| tonieroxana a întrebat:

Ma simt foarte confuza! mama mea m-a parasit cand aveam varsta de numai 6 ani, iar acum oarecum ea tine legatura cu mine. Ea imi spune ca daca vreau sa vorbesc cu ea sa ii dau bip.Eu inca tot tin la ea deoarece ea mi-a dat viata, dar nu stiu ce sa fac.Sa ii acord mai multa tentie sau sa imi vad de viata mea.Sunt foarte confuza. Vreau niste pareri din partea voastra!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Saluta-l din partea mea, e un erou! Sa fii fericita cu un asemenea tata!

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, cati ani ai acum? Nu stiu ce sa zic...totusi nu crezi ca e cam tarziu aducerea asta aminte? Ce a oprit-o sa nu aiba o relatie superba cu tine pana acum? Pe tine cine te-a crescut pana acum?

| tonieroxana explică (pentru superdorex):

Tatal m-a crescut si inca ma creste, dar oricum ai mare dreptate!

| superdorex a răspuns (pentru tonieroxana):

Saluta-l din partea mea, e un erou! Sa fii fericita cu un asemenea tata!

| cuvant a răspuns:

Eu zic sa-i dai bip, iesiti la un suc si vezi ce anume doreste de la tine. E posibil sa vrea sa te ajute acum ca si-a dat seama ca a gresit. Accept-o si discutati pentru ca vei avea de castigat

| AIRIUS a răspuns:

Salut!
E foarte greu Roxana sa dai sfaturi in astfel de cazuri!
Pe tine te inteleg cel mai bine,dar nici pe ea nu o poti judeca, mai ales tu.
Un copil nu are dreptul sa si judece parintele, orice i ar face...stiu ca e greu sa treci peste lucrul asta,stiu ca nu vei uita perioada asta niciodata,dar incearca tu,sa fii un pic mai buna, macar permite i sa ti vorbeasca, nu te costa nimic si poate ca si tu in adancul sufletului tau vrei sa stii.DE CE?
Iti doresc sa fii puternica!
Bafta iubita!

| SimonaAdina a răspuns:

De ce te-a parasit? Nu stiu ce sa cred dar parerea mea este ca o mama care isi iubeste copilul nu la-r prasi niciodata indiferent de ce sa-r intampla.In grija cui ai ramas?

| speranza a răspuns:

Da,da-i bip,sun-o, e totusi mama ta, la urma urmei.Afla de ce te-a parasit, a avut ea un motiv.Si depinde de raspunsul ei ca tu s-o poti ierta mai tarziu.Din cate spui, de la varsta de 6 ani tu ai crescut fara mama.Sau ma insel? Nimeni nu ocupa locul de mama, oricat ar incerca.Incearca sa fiti mai apropiate de acum inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! happy Cati ani ai? Eu, daca as fi in locul tau, as vorbi cu ea.Multe femei isi abandoneaza copii de mici, iar apoi nu le intereseaza decat de viata lor personala si uita ca a dat viata unui copil, care la urma lui e complet nevinovat.E de aprciat faptul ca MAMA ta vrea sa tina legatura cu tine.Te sfatuiesc sa socializezi cu ea, dar eu as intreba-o, curioasa fiind, de ce te-a parasit, din ce motive...Sa fi tare si nu uita ca dragostea de mama este cel mai pretios lucru de pe Pamant!

| DarkOrbitSF a răspuns:

Eu zic sa tii legatura cu ea deoarece totusi este mama ta dar eu sincer nu as putea spune mama la o femeie care m-a parasit de mic, dar acum depinde motivul, oricum e bine sa stii ca ai o mama undeva adica sa stii cine ti-a dat viata (fii tare).

| Raul243 a răspuns:

Pai de ce te.a parasit care este motivul, si de ce sa nu vb cu ea incearca sa o cunosti mai bine si fiecare vorba care o spune incearca sa o analizezi ce intrebari iti pune poate are un motiv, ai putea sa ii dai atentie pana aflii exact ce vrea cu adevarat... funda?

| raluca99 a răspuns:

Poi poate regreta ceea ce a facut si ar vrea sa o ierti fiindca te iubeste sau tine la tine putin.