| anonim_4396 a întrebat:

Ma enerveaza la culme ca da semne clare ca ma place dar nu face nimic. Nu pot sa ma duc eu la el pentru ca el e un baiat *dorit* de toate fetele din scoala si nu vreau sa ma fac de ras, dar cat o sa ma mai lase sa sa astept? L-am ignorat mult in ultimul timp. Ma faceam ca nu il vad si pe langa faptul ca se holba dupa mine m-a si ciupit pe fb (avand in vedere ca eu l-am ciupit mai de mult si nu a raspuns) iar cea mai buna prietena spune ca sigur intentionat m-a ciupit pentru ca nu il bagam in seama. Sunt pe drumul cel bun?

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Poate baiatul e mai timid si nu indrasneste sa-ti spuna.
Faza cu cipitul e o chestie puerila care nu are nici o relevanta... Faza cu ignoratul nu prea e ok, daca baiatul nu vede dincolo de aparente, o sa-si formeze o impresie gresita!

| mona a răspuns:

Cred ca esti pe drumul cel bun dar nu il mai ignora, s-ar putea sa creada ca nu te intereseaza persoana lui

| Seby90 a răspuns:

rolling on the floor
Oh boy, a ciupito pe FB. Clar, peste o luna va casatoriti. Casa de piatra!

| raluk27 a răspuns:

Ca sfat: nu te uita niciodata la un baiat "dorit" de toate fetele.

| Zenit313 a răspuns:

Daca este INABORDABILA CUM vrei sa faca baiatul primul pas?!

| paceandlove a răspuns:

Intraba-l pe mess, fa-ti un id fals si date drept o clega si intr ce parere are despre

| LucyAngel a răspuns:

Eu una..nu stiu ce sa zicthinking Dar ai grija, daca il ignori prea mult o sa-i dai de inteles ca nu il placi deloc..si o sa renunte.Dar nici sa-l bagi prea mult in seama nu merge.Deci sfatul meu e sa il saluti si chestii formale.dar incearca sa te indepartezi incet..incet..si o sa observe ca ceva te deranjeaza.Bafta oricumhappy