| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum ceva timp si nu pot trece peste.
Dupa 2 ani jumatate de relatie s-a hotarat sa se intoarca la fosta. A fost un soc oarecum cand am aflat ca s-a intors la ea. De inteles nu ne mai intelegeam oricum atat de bine pentru ca era posesiv si gelos.
Ma simt dezamagita si nu pot sa trec peste, desi imi doresc. Am ajuns in stadiul in care sunt foarte nervoasa iar din cauza nervozitatii de fiecare data am o stare de voma urmata de crampe foarte dureroase. Chiar nu stiu ce sa mai fac. efectiv plang aproape zilnic sigh Nu ma asteptam la asa ceva din partea lui. Nu stiu ce sa fac straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E normal sa te simti tradata dar trebuie sa constientizezi ca suferi pentru cineva care nu merita. Fi egoista cand vine vorba de tine, da-i dracu pe toti daca tie iti e bine.

" Pentru ca n-am stat inchisa in casa cand voia el. " - n-ai nevoie de un obsedat ca asta care sa-ti zica ce sa faci si cum sa faci. Iubirea nu e asa, trebuie sa te faca sa dai ce e mai bun din tine.

Iar " aia " nu e cu nimic mai buna ca tine. Bucura-te ca ai scapat de o persoana posesiva si ca nu ai continuat relatia cu el si sa te trezesti ca-l apuca nu stiu ce nostalgie peste 4 ani.

Si eu am stat cu o persoana posesiva si geloasa, stiu ca e un adevarat iad, mai bine singura decat in stres.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul sa reintors in trecut, tu priveste in viitor, ai o viata esti tanara lumea e plina de barbati care te doresc, posibil ca unul te va si iubi cu adevarat, fa sport, invata etc cu timpul il vei uita

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca intelegi aceste cuvinte, este bine: " nu merita sa plangi pentru cineva, iar daca intr-adevar merita, atunci el nu te facea sa plangi".
Adica, da-l in colo, acum ca ai vazut cum gandeste, ai mai fi vrut sa stai cu el? Gandeste-te ca e mai bine asa.
Nu mai plange. Gandeste-te ca Dumnezeu ti-a aratat ca nu el era potrivit pentru tine.
E adevarat ca iubirea nu se uita( eu stiu cel mai bine sad ), si ca acum esti deprimata si trista, dar e bine sa plangi pentru el, Pentru un tip care nu gandeste, Pentru unul care oricum mai tarziu te facea sa suferi?
Stiu ca e greu momentul, dar iti tin pumnii si iti urez multa bafta in continuare.
Fruntea sus!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti tanara esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri

| Lawliet14 a răspuns:

Nu v-ati mai inteles bine, era gelos si posesiv, samd... DECI? De ce te afecteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cateodata am impresia ca m-am nascut pe alta planeta si m-au trimit aici sa isi bata joc de mine. CUm naiba sa iti para rau ca s-a dus la ex cand era doar un tampit? Ce conteaza ce mai face dupa ce a plecat de la tine daca a fost cum a fost? Ma depaseste. VEzi-ti de viata ta si lasa-l pe tampit in lumea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-ti doua palme si revino-ti! Nu meriti sa suferi pentru nimeni.

S-a terminat pentru ca era naspa relatia, stai un pin si linisteste-te ( in nici un caz nu te pune pe bocit si aoleuuuu pentru ca ti-o faci cu mintea da, da-i creierului pozitivitate ) iar dupa cauta pe altcineva.

Sterge orice are legatura cu el, arunca orice de la el si gaseste-ti ceva care sa-ti ia gandul. Mie imi place sa citesc de exemplu. Nu-ti mai induce singura tristetea si gandeste-te ca e mai bine acum, esti libera. Nimeni nu merita sa traiasca langa un om posesiv si gelos. Ai grija de tine. >:D<

Imi place mult poza asta :
http://s4.favim.com/......633534.jpg

| Roxana0606 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa incerc. Ma simt inca foarte rau.da vina pe mine si zice ca s-a dus la aia pentru ca eu nu eram atat de pupacioasa si pentru ca nu am stat inchisa in casa cand voia el.
Ma simt foarte prost..am tinut mult la el.iar el s-a intors la aia care l-a inselat..si dupa 3 ani de caand s-au despartit!

| Roxana0606 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine.
Mi-am mai revenit cat de cat. Si sunt sigura ca cel care o sa regrete o sa fie el. Dar o sa fie prea tarziu cand o sa-si dea seama de greseala facuta

| anonim_4396 explică (pentru Roxana0606):

Asa se intampla mereu dar sa nu-l primesti inapoi. happy

| Roxana0606 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.
in niciun caz. am fost prea mult umilita

| anonim_4396 explică (pentru Roxana0606):

E normal sa te simti tradata dar trebuie sa constientizezi ca suferi pentru cineva care nu merita. Fi egoista cand vine vorba de tine, da-i dracu pe toti daca tie iti e bine.

" Pentru ca n-am stat inchisa in casa cand voia el. " - n-ai nevoie de un obsedat ca asta care sa-ti zica ce sa faci si cum sa faci. Iubirea nu e asa, trebuie sa te faca sa dai ce e mai bun din tine.

Iar " aia " nu e cu nimic mai buna ca tine. Bucura-te ca ai scapat de o persoana posesiva si ca nu ai continuat relatia cu el si sa te trezesti ca-l apuca nu stiu ce nostalgie peste 4 ani.

Si eu am stat cu o persoana posesiva si geloasa, stiu ca e un adevarat iad, mai bine singura decat in stres.

| kandaraki a răspuns:

Tie nu ar trebui sa iti pese daca el e cu fosta sau cu cineva. treci peste trecut, cu cat mai mult te vei gandi la asta cu atit mai greu iti va fi. asa ca incearca sa nu te gandesti la fostul iubit!

| MorganaM a răspuns:

Ai trebui sa te bucuri ca ai scapat de el si ca ai cale libera sa il cauti pe alesul inimii tale.