| DonGiani a întrebat:

Mai există fete singure și de treabă care să își dorească din tot sufletul o relație doar din iubire?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate in alta dimensiune, doc cel cu masina dmc din back to the future stie ce an e potrivit sa gasesti femeia perfecta https://www.youtube.com/watch?v=C-4Pr9kBtGc

| AnemonaP a răspuns:

Normal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai există demult, sau nu au existat niciodata.

| sierra1 a răspuns:

"o relație doar din iubire?"

și cu vila, suv-ul și contul gras cum rămâne?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai sunt. S-au terminat. Au rămas doar cele cu dragoste pe interes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Mosotti a răspuns:

Sigur ca exista, mai toate fetele vor o relatie doar din iubire cu un baiat care le atrage mult fizic in primul rand, ca fara atractie nu exista iubire, cel putin la tinerete.
Fetele tin un barbat pentru interes doar daca nu il plac pe acela deloc fizic.
Asta e regula.

Ca dupa ce arati bine si le atragi, vad ele ca ai minte in cap si te porti si frumos, aia e alta treaba.

Au existat si exista in continuare fete asa, ca genetica nu se schimba de pe o generatie pe alta, ca atractia nu tine de normele sociale si de bani.
Doar ca multi baieti nu mai atrag ca acum 50 ani, ca s-ai feminizat unii din ei, asa ca normal ca, aia-s tinuti de prosti, si tu ai impresia ca fetele nu mai vor iubire.

| relian a răspuns:

Relatiile din iubire au la baza fizicul,adica cum arata o persoana ca si fizic.
Deci intre un barbat asa si asa si o femeie f rumoasa,niciodata nu va exista iubire laughing nu are de unde.

Fete singure si de treaba,de astea gasesti destule,intrebarea este doar atat cauti tu?
Nu cumva va trebui ca fetele alea de treaba sa arate si mai nu stiu cum,sa te atraga?
Nu exista iubire fara atractie fizica, alea is povesti.
Mai exista iubire si daca ai milioane, te iubesc femeile de nu mai poti, chiar si alea frumoase.

Cauti iubire din tot sufletul? Daca indeplinesti una din conditiile ce am spus mai sus, nu o sa fie nici o problema.

| Celcestietot a răspuns:

Exista, exista, dar se gasesc mai incet ^^.

| Frank51 a răspuns:

Sunt, trebuie doar puțin tupeu, că nu te vor băga ele în seamă chit că-s iubitoare.

| SilentRain a răspuns:

Nu frate, nu mai exista
Doar maică ta și restul femeilor din familia ta sunt sfânte, serioase
Cască ochii și ai să vezi

| Sofer a răspuns:

Foarte tare.

| Lukasssz a răspuns:

Exista,dar sunt rare.

| Mosotti a răspuns (pentru Lukasssz):

Nu sunt rare deloc, sunt mai rari baietii atractivi, ca in jurul la ala roiesc gagicile inca din liceu si ii vor sincer, pe aia neatractivi ii tin de muls.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da exista, dar și ele au aceleași pretentii: sa fie omul de treaba laughing.

| Apokales a răspuns:

Exista, dar vor copii, deci si stabilitate financiara.

| Legion7X a răspuns:

Da, normal că trebuie să existe. cum gândesti tu, asa gândește si o anume fată modestă care ar dori ceva. Ce înseamna daca, oameni numai au conturi, mașini etc nu își mai gasesc jumătatea? sunt foarte, foarte mulți care au situații modeste.

sex poți obtine când dorești, daca o luăm din alt punct de vedere, Și de câte ori vrei, nu-i problemă platești.
Craci, sâni, fund alegi sunt la vedere laughing dar prea important nu-i asta. Mai bine una mai urâțică cu un zâmbet luminos care să o iei de mână prin parc, și să stie facă o mâcare acolo cât de cât, plus să fiți unul lângă celălant la bine și la greu. Cam despre asta este vorba 100% restul vin pe parcurs. poate un Copil, și o cataragă de mașină care in ziua de azi își cumpară toți amărâțilaughing in rest nimic mai mult. Doar baga-te in seamă.

| AnastasiaK a răspuns:

Desigur, dacă îți găsesc eu una cheală, cu negi pe față, vreo 3-4 bts-uri, care nu stie sa scrie sau sa citească si care are un venit minim pe care il cheltuie pe tigari si alcool, o accepti, da? Doar din iubire.

Lăsați basmele pentru copii. Dacă vrei relație, așa cum ai pretenții tu de la ea, va avea și ea de la tine. Iar dacă îmi zici că n-ai pretenții, promit eu că fac cumva și ți-o găsesc pe gagica descrisă mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar din iubire nu se poate. Stii ce noi oameni intelegem mai greu e ca iubire asta e sa iubesc eu intai si dupa sa ma iubească. Daca formulez asa cred ca e mai greu. Ti-a zis cineva mai sus de una hidoasa, daca ai lua-o. Pai iubire pura e daruire pura, deci sa o iei.
E normal sa ai niste asteptari. Ca ele pot fi mai mici sau mai mari e partea a doua.

| slayer09 a răspuns:

Sunt multe, asta daca nu te intereseaza neaparat aspectul fizic. De obicei cele care arata bine (poponet, tate) nu prea sunt asa.

| 4ndr33y a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| svenhassel13 a răspuns:

Dacă o iei așa, vei rămâne ca mine singur. Ceea ce nu e rău.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Daca tu nu esti frumos, vorbesti foarte vulgar (ceea ce este deloc atragator), nu esti amuzant, nu esti stabil financiar, nu esti bun la ceva ( daca nu stii sa gatesti, nu stii sa repari lucruri, sa conduci in cazul in care ai peste 18 ani ( chestia asta este destul de importanta in ziua de azi. Daca atingi varsta de 25 de ani si nu ai permisul inca esti considerat un fraier, nu un sarac ) ), n-o sa se impresionezi pe nimeni si o sa fii ignorat in totaliate. Cum s-ar zice: pleava societatii. O sa o faci sa se plictiseasca foarte rapid doar din vorbe, pentru ca numai astea ti-ar mai ramane. Probleme o sa fie multe. O relatie de genul ar tine maxim 2 luni.

Cel mai usor reusesti daca esti amuzant si stabil financiar, asculta la mine.

Ce, tu vrei o proasta? Vrei una care nu stie sa gateasca nici macar o omleta, sa citeasca, sa scrie, sa vorbeasca chiar? Vrei una urata, la care nu te poti uita? Sau vrei una care poate sa faca de toate, e frumoasa, e desteapta, sa-ti vorbeasca cu "Stapane" si "Taticule", sa vrea si copil cu tine si sa muriti impreuna legati de manute? Sa fie ea barbatul din casa? Sa fie ea cea amuzanta (asta e imposibil dar am zis-o numai ca sa accentuez ceea ce vreau sa transmit)? Crezi ca iubirea o sa rezolve totul? Vorbe de gradinita. Iubirea se castiga la fel ca respectul. Daca vrei sa fii respectat, trebuie sa arati ca il meriti. Daca vrei sa fii iubit, trebuie sa arati ca meriti sa fii dorit de catre cineva.

Vrei sa gasesti pe cineva? In primul rand intreaba-ti prietenii ce parere sincera au despre tine, daca ar schimba ceva la tine ca sa iti fie TIE mai bine, nu LOR. Intelege ce iti spun si apoi lucreaza la tine. Daca nu te ajuta prietenii, descopera tu. Cere parerea oamenilor cu prietene/neveste si intreaba-i cum au reusit. Daca nu ai nicio persoana in viata ta (inclusiv pe tatal tau (daca nu mai este imi pare rau) ), atunci du-te si cunoaste noi oameni. Gandeste-te ce activitate poate face un om de varsta ta. Trebuie sa existe ceva comun intre tine si persoana aceea, in afara de sexul masculin. Exemplu: Du-te la bar si stai si uita-te la meciuri de fotbal.
Lasa femeile. Ce-i drept, daca pana la 30 de ani nu ai avut prima dragoste, atunci e cam nasoala treaba:
1. Clar este vina ta, esti destul de plictisitor pentru o tipa.
2. Nu ai incredere in tine.

Cu astea fiind spuse, sper sa te ajute tot ce ti-am scris.

| Kamiyashiro a răspuns:

Sunt câteva răspunsuri bune aici, apreciez asta, adaug o completare.
Se zice ca iubirea e caramida universului si a creat lumea sau ca Dumnezeu este iubire si este atotcuprinzătoare sau iubirea învinge totul. Sau alte aforisme poetic ideliste sau chiar religioase.
Dar civilizația noastră actuala se bazează pe liber albitru. Pe consimțire proprie. Iar in acest univers, sa il numim așa ca un construct de reguli date, liberul albitru e poziționat 100% in centru. Iubirea e poziționată la 50%. Si este poziționată 50%bine si 50%rău. Deși iubirea e atomul din care se compun toate așa a construit ca ea sa depindem de liber albitru. De alegere. E alegerea noastră. De aici si paradoxul relațiilor ce le trăim in prezent.
Ceea ce in trecut numeam iubire, era de fapt un soi de obligație prin care îți dovedeai iubirea față de părinți, nu față de soț sau soție in ai asculta si a accepta o căsătorie aranjata de ei. În prezent libertatea alegerii nu a mai depins de părinți iar căsătoria cu cineva de convenienta nu mai reprezenta dovada iubirii catre părinții care ți-au dat viață. Iubirea se liberalizase. Dar deși mereu se crede ca e o valoare supremă uităm deseori ca libertatea este deasupra ei, tot din cauza iubirii. Iubirea însăși să ma așa, a ales ca libertatea sa fie stăpână.
Deci deși iubești pe cineva nespus de mult nu e obligatoriu nimic. Nu e obligatoriu sa va vedeți sau sa stați împreună. Două persoane se pot iubi ambele una pe alta și tot nu e obligatoriu sa fie împreună. Libertatea prevalează.
In acest sens, se nasc doar cateva mutări ce le poți face fără a încalca liberul albitru. A trece peste el înseamnă deja agresiune si violență. Ce măsurări avem? Poti fi amicul acelei persoane iubite in măsura in care nu te plângi de nimic, nu ai așteptări, nu ceri nimic si nu vrei nimic. Doar iubești necondiționat. Neconditionat. Si atât. Nu poți avea pretenții ca celălalt sa simtă la fel.
Așa ca da, toate fetele doresc o relație doar din iubire, dar iubirea lor, nu a ta cum o concepi tu pentru ele.
Căutare iubirii reciproce e cea mai mare provocare ca om. Unii nu răspund la ea, iar unii o acceptă și caută permanent.
Dar a sta sa convingi pe cineva sa te iubească e contraproductiv. Poți fi amicul acelei persoane 5 ani in mod platonic, si e posibil sa nu își schimbe părerea. Chiar daca tu devi celebru, sau castigi la Bursă. Ea te va vedea doar ca cel mai bun amic. Si doar așa te poate iubi. Reciproca e valabilă. Sunt convins ca ști cel puțin o persoană de sex feminin care a simtit ceva pentru tine și ai spus nu. Dacă mă înșel aștept argumente.

| VladMiihai a răspuns:

Sunt mai rare ca bacnotele de 20 lei. Daca prinzi o persoana de genu pastreaz-o.

| Lucass85 a răspuns:

Nu prietene, nu mai exista. Caut de o viata si nu am reusit sa gasesc. Toate vor sa profite, sunt din interes.