| despicreta a întrebat:

Oare exista prea multa iubire intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate. M-am uitat la o emisiune și vrei să afli cât poate schimba iubirea un om?
O fată considerată un copil model până la un moment dat, de vreo 18 ani, s-a îndrăgostit de un tip cu vreo 10 ani mai mare, poate și mai mult. El era unul care sfida legile și voia doar să facă bani pe spinarea fetei și pe lângă asta nu aprecia niciodată ceea ce făcea ea pentru el. Și vrei să știi ce făcea? Fura. Fura de la părinți, de la colegi, de la oricine putea. El nu era mulțumit că aducea prea puțini bani, ea își cerea scuze și pentru ceea ce nu făcea. De ce? Toate astea din iubire. Dragostea, dacă nu e folosită cum trebuie și cu cine trebuie, tâmpește. Mai ales la adolescente.

Iubirea trebuie să fie reciprocă și în aceeași măsură. Când e prea multă, cineva profită de celălalt. Așa e omul.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prea multa nu stiu dar de existat, exista

| Simona a răspuns:

Nu prea cred. laughing Vrajeala. fiecare e pentru el.