| ubyta a întrebat:

M-am certat de curand cu cineva si inventeaza tot felul de vorbe, minciuni.Si lumea o sa creada prostiile ei.Nu vreau sa creada lumea despre mine ca sunt... Oare ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

Sa fi indiferenta. daca vede ca te "ating" chestiile astea o sa continue. daca vede ca te doare undeva o sa vada ca nu mai are sens sa vorbeasca.si daca iti spune ceva tu raspunde-i cu ceva de genu "asa, si?" si gatahappy

p.s.sa ramai tot timpu cu zambetul pe buze. sa vada ca te bufneste rasul cand auzi ce scoate pe gurabig grin

sper ca ti-am fost de folos. xoxo lola

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu te lasa la ea, impune-te si pune-o la punct, fa si tu la fel cum face ea sa vedem daca ii convine...

| Linda a răspuns:

Don't worry at all, adevarul iese la iveala pana la urma. Si daca cineva asculta informatii doar dintr-o parte si nu si de la cel in cauza, isi merita soarta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dai de inteles prin gesturile si vorbele tale ca nu esti. Mai pe romaneste, fa-o de **** in public, dar cu vorbe bazate pe fapte.

| antonius74 a răspuns:

In primul rand trebuie sa infirmi vorbele ei, cat de curand, altfel lumea o sa creada ca exista MACAR un sambure de adevar...in continuare incearca sa o faci sa inteleaga ca greseste daca face asta si/sau cere cuiva sa determina care dintre voi are dreptate, ca sa terminati cearta asta!
oricum, nu e deloc frumos ce a facut. in locul tau, as rupe relatia, de orice natura ar fi ea

| lily09 a răspuns:

Pai cine o sa creada prostiile ei.nu merita sa te chinui sa le dovedesti contrariul... oricum nu vor intelege... iar cine te cunoaste no sa creada nimic din ce spune ea...asa ca... cel mai bine e sa o ignori...asta doare cel mai tare ...indiferenta...e singurul leac pentru astfel de oameni... e garantat...bafta

Răspuns utilizator avertizat
| cesege a răspuns:

Daca va observa ca pui la suflet, va face si mai rau! Trebuie sa fii INDIFERENTA! Cine te cunoaste nu crede, sau te intreaba si atunci poti sa-ti spui punctul de vedere.INDIFERENTA te ajuta acum!

| den a răspuns:

Din moment ce nu are dovezi...las-o sa abereze in continuare... ignoro. e cel mai bine...si adevarii prieteni stiu cum esti u si nu vor crede ce zice ea

| Danutz_8401 a răspuns:

Lasa lumea sa vorbeasca.pentru ca respectiva iti vrea raul. iar cui ai ocazia demonstreaza-i ca nu esti asa.asa e cel mai bine. NOROC

| nimeni_3927 a răspuns:

Poi nu ma pricep eu cine stie ce la sfaturi dar incearca sa vb cu acea fata...sa vezi dc zice prostiile acelea.

| naughtyboy a răspuns:

Lumea chiar iti pasa ce crede lumea? Oricum infirma vorbele minciunile cine vrea sa te creada te crede cine nu nu. NU te cobora la nivelul ei nu fa ce afacut ea asa e mai bine pentru ca daca o faci va deveni un rzboi in toata regula. Oricun conteaza ca crezi tu despre tine.