| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un barbat casatorit, are si un copil, cu nsotia nu locuieste impreuna, locuiesc separat, dar tot ma framinta gindul daca vom fi impreuna va aparea la el acest gind sa se intoarca la fosta sotie?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce inseamna pentru tine,, vom fi impreuna?' Accepti sa fi pe locul 2 inseamna ca accepti si ideea sa se gandeasca la fosta sotie!

| gigiro a răspuns:

E posibil, am auzit de astfel de cazuri. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, e o problema delicata. Poate ar fi bine sa discuti chiar cu fosta, ca sa-ti scoti din cap ideea, sau pe el. S-ar putea ca ea sa creada ca din cauza ta s-au despartit. Daca e asa, eu nu as putea sa ma atasez de un barbat sa zicem cu obligatii. Stii de ce? M-as gandi tot timpul la sotia parasita. Nu uita ca si pe tine te poate parasi pentru alta. daca nu s-au despartit din cauza ta, e mai bine, insa, pensia alimentara, gandul ca se poate intoarce la ea. te inhami la o viata foarte grea. Dar sa speram ca nu-i nimic, ca iti faci griji innutil.

mira
| mira a răspuns:

Viitor incert. Orienteaza-te spre o alta relatie.

| nicky a răspuns:

Daca nu sunt divortati poti fi sigura de faptul ca inca se gandeste la familia lui si nu se poate decide asa ca ar fi bine mai ales pentru tine sa-ti cauti fericirea in alta parte, daca a divortat atunci lucrurile stau altfel.

| ania a răspuns:

Eu consider ca e un mit ideea ca indragostirea justifica orice alegere, ca e o forta careia nu ii poti rezista, Daca, doamne fereste ai afla ca cel de care esti indragostita are sida, ti-ai dovedi ca poti alege rational.Nimic nu-ti garanteaza ca dupa ce accepta sa fie cu tine, nu revine la sotia lui sau nu se indragosteste de alta.Totul e incert in afara faptului ca poti rani un copil pentru toata viata. Daca ai fi tu acel copil, cum ai privi situatia?

| eduardd a răspuns:

Daca tot te-ai indragostit, incepe o relatie cu el si cunoscandu-va mai bine o sa-ti spuna probabil ce are de gand sau... o sa-i dai idei happy

| Frogie a răspuns:

Gandeste`te altfel! Daca tu ai fi in locul sotiei, ti-ar conveni? Eu zic ca nu! Mai ales ca aici e vorba si de un copil. care cu siguranta va avea mult de suferit din cauza greselii tale. Gandeste de 2 ori inainte sa faci un lucru, ba chiar de 3. Risti sa distrugi o familie doar ca sa fi tu fericita!

| D A R i U t S s A a răspuns:

Parerea mea ar fi sa iti vezi de viata ta.sa cauti in alta parte.
Gandeste-te la copilul acela.ca va ramane fara tata.
in fine nu prea am inteles faza cu statul separat.:-| sunt divortati sau ce? in caz ca sunt divortati si barbatul dar si femeia au dreptul de a'si reface viata.happy

Acuma eu ti-am spus parerea mea. tu decizi ce vrei face in continuare
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt casatorit si am trei copii. da. m-as indragosti de una de vreo 19 ani, inalta de 160, blonda si cu ochii negri. da, daca nu sunt negri, pot fi si albastri. ce ma sfatuiesti? oare o sa mearga? o sa vrea? ca eu am 45, parul alb, da ma simt tanar, ca la 20?

| Mr.Playb0y a răspuns:

Sunt 100 de barbati.de ce tocmai pe el? risti sa distrugi viitorul unui copil.mai bine las-o balta.