| oanasunshine a întrebat:

sunt cam confuza si dezamagitasad dar o sa incerc sa spun cat mai pe scurt: deci ieri am fost la patinoar cu un coleg. Acolo se afla si baiatul care il plac cu care vorbisem pe mess cu o seara inainte(el ma bagase in seama). Ma rog, si la patinoar am cam facut o greseala: m-am tinut de mana cu colegul meu ca sa ii atrag atentia baiatului care il plac si observasem ca se uita cam ciudat...Seara, cand am ajuns acasa, ma asteptam sa ma bage el in seama pe mess cum facuse zilele trecute. Dar n-a facut-o, asa ca am zis sa-l bag eu prima in seama.si mi-a vorbit rece, mai mult in sictir, nu era deschis ca zilele trecute si m-am simtit prost. Intrebarea mea ar fi. el o fi fost afectat cand a vazut ca ma tineam de mana cu colega-miu? Nu aveam intentia sa-l fac gelos, ci doar sa-i atrag atentia. Sper ca ati avut rabdare sa cititi si va rog ajutati-ma. eu nu mai am tupeu sa il bag in seama si nici el nu cred ca o va mai face. si vreau sa rezolv toata incurcatura asta. multumesc, funda!:*

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bunahappy
Hai sa gandim putin:Tu vrei sa-i atragi atentia si te ti cu altu de mana?! Poate te placea si era mai emotiv sa-ti spuna din prima ce simte, dar tu ai stricat totul. Pune-te tu in locu lui si gandeste-te cum ar fi fost sa-l vezi tu cu alta fata de mana?! Evident ca acum nu mai e deschis cu tine, si eu as fi procedat la fel daca eram in locu lui si banuiesc ca si tu.Prin gesturi de genu crezi ca'i atragi tu atentia unui baiat? Nu! Nu faci decat sa-l idepartezi si sa-si schimbe parerea despre tine. Poate pe viitor vei gasi alte metode sa-i atragi atentia.O zi cat mai fainahappy

| oanasunshine explică (pentru ROB3RT89):

Am uitat sa mentionez ca si el facuse asa cu cateva zile inainte.happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru oanasunshine):

Da,un detaliu importanthappyNormal e datoria lui de barbat sa faca primul pas,dar daca vrei sa dregi busuiocul,spune'i pe mess(daca n-ai curaj fata in fata)adevarau, posibil ca el sa creda ca esti cu baiatul respectiv! Astepta o zi doua apoi sa vezi reactia lui si daca vezi ca nu da nici un semn, batei si tu apropouri!

| DianaScorpio a răspuns:

De unde sa stim noi cu exactitate daca el a fost sau nu afectat cand a vazut ca te tineai de mana cu colegul tau? Asta trebuia sa il intrebi pe el, imediat ce ai observat ca ceva este in neregula. Te sfatuiesc sa il provoci la o discutie deschisa despre acest subiect, sa il intrebi daca s-a suparat si de ce, sa ii explici cum stau lucrurile si sa ii spui clar ce simti pentru el. Si mai departe vei vedea ce si cum iti raspunde. Unul dintre cele mai importante elemente in orice tip de relatie este comunicarea.

| KellyGreen a răspuns:

Pai tu cum ai fi reactionat daca el se tinea de mana cu o fata numai sa iti atraga atentia? Cred ca asta a fost ca un dus rece, logic ca a fost afectat.

| ZuZu16Bby a răspuns:

Poi ceea ce ai facut cu captatu atentiei a fost o miscare copilaroasa ce crezi ca crede el acum k te-a vzt cu colegul tau de mana logic el crede ca esti cu colegul tau si a vbt rece cu tine pentru ca el in sinea lui zice cv gen"deci credeam k e singura dp cem mia si zis dar se pare k doar voia sa faca misto de mine"cv gen gandeste el si unui baiat nu-i place sa fie luat la misto.Eu zic k cel mai bine ar fi sa vbesty cu el serios si ce`i spui sa-i spui din inima k asa poate te va intelege si ii poti zice ca ai vrt doar sa ii atragi atentia atata toothappy

| Corina1325 a răspuns:

El probabil ca e foarte afectat, mai ales daca te place. Ar trebui sa ii spui ca este un simplu coleg si atat... in caz ca nu stie. Si te tii de mana cu un tip doar daca vrei sa-l faci gelos, in cazul tau. L-ai mai putea invita o data la patinoar si sa va tineti de mana voi doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a spus si Brendy2000, singura solutie e sa vorbesti deschis cu el.o sa fie greu sa incepi discutia, stiu, dar merita. exista 80% sanse sa te ierte(cel putin)daca chiar simte ceva pentru tine. dupa acest pas,incearca sa-l recuceresti,sa-i atragi atentia in alt mod(un machiaj deosebit, o haina, o gluma amuzanta...)
sper ca te-am ajutat! funda?big grin

| Brendy2000 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti dezamagita. oh go on Stiu cum te simti, mi s-a intamplat si mie.big grin Si oricum, asta nu e un motiv sa fii gelos, poate doar putin enervat. incearca sa-i explici ca intre tine si colegul tau nu se petrece nimic, si poate o sa intelegeaga. Daca si el te place, o sa te ierte! *Funda?big grin* :*