| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati va rog frumos? Fratele meu are 17 ani si se enerveaza pe mine ca si tata sau mama mea. Cand se enerveaza fratele meu de fiecare data imi da cu pumu in cap si... de acum 2 luni de zile ma doare capul ingrozitor de tare si la scoala dar si in timpul liber si parintii mei nu ii spun nimic. Ce pot sa fac? straight face

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Are nevoie de un control psihologic fratele tau, cum se dea cu pumnul in cap? E schizofrenic?

| AtateaConditii a răspuns:

Nu il mai provoca, suna la protectia copilului sa iti faca o vizita sa ii sperie pe parintii dar si pe fratele tau ca a doua oara sa nu se mai repete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-le parintilor.trebuie sa ia masuri. daca nu, mergi la politie si spune-le ca vor sa te omoare.

| charameli a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu il provoci dar in timp rezolva problema apelind la asistenza sociala ca sa ii bage mintile in cap, sau apeleaza la deriginta de clasa si las-o sa vorbeasca ea cu parintii tai. Sper ca te va ajuta. Succes. happy

| Măduuțaa a răspuns:

Poti sa suni la Politie pentru ca asa ceva este inadmisibil! Te las batuta/batut de un frate mai mare si mai fraier? Suna la protectia copilului si o sa vezi ce pumni o sa-si traga singur in capwinking. Mult succes. Apropo : Ai putea sa-i dai si tu una peste capwinking.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Eu am doar 12 ani...dar cred ca nu e ceva normal sa suni la protectia copilului pt.ca te bati cu fratele tau.Cand il vezi mai linistit, roaga-l sa stati putin de vorba despre asta. Daca nu merge nici asa...pe cat posibil, ignoara-l.Succes happy