| CosminaElenna a întrebat:

vreau cateva sfaturi! Deci sa va povestesc...un baiat mi-a zis ca ma iubeste ca ma vrea langa el toata viata, si mie imi place de el. Si ne facem planuri ce sa facem sa fim impreuna ca suntem din orase diferite. E bine sa ne mutam impreuna sau ne grabim? Ce sa facem?

13 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Exact ce spunea si Otylya30, ar trebui sa nu te grabesti. Incearca sa-l cunosti mai bine. Sa fi sigura ca te iubeste si ca te protejeaza.

| CosminaElenna explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Il cunosc foarte bine, ii cunosc compartamentul stiu ce fel de persoana este, am fost colegi de munca!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Atunci faceti cumva sa va vedeti mai des si tineti legatura prin mess si telefon, dar sfatul meu prietenesc ar fi sa nu te muti cu el deocamdata.

| tenutza a răspuns:

Nu te grabi tare, dar daca asta conteaza pentru tine fa-o. In final relatiile la distanta nu tin mult...

| Dariusuu a răspuns:

Nu te grăbi, trebuie să ai destulă încredere în el ca să te muți la el sau el la tine.
Nu știu de cât timp sunteți voi împreună dar am impresia că vă grăbiți.

| CosminaElenna explică (pentru Dariusuu):

Nici nu suntem impreuna, cand am lucrat amandoi in acelasi loc nu ne-am spus ce simtim, si acum cand suntem departe ne-am marturist multe...dar ce sa facem, suntem departe! Un sfat?

| Dariusuu a răspuns (pentru CosminaElenna):

Să nici să nu te gândești să te muți la el așa din prima, voi doi nici nu vă cunoașteți așa bine.
Ai face o greșeală mare, sper să mă asculți.Eu cunosc cupluri care au un an împreună și încă sunt nelămuriți în privința acestui pas.

Gândește-te bine!

| WarriorInReserve a răspuns:

Faci ce vrei, tu şti mai bine, noi nu cunoaştem situaţia.

| AlaturideIngeri a răspuns:

Buna!
Eu as zice sa nu te grabesti,mai asteapta sa il cunosti mai bine,sa vezi ce fel de comportament are, cum reactioneaza in diferite situatii.
Si de unde stii ca te iubeste? Ca ti-a spus? Dar ti-a dovedit ca te iubeste?
Ca sa spui ca o persoana te iubeste si are sentimente puternice pentru tine, trebuie sa iti dovedeasca ca te iubeste cu adevarat, si in ziua de azi trebuie sa fii foarte atenta si precauta, pentru ca rar se mai gasesc baieti care sa iubeasca cu adevarat.
Asa ca mai asteapta sa nu regreti mai tarziu kiss

| enigmaticmind a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

De ce generalizezi? De unde stii tu ca nu se mai gasesc baieti cuminti? lucrezi la evidenta populatiei si ai un paragraf unde vezi fiecare ce statut are?

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru enigmaticmind):

Nu am generalizat, am spus ca rar mai intalnesti astfel de baieti, si pana la urma e parerea mea.Si nu vad care este problema ta? Te simti vizat, sau ce, de esti deranjat de raspunsul meu?

| Caaaaalin a răspuns:

... il cunosti bine? Poate dai peste un violator sau un traficant de carne vie. Eu zic sa va mai cunoasteti.