| Mehmet004 a întrebat:

Ma intreb daca sunt lesbi Adica imi place mult de o fata si imi place cand ne ținem de mana sau ne îmbrățișăm dar imi place unpic de un baiat care e chipeș si de treaba si imi place foarte mult si de el oare chiar sunt lesbi

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O să îți dai seama când vei dori să faci sex. Dacă vrei doar cu fete - ești probabil lesbiană. Dacă vrei și cu băieți - ești bisexuală. Iar dacă vrei numai cu ei - heterosexuală.
Dar până atunci, pari a fi cel mult bi-curioasă.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar cred ca trebuie sa astepti sa ai o relatie normala cu un baiat ca sa te convingi ca iti plac fetele.
Ca sa fi lezbi sau bisexuala trebuie sa te simti bine in compania sau atingerea unei fete gen sa te exciti sa o doresti din punct de vedere sexual nu doar sa te bucuri deoarece asta poate sa fie si o stare de bine ca ti la ea si esti fericita ca te tine de mana.
Asteapta sa iti faci o relatie ca sa tragi o concluzie

| dannyel86 a răspuns:

Exista si calea de mijloc: bisexuala.
Depinde de care parte te simti atrasa sexual.
Daca te atrag fizic femeile si te excita prezenta lor (ai face dragoste cu ele), te-ai putea suspecta de lesbianism.
Gesturile de apropiere in public nu inseamna nimic. Oricine se pupa si se tine de mana.
Important e ceea ce simti in interior, cum te raportezi tu la persoana respectiva.

| HazelEyes77 a răspuns:

E posibil sa fii bisexuala si nu e nimic in neregula sa ti placa si fetele si baietii. O sa ti dai seama ce te atrage pe masura ce experimentezi. Iubirea nu tine cont de gen ea doar se intampla si e un lucru minunat.