea acoperi vreodată pe toate.

Până când nu vei face niște schimbări radicale în viața ta, nu vei avea nici o șansă să rezolvi problemele astea. Problema este că genul ăsta de schimbări necesită mult curaj, efort, disciplină, concentrare și mai ales o minte limpede. Capitole la care nu pari să stai prea bine.

44 răspunsuri:
| frum explică:

Sa te vad si pe tine cand o sa ai 47 de ani daca simti ca ai 2 basini si mori. Cu siguranta ca e mult
mai destept
ca tine si ca fu** muuuuuullttt mai bine ca tine.
Si ce te mai asigur ca El
nu te-ar jigni niciodata asa cum o faci tu.

| frum explică (pentru mgtow):

Sa te suga mata de ciucur libidinos ****

| frum explică (pentru frum):

C a a c a t cu ochi frustrat

| siriusblack98 a răspuns (pentru frum):

Mda,este clar ce fel de femeie esti, d-aia si isi bate joc de tine.Tu pe mine personal nu ma cunosti, si nici sex n-am facut, asa ca pana la proba contrarie ramane valabil doar ce am zis eu atat despre tine, cat si despre mosul tau.Baftawinking

| mgtow a răspuns (pentru frum):

Pisamas pe familia ta de curva ordinara... mai spalate la craci ca ai infectie

| TheGentleman a răspuns:

Pe bune? Te deranjează că ai personal de curățenie?

Tu crezi că Bill Gates ori Zuckerberg gătesc sau fac curățenie singuri?

De ce ești egoistă și refuzi șansa altora de a câștiga niște bani?

| Simpatic a răspuns (pentru frum):

Prea te complici, ai ceea ce se numeste functia raporteaza scrii acolo motivul si un moderator al siteului va primi notificare si va actiona in conformitate. Mergi prea departe cu justitia si amenzile, parerea mea mai ales ca nu este amenintare.
Asta imi aduce aminte de Andreea Marin care cand vreun jurnalist sau orice alta persona publica ii spunea ca s-a combinat cu bani ba cu tiriac ba mai stiu eu cu cine, aceasta ii dadea in judecata pentru calomnie, catiga procesele si cerea despagubiri desi oamenii aceia aveau dreptate in ceea ce spunea, de atunci am urat-o pe aceasta pitipoanca zbarcita operata care umbla cu barbati ca sa faca cariera (nu este cazul tau!).
Eu cred ca esti cat se poate de matura, nu te mai simti jignita de un user sau de altul, fiecare are dreptul la propria opinie, mai buna sau mai rea, depinde cum privim lucrurile toti vrem obiectivitate dar nu se poate asa.
Esti destul de matura ca sa-ti dai seama daca momentan esti sau nu intr-o relatie nociva pentru tine si daca sa iesi sau nu din ea!
Nu prea stiu de ce ne-ai cerut noua (userilor de pe TPU) sfatul pari isteata si educata, gandeste si ia o decizie in consecinta.
Si lasa frustrarile acestea cu prin screen si alte prostii ca nu te ajuta cu nimic.Cu asta nu s-a mai incurcat politia pana acum.

| Drimmero a răspuns:

Asa se intampla cand pustoaicele alearga dupa hodorogi avuti, sa nu aud ca iti plangi de mila.

| Legion7X a răspuns (pentru Georgiana0216):

Câinele latră ursul merge, dar nu e iubire dacă totul se limitează la cadouri, surprize șmd. Ea a spus asta "unele nu fac nimic insa tot sunt apreciate, iubite, primesc cadouri, aprecieri, eu nimic"
Câți băieți simpatici necăsătoriți sunt de30, 33, 34, 35 tânjind după o familie, altul nu mai găsea decât de 47 și acum vrea ca cel de 47 fost căsătorit, să fie la standarde ca unul care care își dorește cu adevărat o familie fiind dedicat în întregime sentimentelor. Sorry She found the wrong guy baby.

Mă lași cu iubirea ta, nu recunoașteți niciuna adevărul, dar se observă de la o poștă!

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Legion7X):

Parerea ta. Eu chiar am mentionat ca nu-mi lua cadouri, nu ma plimba pe nu stiu unde, din asta rezulta ca nu stateam cu el pentru chestiile astea, pentru ca nu mi le oferea. Deci mai sunt cazuri unde e si iubire. Dar fiecare cu parerea lui.

| BlackRose03 a răspuns (pentru frum):

"It doresc sa stii ce inseamna iubirea".
Ce simti tu fata de ala e orice, doar iubire nu.Nu poti iubi un om care te raneste in repetate randuri si iti insala increderea.Tu iubesti ce ai avut impresia ca este el la inceputul relatiei, dar acel el a fost doar o iluzie, o masca ca sa te vrajeasca si sa ii cazi in plasa, ceea ce ai si facut.Tu iubesti amintirile, amintiri false cu o persoana falsa.Nu pe el.
Situatia in care te afli...ti-ai facut-o cu mana ta.Te rog sa nu mai irosesti timpul celor de aici cu aceleasi intrebari ca le furi minute pretioase din viata, asa si mie, si mai bine te-ai trezi la realitate si ti-ai pune viata impreuna.Ai primit suficiente sfaturi ca sa stii ce ai de facut, doar citind raspunsuri aici viata ta nu se va schimba.Trebuie sa faci ceva mai mult ca sa se schimbe ceva in afara de a pune aceleasi intrebari si a vedea aceleasi raspunsuri, stii?
Renunta la alcool, iesi din relatie, fii independenta, schimba-ti comportamentul si astfel te vor placea cei din jur si mai important, vei invata si tu sa te iubesti.
Adica ce a zis Johnny123.

| BlackRose03 a răspuns (pentru frum):

Degeaba il jignesti pe utilizatorul siriusblack.
Situatia ta este aproape sigur mai trista decat a lui.
Poate moşul tau nu jigneste cum jigneste el, dar cel putin nu ar sta cu una cu 17 ani mai mica decat el si nu sparge televizoare la nervi. laughing

| frum explică (pentru BlackRose03):

Multumesc.
Imi pare sincer rau ca ati pierdut vremea cu porcaria mea de viata.
Viata ar trebui sa fie frumoasa si sa nu vedeti specii ca mine.
Va rog frumos sa ma iertati, sincer.
Noapte buna.

| BlackRose03 a răspuns (pentru frum):

Nu e vorba ca isi pierde cineva vremea cu tine. Raspunde cine e dispus sa o faca pana la urma.
Ti-am zis asta in speranta ca te vei trezi la realitate si vei incerca sa te repui pe picioare.
Dar am vorbit serios cand am zis ca prin simplul fapt ca citesti niste sfaturi aici nu te va ajuta daca nu le și urmezi.
Ai potential, proasta nu esti.
Inca nu este tarziu! Poti sa-ti refaci viata. Daca faci ceva pentru a realiza asta. Lucrurile nu se imbunatatesc de la sine.
Incepe prin a gasi un job stabil si pe urma renunta la iubitul tau. Nu te iubeste! Doar iti irosesti timpul cu el si te va lasa balta la un moment dat. Atunci ar putea fi prea tarziu pentru tine. Deocamdata nu este. Odata ce renunti la el va disparea treptat si dependenta ta de alcool.