| angela_7705 a întrebat:

Mai este familia,, celula de baza a societatii
Vad tot des familili cu copiii, mai ales din randul persoanelor publice, care divorteza.

Sau culpuri care traesc fara ase casatori.

Cum definiti voi termenul de,, familie "? "

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Democratia a schimbat modul de gandire al romanilor, viata cu surprizele ei si libertatea de a lua decizii a creiat acest deziderat. Cred ca familia a ramas celula de baza a societatii chiar daca apar situatii in care se poate crede ca acest lucru nu mai este in ton cu viata. De cand lumea au fost divorturi, dar nu trebuie sa generalizam, este necesar sa credem in noi in viitorul natiunii.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

O familie nu inseaman un act pri care sa demontrezi ca te iubesti, si in zilele noatre sunt mai multe divorturi decat acum cativa ani deoarece inainte femeile nu erau independente financiar si nu-si puteau perimte sa se desparta de sot.

| adelutza_9680 a răspuns:

Familia nu inseamna doar o verigheta pe deget si cateva acte semnate. Familia inseamna iubire.In sanul familiei te simti cel mai bine. Te simti iubit, protejat de toate lucrurile rele care se intampla in lumea asta.Eu una ii multumesc lui Dumnezeu, caci familia mea este una iubitoare in cadrul careia ma simt cel mai bine.

| IQOnly a răspuns:

Asta se intampla din cauza ca e destul de greu sa cresti un copil! Trebuie sa ii asiguri multe lucruri!

| th3mirr0r a răspuns:

Eheee... apoi, asta e un subiect destul de. complex; da ca sa nu fie poveste poate plictisitoare, mai pe scurt, asa>> cine se casatoreste in conformitate cu ceea ce inseamna aceasta comuniune, atunci, desigur ca nu va divorta happy da cine isi bate joc de acel juramant sfant, desigur ca. abia asteapta sa divorteze big grin lol; concubinajul. hmm. nu crezi ca e cam.aiurea?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga@angela-o vergheta pe deget si cateva acte semnate, nu te tin legat de o anumita persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super intelegere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte ca sa faci copi. trebuie sa te gindesti si pe vitor ce va fi cu soarta lui... da nu sa faci copi apoi sa divortezi. sau mai rau sa niti pese de acea fiinta nevinovata