| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile sunt asa doritoare sa se marite! Parca au castigat la loto cand aud ca se marita.
Nu le-am prea inteles niciodata, adica e asa fericire sa te bagi la unu sa-i speli, calci, curatenie, mancare, calcat? Si asta dupa servici.

Daca mai vine si un copil de iti tipa in cap zi si noapte...e clar si tot tu te ocupi de el, barbatul cucu.
Dupa un timp barbatul (Dar nu toti), devin nesimtiti, uita sa mai fie domni, sa se poarte frumos, sa mai zica o vb buna, au impresia ca femeie trebuie sa stea femeie in casa si la sex la cherem, multe se plang de asta.
Ba mai inseala ei si cand vin acasa se poarta nasol.

Si dupa 55 ani majoritatea regreta.
Nu toate vor sa se marite, dar 95 %.
E o moda? Sau? Ca de mereu ele is asa, nu a fost doar o perioada in care a fost asa (cum sunt modele).
Adica ce atata fericire sa-ti f norocu si libertatea?!

101 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Cred ca e cam invers...in cazul tau zic.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor deja curg voturile de inteligent la raspunsurile mele de mai sus asa ca o sa consider ca am castigat disputa.
haidi pa ca am treaba

| Drimmero a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Voturi date de pe celelalte conturi pe care le ai bwhahahaha. Esti prea mica pentru mine ca sa avem o disputa, te joc pe degete

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Drimmero):

Nu are sens sa dau de pe alte conturi ca nu le vede nimeni oricum rolling on the floor iar incepi cu replicile astea penibile de coca

| Drimmero a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Cine dracu iti da ma tie evaluari pozitive, amarato? Ca daca nu iti bagi conturile e jale

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Drimmero):

Prietenii tai se pare rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Eu nu am prieteni aici. Te evalueaza curbele fricoase care intr-un dialog nu mi-ar reprosa nimic.

| Nyarlathotep a răspuns:

Pentru multe mariajul este doar o bifa pe lista ei de to do list. Altele se marita pentru ca asa au facut toate prietenele ei si cum sa ramana pe dinafara. Altele se marita fix pentru reversul la ce ai enumerat acolo si anume asteapta ca barbatul sa spele, calce, gateasca, sa faca curatenie iar ea sa stea bine mersi pe insta sau tiktok sau sa se uite la reality TV.
Mai toate care viseaza casatorie o fac ca sa stea bine mersi si pe salariul lui.
Cat despre libertate din ce in ce mai multe femei din ziua de astazi au pretentia la relatie deschisa, adica sa beneficieze de ce-i ofera fraierul acasa, si sa se ofere sexual altora, fara obligatii, eveniment care duce la divort cu scantei si alte probleme.

| Mosotti explică (pentru Nyarlathotep):

Pai acum nu mai merge sa stea pe sal lui, nimeni nu prea mai accepta asta.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Mosotti):

Am zis "SI" pe salariul lui, nu "DOAR" pe salariul lui. Banii sunt banii ei, banii lui sunt banii nostri, iar cateodata tot banii ei.

| Mosotti explică (pentru Nyarlathotep):

Da si pe sal lui, dar nu prea merge in ziua de azi, regula banii nostri sunt ai nostri, altfel mai greu, nu mai merge.
Sau sa fie unu asa cu bani multi, ala poate sa faca asta, sau sa fie unu nasol fizic si sa o tina el doar asa sa stea ea cu el, dar aia nu e relatie, eu zic cand s-au placut.