| MikutzaAannabellutza a întrebat:

Ce sa fac daca un baiat cu initialele A. S. ma enerveaza la culme si o prietena de-a mea este cea mai buna prietena cu el. Cum sa o fac sa nu-l mai placa?

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa nu-l mai placa decat daca el ii face ceva rau ei.
Se vor isca discutii dupa aia, asa ca mai bine nu te baga si incearca sa il agreezi, de dragul prieteniei tale cu ea ( cea mai buna prietena a ta ).
O zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Trebuie sa-i faci cunostinta cu mai multi baieti, iar atunci ea isi va da seama ca acel baiat cu initialele A.S. nu este chiar asa de dragut ca alti baieti.

OOooOOoOo...Ai grija! La varsta de 12-16 ani daca un baiat te enerveaza inseamna ca te place sau ca tu il placi!

Sper ca te-am ajutat. :d

| ioana_5848 a răspuns:

Ai putea incerca sa ii spui prietenei tale ce te apasa, sa incerci sa ii explici ceea ce simti.
Dar nu uita ca fiecare este liber sa faca ce vrea.Nu-ti poti obliga prietena sa nu-l mai placa(nasol)...
daca nimic nu merge ignora-l pe el si intelege-te mai bine cu ea. pana la urma totul o sa fie ok, ai sa vezi.
sper ca ti-am fost de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine cred eu ca ar fi sa nu te amesteci pentru ca s-ar putea ca prietenia voastra sa fie in pericol si nu cred ca merita. Incearca si tu sa il suporti sau imprietenestete cu tipul respectiv. In plus ce e asa de rau cu el? O prietenie adevarata presupune multe sacrificii si nu o poti forta pe amica ta sa faca nu stiutiu ce ca vrei tu.
In fine daca tu chiar vrei ca ea sa nu il mai placa ai putea scoate la iveala toate defectele baiatului sau lucrurile pe care ea nu le suporta la el. Succes!winking