| JannaFriske a întrebat:

Sint casatorita cu un barbat care a mai fost casatorit si are o fetita de 11ani care locuieste cu noi.Fosta lui sotie e plecata in Italia de vreo 9 ani nu prea tine legatura cu fetita(a lasat fetita la 2 ani si a crescut-o sotul meu), si sotul imi spune ca nu prea o intereseaza fetita, dar mie imi pare ca fosta lui sotie tine mult la fetita.De vreo citeva saptamini mama fetitei se intereseaza mai des de ea si chiar ii trimite si bani. sotul imi zice ca ar fi bine ca noi doua eu si fosta sa ne imprietenim ca ar fi bine pentru toti..eu nu stiu. e posibil ca ei sa se impace dupa atitia ani de despartire? a. am uitat sa va zic noi avem un copil comun de 6 luni. dati-mi va rog niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. Nu s-a interesat de fetita atata timp si acum o face? Cred ca are un scop ciudat. Nu zic sa te certi cu ea sau sa o ignori, pe aceea doamna, insa nici sa te imprietenesti cu ea. Fa-o sa inteleaga care ii sunt limitele si ca iti aperi cu toate fortele jumatatea! Chiar si fetita, care nu este a ta din punct de vedere biologic. Ai mare grija si fii atenta la tot ce face respectiva, inclusiv sotul. Ar trebui sa fie frustrat ca vrea sa-i acorde atentie fetitei lor, tocmai acum, pentru ca inainte dupa cate ne-ai spus tu noua, nu a facut-o! Asta e parerea mea, in locul lui sincer nu i-as mai accepta nimic. Ar trebui sa fie mandru/bucuros ca tu ii accepti fetita ca fiind a ta. Pentru ca, presupun ca nu faci diferente, nu?! Ai grija la tot ce faci si ce masuri iei! Protejeaza-ti familia. Numai bine iti doresc si sa-ti traiasca cel mic de 6 luni!

| Petrica44 a răspuns (pentru h3r):

Meriti funda! Subscriu.happy

| h3r a răspuns (pentru Petrica44):

Dublu mersi! Apreciez.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ea trebuie sa-si faca datoria de mama si nu are nici o legatura cu prietenia ta!

| harciog a răspuns:

Si daca te vei impaca bine cu fosta si daca nu te vei impaca, daca va fi sa fie ceva intre ei tot aia se va intimpla caci dragoste cu sila nu poti face.Asa ca arata cel putin ca esti intelegatoare si nu-ti face dusmani inutili caci nu e vina nimanui, se intimpla pur si simplu.Succes doamna.

| Petrica44 a răspuns:

Este putin cam ciudat ceea ce ne comentezi mai sus! Sotul tau urmareste ceva...sigur.O sa ma abtin sa comentez mai multe, dar imi da senzatia ca ar vrea sa fie cu "fundul" in doua luntrii.Intreaba-l totusi asa ca din intamplare,"care ar fi avantajele" impacarii tale cu ex. sotia lui.Vezi ce-ti spune.

| JannaFriske explică (pentru Petrica44):

Eu i-am zis singura sotului ca mama fetitei sa trimita bani sa-si faca datoria fata de copil, ca copilul nu creste cu aer. Avantajele mi-a spus ca ar fi ca eu ca gen femenin stiu mai bine de ce are nevoie fetita lui si astfel ar putea sa ma imprietenesc cu fosta ca sa trimita tocmai ce trebuie din Italia pentru copil.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Se va purta la fel si cu tine si cu copilul vostru. Deschide bine ochii macar acum.

| lallalalla a răspuns:

Pai nu stiu... Daca fetita tine la mama ei naturala fii prietena cu ea.