| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile sunt asa doritoare sa se marite! Parca au castigat la loto cand aud ca se marita.
Nu le-am prea inteles niciodata, adica e asa fericire sa te bagi la unu sa-i speli, calci, curatenie, mancare, calcat? Si asta dupa servici.

Daca mai vine si un copil de iti tipa in cap zi si noapte...e clar si tot tu te ocupi de el, barbatul cucu.
Dupa un timp barbatul (Dar nu toti), devin nesimtiti, uita sa mai fie domni, sa se poarte frumos, sa mai zica o vb buna, au impresia ca femeie trebuie sa stea femeie in casa si la sex la cherem, multe se plang de asta.
Ba mai inseala ei si cand vin acasa se poarta nasol.

Si dupa 55 ani majoritatea regreta.
Nu toate vor sa se marite, dar 95 %.
E o moda? Sau? Ca de mereu ele is asa, nu a fost doar o perioada in care a fost asa (cum sunt modele).
Adica ce atata fericire sa-ti f norocu si libertatea?!

101 răspunsuri:
| Mosotti explică (pentru timidu89):

Asa e, vor din aia rai femeile, eu am explicat de ce, nu e intamplator.
Mai bine ca nu mai vrei nici un baietel, e mai bine liniste.

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Ai dreptate, dar trebuie sa mai si gandim, nu sa ne luam dupa mama, tata aiurea.
Poti sta fara acte la fel de bine, sa faci si un copil fara probleme, il recunosti ca barbat si gata.

| Ilincoana a răspuns (pentru Mosotti):

,,Nu s-a zis de ce, dar o zic eu, pentru ca nu prea isi permit sa se comporte nasol cand nu-s casatoriti, ca se pleaca din relatie rapid fara probleme, dar daca esti casatorit nu mai e chiar asa simplu, si faptul ca te duci la notar e un efort.,, facts

| Mosotti explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Cine naiba sa le constranga, ca doar nu le duce cu forta la altar, hai sa fim seriosi. Vor si ele, crezand ca e mare fericire.

Normal ca regreta alea de dupa 55 ani, ca au vazut ce "misto" e casatoria, eu de aia zic, ca si tinerele ar trebui sa invete de la veterane.
Ca oricum relatie poti face, poti face si un copil, dar nu neaparat sa faci acte, ca s-a constatat ca astia se cearta mai repede.

As face doar parteneriat civil pentru bunuri, pensie in caz ca celalalt pateste ceva, sau dupa moarte.

Eu de pe la 19 ani am invatat de la rudele mai in varsta astea, si am inteles, si daca aveam partenera nu faceam acte un timp indelungat.

| Mosotti explică (pentru ionur):

Mda, tu placi copiii cum plac eu fetele care ma atrag, exact asa, imi vine sa le iau in brate si mor dupa ele.
Eu pot explica ce simt, o atractie fizica puternica.

Tu simpatizezi copiii, dar nu fizic.
Eu nu vad nimic la ei simpatic.

| Mosotti explică (pentru Ilincoana):

Pai asa e, cand nu est casatorit pleci in urmatoarea secunda fara obligatii, fara partaj si nimic.
Dar casatorit e putin mai complicat, parteneru stie asta si profita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca ieșeai des și nu doar prin aceleași locuri aveai șanse mai mari, înainte mai ieșeai acum stai numai in casa, așa nu o sa găsești femei, una e sa vb cu ea face2face alta e sa vb in online, dar nici online nu o faci asta e chestia, te-ai resemnat cu totul și nu poți nega acest fapt

| ionur a răspuns (pentru Mosotti):

Mosoti tu nu esti sănătate fratele meu -_-
Eu nu sunt atras de copii. eu iubesc copii cu Adevărat toți copii mai ales când vad un bebeluși pai sunt praf complet nu-ți pot defini în cuvinte si in nimic ce simt pentru ei când ii vad.

Eu nu pot să înțeleg ce om nu iubește un copil cu Adevărat adică cât de sadic sa fi și nu știu ce sa zic mai lăsat fără cuvinte.

| ionur a răspuns (pentru anonim_4396):

Lăsați femeile boss nu merită faceți ceva pentru voi nu femeie. Când se plictisesc de voi va schimba și va aruncă la gunoi ca pe un nimic lăsați femeile iubitele gagicile și iubitele astea.

| Mosotti explică (pentru ionur):

Stai ca nu ai inteles, nu am zis ca esti atras de copii, ai inteles gresit.

Nu e vb de iubit copiii, e vb ca nu toata lumea ii plac asa cum ii placi tu (nu in sens de atractie), si nu trebuie sa fim toti la fel.
Aia cu "ce om nu iubeste copiii", e doar o proiectie a gandirii tare asupra la toti.
Sunt oameni care plac si doresc copii, altii nu, e si normal sa fie diversitate.

Nu are treaba cu sadismul, sadic e cand faci rau, cand iti place sa faci pe cineva sa sufere.

Am inteles ca nu poti explica in cuvinte ce simti, dar eu am intrebat, ca poate puteai sa explici.

Eu iubesc oamenii de seama mea sau de varsta cam ca mine, cu care pot sa discut, sa fac chestii, sa ne intelegem.
Si cu partenerele la fel, sa fac si ssex cu ele si restul ca si cu familia, prietenii, deci intelegere si asa mai departe.

Bine, daca ar fi o femeie cu un copil nu m-ar deranja sa o iau, si stiu sa ma port cu acel copil si m-as intelege f bine, deci nu resping copii, nu ma port urat cu ei, asta ca sa fie clar.
Ii tratez ca sa zic asa, ca si pe un prieten bun, nu ii vad ca pe ceva in mod special.
Adica daca femeia aia imi vine cu un copil de la 12 ani in sus, e f bine, ca nu mai am balamucu ala cand e mic.

| Mosotti explică (pentru ionur):

Asa fac si barbatii si femeile, cand se plictisesc, arunca pe celalalt la gunoi.
De aia eu cand as alege, stiu cum sa aleg sa nu ma poata arunca la gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Cu părere de rău, sunt foarte succintă pentru că altfel aș irosi din nou resurse.
Pentru înțelegerea conceptelor/principiilor care ne depășesc este nevoie de o perspectivă obiectivă, să privești, să asculți.
Pot deveni piedici subiectivismul, ignoranța, presupunerile.
Validare nu v-aș putea da pentru ce ați scris.
Iar norocul ți-l faci doar cu mâna ta. Nu poți da vina pe altcineva pentru deciziile greșite.
Ps: "adulterul", impropriu spus din moment ce nu e vorba de căsătorie, și împărțind inima la mai mulți bărbați (pentru că se poate și se întâmplă). Desigur, diversitate pe toate planurile. Când nu ai o limită, e larg orizontul.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Ce resurse irosesti? Curent?
Pai si eu am zis pe aici, ca trebuie sa privim obiectiv, de multe ori dau doua pareri, una subiectiva si alta obiectiva, atat ca se poate.

Norocu vine sau nu vine, ala nu ti-l faci, de aia si se numeste noroc.
Normal ca nu poti da vina pe altcineva pentru deciziile noastre gresite, ai dreptate.

Pai ai putea sa imparti inima la mai multi barbati sau la mai multe femei, ce, cand ai 3 copii nu imparti inima la toti? Nu conteaza ca e altfel de iubire, principiu e acelasi.
Pot iubi doi oameni in acelasi timp, de ce n-ar merge si aici?!
Zic la o adica, nu zic sa se intample neaparat.

Adica daca eu stau cu doua femei si le iubesc ce are? De ce n-ar merge? Aud "nu poti iubi doua femei sau doi barbati? Ete nu, merge. Nu exista argument care sa zica ca nu se poate.
Sau una cu doi, e doar un exemplu, fie casatoreala sau nu.
Totul este sa se inteleaga f bine cei trei, in rest nu conteaza.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Unde dracu sa te duci pe strazi asa, mai ales la o anumita varsta, trebuie sa ai un colectiv ceva dar asta pe la tinerete, la o varsta majoritatea-s cu relatii, nu-s liberi, dar si multi vor relatii.
Si pe aia unde-i gasesti? Ca poti trece pe langa un din ala si sa nu stii, chiar sa-ti placa dar nu merge, ca ori e in metrou, ori altele, tu cobori la o statie, ala/aia la alta, etc.

Dar asa ne intalnim toti intr-o camera virtuala, si apoi ne vedem in real, si e f bine, ca ai 100 de persoane sa zicem.
Unde dracu cunosti tu 100 in real la o varsta mai sus decat 20 ani?!

Ti-am zis ca m-au apelat 4-5 femei si vreo 50 barbati, deci m-au gasit in casa. Acuma nu ma mai intereseaza, e altceva.
Daca arati bine, te gaseste oriunde, cum am zis.
Cine nu arata, poate sa iasa si pe luna, ca e tot aia.
Amicu meu de la sala de pe net si-a luat gagica, a vb cu 4 de pe sentimente.ro, si a ales una cu care e si acum din 2013.
Avea el 27 de ani, dar arata bine.

Deci nu e chiar asa, ca si pe net tot aia din real sunt, si intra acolo tocmai sa se gaseasca unul pe altul cei ce-s singuri si vor relatie.
Hai sa zic ca te duci in club, acolo gasesti cam din alea de o noapte, cam asa e in general, si-s tinere, nu vi la 38-40 ani acolo sa ce? Ca majoritatea de 35-40 ani nu se mai duc in club de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

"Ce resurse irosesti? " timpul.
"Totul este sa se inteleaga f bine cei trei, in rest nu conteaza." Eu nu vorbeam de triunghi amoros.
Ok, treaba ta că ești foarte "open minded" din acest punct de vedere, dar oricum îți dai de gol vârsta.
Am alte valori morale așa că nu mă mai lungesc.

| anonimuIl a răspuns (pentru Mosotti):

Ai scris asta - Unde dracu cunosti tu 100 in real la o varsta mai sus decat 20 ani?!

Pe site de matrimoniale găsești din orașul tău și te poți întâlni cu ele chiar în aceiași zi.

| Hammurabi a răspuns (pentru Mosotti):

Eu cred că ar fi bună o lege prin care nici o căsătorie să nu se încheie fără un "preview" de min. 5 ani.
Câte crezi că s-ar mai grăbi să se mărite? laughing

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Am zis varsta, am 44 ani.
Da, daca ai alte valori morale e okey, nu toti trebuie sa fim la fel.

| Mosotti explică (pentru anonimuIl):

Eu am zis pentru un om cu orice job, nu da exceptia.
Si nu iti programezi sa dai de 100 de femei, si nu iei job in functie de asta, se intampla natural sau nu.
Te duci pe matrimoniale, apelezi la forma aia singlebel unde te intalnesti cu 12 femei odata fizic, si vezi ce iese.

Gasesti si pe matrimoniale femei de 20+, mai degraba 27-28 +
Si iesiti in real, nu stati mult e net.

| Mosotti explică (pentru Hammurabi):

Corect, sa fie o lege unde nu se incheie casatorie fara sa stai min 5 ani inainte, si cu posib de verificare.
Si atunci nu se mai grabesc femeile sa se marite pe fizic, hahaiala, ssex si prosteala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu m-am uitat, dar voiam să zic că ești in vârstă față de mine.
Am scris greșit, dar am corectat...
De altfel, dacă cauți confesiunile doamnelor care vor căsatatorie, copii, aici ai slabe șanse să fi satisfăcut. S-ar putea scrie o carte, prea multe de descris.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Mosotti):

Se folosesc in sensul ca nu raman cu ele după ci pleaca la alta femeie. Sexul nu e facut ca o activitate complet desprinsa de ideea de relatie interpersonală. Ba din potrivă. Sexul a fost făcut pentru oameni care își dedică viața unul altuia și construiesc împreună o relatie intimă în cadrul căsătoriei.
"A te folosi" de un om pentru placeri sexuale nu inseamna pur si simplu ca iti face placere ci inseamna ca nu vrei sa te angajezi la responsabilitatea de a lua persoana respectiva in casatorie.

Si nu, nu vor un "prost". Ba din potrivă, vor un barbat inteligent si decent, responsabil, care are barbatia necesara sa isi asume o responsabilitate.

Si nu ma intereseaza ce zic unii si altii la batranete. 99% din oameni sunt idioți. De ce crezi că îmi pasă mie de părerea idiotilor? Eu nu sunt naiv si nici prost. Stiu ce e aia casatorie si n-o sa regret nicio secunda decizia de a ma casatori. Pentru ca eu sunt superior prostimii care alcatuieste marea majoritate din oameni.

| mi25 a răspuns (pentru Mosotti):

Atata timp cat nu-i ai, nu poti sa intelegi atractia intre tine si copii. Da, sunt unii care au aceasta conceptie si gandire si raman fara.
Sti ce mi-a spus baiatul: "Sunt sange din sangele tatalui meu." Ce vrei ceva mai frumos sa auzi?!

| mi25 a răspuns (pentru Mosotti):

Si inca ceva: animalele, desi nu au gandirea umana, isi iubesc progeniturile si le apara.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai voiam sa le inteleg si eu pe femei de ce au casunat asa pe copii neaparat, si sa se marite, adica de vor sa-si bata cuie in talpa inutil, nu cred ca e asa de complicat ca sa se scrie o carte.
Nu invata de la veterane ce e casatoria, ca e un. cacao de fapt, ca dovada ca dupa 55 ani majoritatea barbatilor si femeilor regreta.

Copil se poate face si fara acte, in Germania sunt multi asa. Se poate face un parteneriat civil pentru pensie si bunuri la o adica.
Si s-a constatat ca aia necasatoriti o duc mult mai bine in timp.

| Mosotti explică (pentru CostinAlamariu):

Pai si daca nu vrei sa te angajezi la responsabilitatea de a lua persoana in casatorie ce? Ca doar unii poate nu vor probleme, ca majoritatea alora de peste 55 ani regreta tocmai ca nu e mare chestie casatoria asta.

Poti face sex simplu si atat daca cei doi accepta asta de comun acord.
Ce, cand te mmasturbezi nu ai placere simpla? Eu zic ca nu se leaga neaparat oorgasmu simplu de dedicare unul altuia si casatorie, ar fi culmea.

Daca este si atasament si restul, e f bine, si casatorie la o adica, dar nu neaparat.

Cam asta zic si eu, nici mie nu imi pasa de ce zic prostii in general, am zis-o si aici de n ori, nu stiu ce le pasa la oameni de ce zic prostii.

| Mosotti explică (pentru mi25):

Da, daca pe tine te incanta ca a zis fiul ca e sange dn sangele tau, este foarte bine, doar ca doream sa inteleg ce simti, dar daca nu poti sa imi zici, aia e.

Pai animalele da, isi apara progeniturile ca asa vrea natura ca sa-i facem jocul, de fapt suntem sclavii naturii, ea a hotarat ca sa iubesti copiii, nu e rau, dar zic doar ca idee.
Ai un softulet care ruleaza acolo, te face sa iubesti copiii, ca sa vrei si sa perpetuezi specia.

Cu mine n-a nimerit-o, eu iubesc femeile cu care m-as distra, as discuta, as face ssex, adica urmaresc interesul meu, nu al naturii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Mosotti):

"Pai si daca nu vrei sa te angajezi la responsabilitatea de a lua persoana in casatorie ce?"

Atunci nu-ti bate joc de ea. Sexul e pentru oamenii casatoriti, nu pentru cei neseriosi care sunt prea fricosi sa-si asume responsabilitati.

"Ce, cand te mmasturbezi nu ai placere simpla?"

Tocmai asta e problema cu masturbarea. E nonsensica. E doar o placere egoista de moment care nu înseamnă nimic. Nu ar trebui sa existe asa ceva. E o degenerare infectă.

| Mosotti explică (pentru CostinAlamariu):

Dar cine a zis ca a face ssex cu una fara sa o iei in casatorie, e bataie de joc?! E o placere reciproca, doar cu o conditie, sa stie de la inceput, nu sa o minti ca o iei de nevasta, ca atunci sigur ca e porcarie.

Masturbarea nu e nonsens, e o placere si e f misto, inseamna placere, si atat conteaza.
Nu e nici o degenerare, e chiar o fantezie si a oamenilor ce au parteneri.

Asa si cand mananci o inghetata e o placere egoista nonsensica?! Ce naiba.
Ca e tot placere, doar ca alt tip de placere.
Eu o mmasturbez pe ea, ea pe mine, deci nu e ceva egoist.

| Emma30555 a răspuns:

Poate sunt indragostite sau poate isi doresc o familie. Nici eu nu inteleg dorinta de a te casatori ca pe un scop ce trebuie bifat, nu inteleg nici eu dorinta de a avea neaparat familie,, dar inteleg ideea de cuplu fericit, de petrecere, de nunta,, de validare in societate etc. Si barbatii ajung sa traiasca aceleasi sentimente daca nu se casatoresc pana pe la 35 de ani. Unii si unele se obisnesc asa si le place viata mai simpla ceilalti vor copii si familie