| Sportacus123 a întrebat:

Mai e cineva care și-a pierdut interesul pentru relații, filme pentru adulți, etc?

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pacatul nu satisface pe termen lyng, aduce neferucire si dezamagire, placerea care dureaza e experimentarea prezentei si iubirii Creatorului nostru.

| Simpatic a răspuns:

Draga tinere, observ ca tu cat si alti tineri v-ati pierdut interesul pentru dragoste sau pentru sex, desi sunteti virgini, este foarte rau din pacate!
Adica mai ok ar fi sa iti pierzi interesul pentru ceva ce ai facut atat de mult incat te-ai saturat.
Pe langa asta una este sa iti pierzi interesul pentru sex si alta pentru filmele porn0, sunt lucruri diferite!
A face sex versus a te uita la filme porn0 este ca diferenta intre a juca simultoare auto pe PC versus a conduce modelele de bolizi ( pe care le vezi in jocuri) in realitate pe circuit, este o MICA MARE diferenta!
eu zic sa lasi oricum filmele pentru adulti si sa incerci sa faci sex pe bune, filmele xxx vazute foarte des, creaza de cele mai multe ori obsedati nicidecum porn0-staruri!
Cand va fi cazul si se va intampla, nu trebuie sa faci din asta un scop obsesiv, de ce? pentru ca daca iti impui ceva si nu vei reusi deloc usor, tu fiind un tip rusinos, iar chestia este ca sa ajungi sa ai o relatie cu o femeie, trebuie sa fii opusul omului rusins; deci daca nu iti iese cum vrei, o sa capeti frustrari, frustrarile in timp duc la adevarate tulburari psihice!

Eu zic sa incepi sa cauti sa iti faci o relatie cu o fata de varsta apropiata cu tine si cu care sa te potrivesti.
Nu conteaza daca va dura ceva aceasta cautare, important este sa fii intr-o permanenta cautare!

Sfatul meu este sa nu o iei pe urmele unora precum "Aromantic asexual guy from cluj" caci cei ca el sunt o cauza pierduta!

Viata este frumoasa asa cum este ea, cu bune si cu rele!

Cine vrea doar partea buna a vietii nu supravetuieste mult si oricum daca o face, o face prin multe compromisuri, dupa cum spune o vorba inteleapta " cine nu stie sa piarda, nu stie ce sa faca cu victoria"

englezii au expresia "win some lose some" care spune in alt mod, tot ce am spus eu cateva randuri mai sus, uneori castigi alteori pierzi!

| MarianWLF a răspuns:

Filmele pentru adulti nu aduc nici un beneficiu.

| Hyperion7 a răspuns:

De ce sa îți pierzi interesul pentru relații?
E cumva pentru că nu ai răbdare cu fetele, nu vrei sa le asculți, sa le înțelegi și așa mai departe? Că daca da, se poate rezolva chestia asta.
Dar daca e vorba că ai fost refuzat de câteva ori și nu mai ai puterea sa continui.Stai calm, ești doar un peștișor într-un acvariu.Esti dator să încerci până la urma urmei și nu trebuie sa te demoralizeze eșecul, ci din contra, sa te îmbărbăteze!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru DracuIa):

Tu ai dreptate și nu prea.
Și nu,nu glumesc.
Da,cum fetele se asemăna între ele,așa și bărbații au caracteristici asemănătoare,chestia e că există factori care nu se regăsesc la toate exemplarele.Un exemplu ar fi modestia,deși în ziua de azi vei crede că nu mai exista fete modeste,sa știi că există (am întâlnit eu), daca crezi că nu mai exista fete materialiste, care nu se vând pe bani etc, sa știi că există.
Sa îți mai zic un sfat prietenesc, daca tu ai avut enșpe mii de cuceriri și mai toate au dat fail...atunci problema e la tine,nu la ele sau exista varianta ca ceea ce tu reflectezi in ceilalți să nu îți placă. Poate ți se pare abstract și o să zici că sunt nebun,dar noi,oamenii,atragem oameni cu aceeași energie ca a noastră.
In plus,eu îți zic că da,poate fetele se aseamănă mult între ele,dar nu toate sunt la fel. Facand o paralela,fosta era o posesiva,geloasa, consumatoare înrăită de cafea,energizante,avea tot felul de traume (pe care nu le-a putut vindeca fiindcă nu a vrut sa le accepte ) in timp ce actuala este o fata romantica,nu are vreo dependenta,este culta,este buna și la suflet dar și la.laughing ai înțeles tu.
Așa că râdem glumim,dar haide sa trecem de preconcepția asta idioata cum că "toate sunt la fel".Ba chiar as numi-o scuza,că în loc să riști, sa încerci, sa lupți pentru iubire, stai pe margine în timp ce dai cu pietre în femei că te-au refuzat.N-o lua personal, dar asta e adevărul.

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Te salut, ai raspuns unui troll care nu stiu ce mai cauta pe aici.
Da niste raspunsuri de om limitat cu reale probleme!
Daca poti da-i raportare, nu de alta dar eu nu pot sa o fac, a avut bunul simt sa ma blocheze cand i-am zis cine este!
Despre Dracula este vorba!
Adminul TPU este o persoana ingaduitore! Apreciez asta!
Doar din aceasta cauza domnul dracula si altii ca dansul mai "bantuie" pe aici!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Și eu te salut!big grin
Că e troll sau nu sau altceva, nu trebuie sa privim situația subiectiv, ci obiectiv, zic eu.
Cat despre faptul că tu îl vezi limitat, la rândul tau poți fi văzut de alții limitat în gândire(nu o lua personal).Așa că na, trebuie sa înțelegem că fiecare din noi avem dreptul la o opinie și la explicații așa că na, câteodată e mai bine să asculți mai multe opinii și să tragi concluzia finala.

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Mai greu sa ma vada pe mine cineva limitat, poate doar pointdexteri cei care dezvolta roboti sau navete spatialewinking laughing
Eu vorbesc de limitatii functionali, cei care au umplut TPU-ul, dau raspunsuri de parca sunt pusti de 9 ani uneori chiar mai jos!
Nu e vorba de mine ca cineva m-ar putea vedea limitat ca nu sunt cel mai cel om!
daca te uiti in top TPU ai sa intelegi ce fel sunt unii (nu toti!) daca le urmaresti raspunsurile unora din "top" ai sa intelegi mai multe!

Aud mereu termenul obiectiv si subiectiv, omul nu poate fi o fiinta subiectiva de la nasterea sa!

Daca tu imi zici de ce iti place o anumita culoare mai mult decat o alta (de exemplu albastru mai mult decat rosu) atunci vei intelege ca oriunde apare sintagma "gusturile nu se discuta" si oriunde facem alegeri personale, exista subiectivism!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu neg prima parte a răspunsului tau,că na,observ și eu fel și fel de useri care se dau ce nu sunt sau altele,mă rog,nu intru in detalii.

Cat despre subiectivism, te-ai cam contrazis.
"Aud mereu termenul obiectiv si subiectiv, omul nu poate fi o fiinta subiectiva de la nasterea sa![...]oriunde facem alegeri personale, exista subiectivism!"
Pai nu e tot timpul așa, adică dacă tu vezi că plouă, eu văd că plouă, amândoi ne raportam obiectiv la realitate.Deci suntem într-un fiasco al subiectivității și al obiectivității,niciuna nu domina pe alta,ci ambele funcționează completar.
Uite un alt exemplu, faptul că tu m-ai rugat sa ii dau block doar pentru că ție ți se pare troll, e subiectiv, dar daca mai mulți ne-am pus de acord că Dracula e troll, abia atunci ne-am raporta obiectiv.

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Ai dreptate referitor la cum decurg lucrurile obiectiv versus subiectiv, insa nu m-am contrazis mai sus; in ceea ce priveste exemplul cu alegerea culorilor!

iti dau dreptate si tie raportat la faptul ca si adevarurile sunt de mai multe feluri, exista o sabie cu 2 taisuri metaforic vorbind
exista teorii filosofice de mare finete, care sunt in antiteza desi ambele au "dreptate", un exemplu? teoriile lui John Locke sunt in contradictoriu cu rationalismul lui Descartes; ambii insa au dreptate daca am privi confruntarea dintre ei ca si cand am fi un spector neurtu intr-o sala de teatru!

acest paradox pe care l-am adus in discutie (cele 2 teorii si de ce nu curente filosofice) denota faptul ca lucrurile sunt complexe si dificil de dezbatut!

insa teoria mea personala este ca noi oamenii suntem fiinte subiective, nu ma pune insa sa ma raportez la absolut toate cazurile si alegerile pe care le putem face! cel putin la modul general suntem subiectivi, este doar teoria mea!

poate subiectivismul decurge chiar din faptul ca suntem dotati cu ratiune si asta este suficient pentru a face alegeri subiective! fara a intra aici adanc si insista ce anume inseamna "ratiune" in doctrinele lui Immanuel Kant (mijloc al reflecției filosofice), caci ne complicam

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Paradoxul nostru a adus discuția la alt nivel și alt subiect rolling on the floor
Oricum, apreciez că am avut cu cine sa dezbat de ce negrul e alb și albul e negru laughing
Apreciate it!thumbs up

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Pai am demonstrat inca o data pentru cine nu stia ca filosofia este subiectiva si ea laughing
Cand se intalnesc 2 persoane capabile asa se intampla
cheers

| nyoentox2002 a răspuns:

Multi se uită la filme pentru adulți numai atunci când de masturbeazălaughing

| ALM2000RO a răspuns:

Eu m-am uitat la filme pentru adulți dar mi-am pierdut interesul complet și am renunțat de tot la ele, deja sunt aproape 6 luni de când mi-am luat gândul de la ele. Oricum în ultimii ani le vizionam cu o frecvență foarte redusă, odată la 7-10 zile, dar mi-a ajuns, mi se scula foarte greu și nu putem menține erecția decât foarte greu. Eu zic să nu-ți bați capul cu prostiile astea gen relații sau filme xxx, nu merită să-ți pierzi timpul aiurea cu niciuna. Concentrează-te pe servici, pe studiat lucruri noi, pe făcut lucruri noi și nu pe lucruri care doar ți-ar distrage atenția de la lucrurile cu adevărat utile în viață. Sexul/dragostea și relațiile sunt lucruri scârboase și inumane și nefolositoare, adică se poate trăi perfect fără ele. Succes în carieră și în îmbogățirea culturii generale, ține-ți mintea ocupată și vei vedea că nu vei mai avea timp să te gândești la prostii din astea.

| KaiSmile27 a răspuns:

Cred că sunt mulți care își pierd interesul. Unii nici nu cred ca ajung sa îl aibe. Și motivele sunt multe

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Poate ar trebui sa iti mai dai o şansă. Cine ştie? De data asta e cu noroc.
Dar sa tii cont ce nu a mers data trecuta sa notezi pe o foaie si acum sa faci diferit. Poate o sa ți să pară ciudat, dar eu asta fac acum. M-am setat, pe asta si sunt sigura ca o sa iasa.
Si apropo, sunt femeie in toata firea si da, si eu m-am uitat la filme si imi asum asta dar e o prostie...
Dar, uite o chestie : ce-ar fi sa gasesti pe cineva cu care sa le si faci?
Concetreaza-te pe tine si pe a deveni cea mai buna varianta a ta, pe pasiuni, cine ştie de unde din ce tufiş apare şi mândra ta?
Ne anunți si pe Noi daca ai gasit-o!