| irina222 a întrebat:

Va rog sa-mi rapsundeti sincer. Sunt trista si stupefiata de faptul ca mama mea imi spune " Ai tulburari de comportament! Esti psihopata! Ce copil nenorocit am!" De ce se poarta asa daca nu ii dau motiv? Pe voi parintii va jignesc? [am uitat sa notific ca mama mea este asistenta la Spitalul De Pshiatrie Focsani ] Credeti ca imi vorbeste asa din cauza seriviciului?
Vreau sa ma inteleg si eu cu mama, asa cum se inteleg alti copii. Am o prietena care glumeste cu mama ei, petrec mult timp impreuna. Eu stau toata ziua inchisa in camera mea la pc si plang. Si atuncic and ma duc la mama incepe sa-mi spuna " lasa-ma in pace sa ma uit la televizor!" Ce sa ma fac?!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da, eu cred ca se datoreaza in mare parte si serviciului.Intelege-o si tu pe ea si-a ales o meserie foarte greahappyE mama ta si te iubeste mult, chiar daca nu stiu cum sa ti-o demonstrezehappy

| VoiceWithin a răspuns:

Da poate fi de la servici, mama ta munceste foarte mult, asa imi face si mama cate o data, stiu ca e greu si eu plang atunci cand mama face asa, cand prinzi un moment in care este relaxata si putin plictisita incearca sa ii explici daca ridica tonul pastreaza-ti calmul si continu sa ii explici, si ca tu crezi ca nu are timp pentru tine dar totusi tu ai nevoie de ea macar sa te asculte happy incearca sa ii vorbesti cu calm, din toata inima, eu asa vorbesc cu mama cand e nervoasa : te pup si succes sa o convingi pe mama ta sa stea si cu tine sa mai si vorbiti :*

| irina222 explică:

Multumesc tuturor.sad

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Da e stresata din cauza serviciului, stai mai mult cu ea, ajut-o la treaba, si atunci poti sa-i vb fa cadouri.surprize. atrage-i atentia asupra ta. crede ca tu o intelegi

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Ea e psihopata!
Nu mai pune suflet, e doar stresata...nu realizeaza ca aceste cuvinte pe tine te dor, ai putea sa te impui in fata ei si sa'i arati de fapt care din voi e are tulburari de comportamnetwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap, toti parintii sunt asa, aproape.sa stiti ca e din cauza ca-s stresati si obositi.intreab-o.daca zice:lasa-ma in pace zii de ce cu ce te-am suparat? apleacat-e in genunci la mine a merswinking