| pufoshenia24 a întrebat:

La scoala am o prietena care nu prea ma inteleg eu bine cu ea si e cam nesuferita... Noi toti nu prea o bagam in seama din simplu fapt cum se comporta ea cu noi. ne face pe toti prosti nesimtiti nemancati tarani. dar are o situatie mai dificila. e adoptata. si eu nu as vrea sa o mai bag prea mult in seama ca m-am saturat sa ne parasca din orice fleac. ce sa fac? mama mea mi-a zis sa nu o mai bag in seama daca face asa. dar nu ma lasa in pace cat as ignorao... Voi ce ziceti? sa ii mai dau sanse doar pentru faptul ca fiind adoptata are un comportament mai de acolo?winking

Răspuns Câştigător
| diddyabc2000 a răspuns:

Eu spun sa te comporti normal cu ea ca doar sunteti colege. nu trebuie sa te comporti urat cu ea pentru ca ea sufera ca e adoptata si nu are pe nimeni, nu stie cum e sa ai un prieten adevarat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt unele persoane, eu personal cred ca ar trebui sa fii indiferenta, eu nu i-as acorda o sansa, intr-o zi sper c-o sa realizeze ca nu este benefic un asemenea comportament.

| Braunion a răspuns:

Ce probleme existentiale au unii
*facepalm*

| StefaniaM a răspuns:

Las-o în pace.
Poate așa într-o zi își va da seama cum se comportă, și se va schimba

| alexblack00 a răspuns:

Bag-o in seama vorbeste cu ea si vezi pana unde are de gand sa mearga pana unde o duce capu