| marynella a întrebat:

M-am indragostit de un baiat si ma placea si el dar vara mea i-a spus minciuni in legatura cu mine iar acum el nu mai vorbeste cu mine! 1sad ce sa fac? eu chiar il iubesc dar el nu mai vorbeste cu mine din cauza ei oare el ma mai iubeste? Ce sa fac ce sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Spune-i k nu trebuie sa asculte pe altii daca chiar isi doreste si el sa fie cu tine... iar daca nu este adevarat ce a zis verisoara ta despre tine incearca sa ii demonstrezi spune-i sa te puna la incercare intr-un fel.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, se pare ca vara ta nu s-a comportat asa cum trebuia, nu e frumos din partea ei...pai ai putea sa o pui pe vara ta de fata cu acel baiat si ea sa recunoasca ca a fost o minciuna, dar daca nu se va putea, atunci vb cu el si spune-i k totul e o minciuna si sa creada in tine, daca nici asa nu merge, atunci asta e...

| antonius74 a răspuns:

Deci e varata. nu e mai simplu sa le spui parintilor ca ea imprastie minciuni despre tine peste tot? o sa ii spuna parintilor ei, aia la randul lor fetei, care daca are un pic de bun simt, va retrage tot si va admite ca a mintit. daca vrei sa rezolvi totul de una singura, incearca sa-i dovedesti baiatului respectiv ca fata a mintit (banuiesc ca din gelozie sau rautate exagerata...). daca te crede (dupa ce dai dovezi), inseamna ca chiar te place, daca nu, inseamna ca nu te merita.

| valy07kdpv a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vb cu "verysoara"ceva de genul la reslyng
ay o concurenta la bayatul tau
totusy nu alerga tu dupa el
altfel va face cu tine ce vrea el
cred ca may byne ar fy sa-ty bea el apa dyn palma
si daca nu merge asa, lasa-l,
anseamna ca nu te meryta
multa bafta
pa pa

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Buna! Verisoara ta, nu stiu ce interes a avut, poate chiar a simtit ca el te place pe tine si a simtit putina gelozie, asa ca s-a hotarat sa fabuleze diferite lucruri despre tine. Trebuie sa-i explici acest lucru baiatului pe care-l placi. Daca nu vrea sa te creada, atunci nu merita. Cam asa se pune problema.

| vanda a răspuns:

Daca nu mai vorbeste cu tine din cauza unei terte persoane, nu merita iubirea ta. Daca era un baiat serios, vorbea cu tine, afla situatia reala din perspectiva ta, si alegea.Si iti spunea in fata motivul alegerii lui. Asa, sau se joaca sa te aprinda mai tare sau a fost un pretext de despartire comod si fara sa se simta vinovat.In ambele cazuri, indreapta-ti privirea spre alt baiat, acesta nu te merita