| Cami_5623 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea cea mai buna. Ne spuneam una alteia toate secretele. Umblam mereu impreuna, manca impreuna, etc.
Acum nu mai vorbim deloc desi suntem in aceeasi clasa.
Eu una ma simt mult mai bine fara ea. Cum asa?

Răspuns Câştigător
| Mirela_4453 a răspuns:

Cred ca ai inceput sa ai incredere doar in sine! si ai procedat corect caci prietenele te tradeaza, am fost si eu in situatia ta si stiu cum e!

7 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Si eu consideram o colega drept cea mai buna prietena a mea. Unde era ea, eram si eu, si invers. Si la noi, din mici certuri, s-a ajuns la o cearta mai mare (dar fara vorba, nu stiu daca intelegi. adica s-a "rupt" ce era intre noi deodata. nu am discutat, nimic), care s-a lasat cu luuuni de tacere. In prezent, vorbim, radem, dar atat. Nu mai avem pretentii ca daca una se supara pe cealalta, cealalta trebuie sa-si ceara iertare, sa se roage de ea sau cacaturi de genu'.
"Eu una ma simt mult mai bine fara ea. Cum asa?" Cum asa? Nu era prietena ta cea mai buna.

| traficanta a răspuns:

Pai daca te simti mai bine fara ea.inseamna ca nu prea a fost asa prietena.nu a meritat efortulhappy

stii cum se spune.prietenii raman prieteni. cei care nu raman, inseamna ca nu au fostwinking

poate e vorba de o mica disputa, puteti ramane usor prietene mai ales ca sunteti in aceeasi clasawinking dar mai discret cu ea daca vezi ca nu ai incredere in eahappy

| Bianca_3121 a răspuns:

Poate v-ati plictisit una de cealalta... oricum daca spui ca erati asa de apropiate trebui ca la un moment dat sa ii simti lipsa. Daca nu inseamna ca nu ai considerat o prietena niciodata ci ca ai folosit o ca nu aveai cu cine sa iti petreci timpul liber.

| DarkShaodw1 a răspuns:

Daca te simti mai bine fara ea inseamna ca nu ati fost adevarate prietene, pentru ca se pare ca v-ati plictisit una de alta.
Daca erati cu adevarat prietene ti-ar fi fost foarte dor de ea. Si eu am o prietena ff. buna cu care imi petrec majoritatea timpului(fara sa-mi neglijez ceilalti prieteni) Vorbim de 10 ori pe zi la tel, chiar mai mult. Ne-am certat si noi ca fiecare, dar mai mult de o zi nu rezistam una fara alta:X
Eu iti sugerez sa cauti in inima ta si sa vezi daca aceasta prietena merita intr-adevar efortul tau, daca mai tii la ea etc.

| SsAa a răspuns:

Poi uneori cand te cunosti de mult timp cu cineva ai impresia ca te enerveaza si ca e plictisitor. Asa ti s-a intamplat si tie te-ai plictisit de ea acum te simti mai libera nup? Stiu cum e. App sa ai grija sa nu-ti dezvaluie secretele. Imi dai funtita plz...

| FunkySmile a răspuns:

Fiindca atunci cand ai zis ca e,, cea mai buna prietena,, a ta ai spus-o cu falsitate, iar de fapt ai privit-o ca o colega, ai tinut-o numai ca sa ai cui sa te descarci atunci cand te simteai aiurea sau atunci cand stiai ceva si nu puteai sa spui nimanui decat ei, deoarece ai vazut ca e de incredere. sad. Bye

| Iolanda_4014 a răspuns:

Se intampla uneori sa-ti alegi prietena gresit adica sa crezi ca este potrivita pentru tine adica egala ta. Poate ca ceva s-a schimbat la una dintre voi. Care dintre voi este, doar tu esti cea care stie.