| Xonia a întrebat:

Help! pur si simplu nu reusesc sa-mi fac prieteni
Adica la scoala am prietene, prieteni, vorbim dar nu suntem deloc apropiati
Astazi m-am certat cu cea mai buna prietena si nu ma simt deloc bine
Ce sa fac? Multumesc pentru orice sfat

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prieteni nu sunt greu de facut.Trebuie doar sa fi tu, in orice situatiehee hee
Si in plus poti sa iti inviti prieteni de la scoala sa iesiti undeva si incet-incet asta sa se transforme intr-un obiceihee hee
Si vorbeste cu prietena ta. E pacat sa fiti certate pentru mai mult ca sigur o prostiehee hee

| VoiceWithin a răspuns:

Stai linistita, sunt chestii de moment, ai o perioada proasta. Impaca-te cu prietena ta cea mai buna, ca mereu asa fac si eu cu prietena mea ne certam din gesturi si lucruri puierile apoi ne dam seama ca a fost total stupid si fi tu cea care sa faca primul pas, mai ales in clasa la tine si cu prietena ta happy

| GwenS a răspuns:

Pai invit-o sau invitai acasa. dar bine inteles mai intai vorbeste cu parintii tai. dupa care invit-o acasa da o petrecere.mai scoateo la un film. fa-o sa inteleaga ca tie chiar iti pasa
dar normal si ea trebuie sa fie o fata intelegatoare...
si la scoala in pauze puteti sa va adunati mai multi intr-un grup si sa vorbiti...sa va cunoasteti mai binehappy.
scuze ca te intreb cati ani ai?big grin

| Xonia explică:

@byya : am 14 anihappy

| Smileyy a răspuns:

In orice caz nu te izola. nu tine in tine ce simti. spune totul cuiva in care ai incredere. o sa te simti usurata love struck.si in legatura cu prietenii .Sincer.nici nu`ti trebuie asa ceva thinking doar nu ai sa ramai toata viata Bf. cu acele persoane. ce`a mai buna prietena e mama tawinking