| PurpleDark a întrebat:

Bunaaa.
Deci...am o colega super nesuferita ce comenteaza non-stop si m-am saturat de ea! Tot timpul se baga in viata mea, isi baga nasul in tot ce fac!
Acum 9 luni i-am cerut id-ul unui baiat(de care imi placea)si i-am zis ca il vreau sa il am, alea-alea. El este la alta scoala"inrudita" cu a noastra. Ea mi-a zis sa nu ii zic cine sunt si de unde am id-ul lui, adica sa ma dau drept altcineva.Eu asa am facut, deoarece mi-a zis ca daca afla ca i-a dat id-ul se va supara foarte tare pe ea si altele...rolling eyesEl ma baga zilnic in seama, vb ore in sir.Intr-o zi ea i-a zis ca eu ma dau dret altcineva si ca vreau sa imi bat joc d el.Pana la urma am lamurit totul cu el.Am facut cunostinta alea-alea si usor-usor a inceput sa ii placa si lui de mine.Acea colega a aflat si a inceput sa imi zica"heyy ce mai face X?"si altele si sa inventeze tot felul de tampenii doar ca el sa se supere p mine.Eu banuiesc ca de aici a inceput totul, deorece pana atunci nu era chiar deloc asa.

De cand am inceput scoala se comporta si mai urat:ma face in toate felorile, comenteaza de mine si acel tip(intre timp el a mai fost cu 2 fete, dar tot ii mai place de mine, si de 2 saptamana suntem impreuna, dar am fost aman2 de acord sa nu afle cateva persoane din clasa mea, inclusiv acesta colega)se da pe langa cea mai buna prietena si alte colege cu care ma inteleg mai binisor doar sa imi faca in ciuda, comenteaza mereu, orice as face si este mereu cu ochii si urechile p mine etc etc.Eu ma abtin si nu ii zic nimic, nu ii fac nimic, dar totusi nu mai rezist! angry(( M-a scos din sarite si nu stiu ce sa mai fac!

Deci...intrebarea este :ce pot sa ii fac/zic sa ma lase odata in pace?

Ps imi pare rau ca am scris atat de multhappy

Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai incearca sa comentezi si tu la ea adica da ea te face intr-un fel nu sta si te uita zii si tu pana se calmeaza. Cand mai intreaba ''Ce face X?'' Zii si uh :'' Da ce te *** grija?''. Cand se da pe langa prietenele tale ca sa iti faca in ciuda nu o baga in seama k ea asta asteapta sa te faca sa te enervezi. Cand o vezi k iti mai face asa du-te pe langa o alta colega si spune in asa fel incat sa auda ''Hmm ce proasta crede ca imi face in ciudalaughing''. (Proprie experienta)

Sper ca te-am ajutat`!winking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa ii dai o batuta, din cate vad ignoranta nu rezolva nimic, daca ii arati legea crunta se va cuminti.

| alexmovila a răspuns:

Deci nu stiu daca te ajuta,dar, uite ce as face eu,prima data o intreb frumos de ce se comporta asa cu mine, si daca nu zice nimic e din cauza baiatului clar, si daca rezisti, sa ii spui tot ce s-a intamplat prietenului tau si daca vrea faceti asa: ii spuneti fetei ca v-ati certat si ca nu va mai intelegeti si tu sa pari trista timp de 2-3 zile si daca se comporta diferit, e logic ca din cauza lui,
daca nu e altceva...
sper ca te-am ajutat,
fundita daca vrei sa imi dai

| roxana2002 a răspuns:

Spui: esti nebuna si ii spui ca daca isi mai baga nasul unde nu-i fierbe oala o spui parintilor ei de acel baiat

| aragon00 a răspuns:

Eu in locu tau nu as mai bagao in seama si daca e mult mai nesimtita dai o bataie zdravana

| EmotionPositive a răspuns:

Hey dark, acea tipa probabil este invidioasa pe relatia ta, de prietenie cu tipu respectiv sau nu pur si simplu este o fata fara minte care vrea sa se bage in seama cu cei din juru tau si sa-ti faca rau, cel mai bine ar fi sa te duci la ea si sa i spui ''cateva cuvinte'' in fata si ca daca mai continua sa umble cu strambe si sa te barfeasca vorbesti cu parintii ei si i spui ca te urmareste peste tot si te sufoca ...sau daca nu o alta varianta poti vorbi cu parintii tai sa vb cu diriginta sau directoarea scoli si sa ia in vedere comportamentul ei... daca ti'e rusine poti vorbi chiar tu cu diriginta ei sau directoarea scoliii.
Comportamentul ei este cel putin ''bizar'' din partea mea.baga id meu emotion_love_positive.O sa incerc sa-ti explic mai multe si sa te ajut.