| taineamea a întrebat:

Credeti ca o singura intalnire este de ajuns pentru a iti da seama ca te potrivesti cu cealalta persoana? Am avut o prima intalnire cu un barbat cunoscut recent pe net, am facut schimb de poze, am vorbit despre una alta si a urmat intalnirea si surpriza...la locul de intalnire era el, diferit fata de poze in sensul ca aspectul fizic este diferit (mult mai imbatranit, mai grasut), sunt convinsa ca pozele sunt de 2-3 sau 4 ani. Am zis sa trec peste acest aspect, sa nu ma mai gandesc la aspectul fizic care m-a dezamagit si sa vad cum va decurge conversatia, sa cunosc omul; am realizat ca nu am emotii deloc, imi era indiferent, conversatia a decurs bine... nu ma simt atrasa de el deloc. La sfarsit chiar am refuzat sa ma conduca acasa pentru ca nu-mi doream acest lucru. Ma gandesc oare sunt prea pretentioasa, e ceva in neregula cu mine?

8 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Nu mi se pare de ajuns dar problema este ca odata ce ai o parere despre o persoana o mai schimbi cu greu.Asa ca in mare parte ai descoperit cum este acea persoana.Mai raman niste detalii, amanunte care nu stiu cat de mult o sa iti schimbe parerea.

| taineamea explică (pentru hotshotb):

Au fost si alte detalii ca de exemplu: nu m-a sunat inainte cand am schimbat numarul de telefon mi-a dat bip pentru ca suntem in retele diferite, eu am trimis sms ca sa mi se confirme in ziua respectiva intalnirea, m-a lasat sa intru prima in local si dupa doua zile imi lasa offline si ma intreaba daca mi-a placut...Pentru mine sunt deja greseli destul de mari, inteleg ca te costa un apel dar totusi 1 sau 2 minute nu te lasa fara bani in portofel. Nu cred ca sunt prea pretentioasa daca nu-mi doresc mai mult de la un astfel de barbat, oricat ar fi el de destept si cu una sau doua facultati, doctorat si mai stiu eu ce supraspecializari.

| ConnstanntiN a răspuns:

La unii ne le este de ajuns o viata sa isi dea seama ca se potrivesc!

| taineamea explică (pentru ConnstanntiN):

Stiu astawinking Dar chiar daca nu le este de ajuns o viata atunci cand s-au vazut prima data a fost ceva care i-a facut sa-si mai doreasca o a doua intalnire; eu una nu-mi mai doresc, mai ales ca a facut niste greseli legate de bune maniere: m-a lasat sa intru prima in local, nu m-a sunat ca suntem in retele diferite, eu a trebuit sa-i dau sms ca sa-mi confirme intalnirea...ce sa spun mai mult, nu are rost o a doua sansa dupa mine.

| Lore2good a răspuns:

In general este de ajuns o intalnire sa vezi daca exista scanteia aceea intre cei 2.In cazul tau nu a fost sa fie asa si e ok cum ai procedat.Si faptul ca esti pretentioasa, foarte bine.E normal sa ai pretentii... daca nu am avea pretentii atunci ar fi trist, atunci nu am stii de fapt ce ne dorim de la partenerul nostru si de la viata noastra.
Bafta!

| doc69 a răspuns:

Iti ajung cateva secunde ca sa o iei razna iti trebuie mai mult ca sa cunosti caracterul asemanarile si deosebirile.nu simti emotie si furnici fiori fluturasi las-o balta cu ratiunea nu te indragostesti doar te alegi cu o partida de sex. eventual

| taineamea explică (pentru doc69):

Nu vreau sa simt fluturasi, fiori dar macar sa-mi placa aspectul fizic si conversatia, timpul petrecut impreuna; dar daca faci ca barbat greseli: lasi femeia sa intre prima in local, nu o suni ii dai doar bip ca sunteti in alta retea, ea trebuie sa se asigure daca intalnirea mai are loc sau nu...deja mi se pare cam mult sincer pentru a mai acorda o a doua sansa. Nu caut o partida de sex, vreau sa cunosc pe cineva si sa vad daca suntem compatibili si putem dezvolta o relatie.

| doc69 a răspuns (pentru taineamea):

Am inteles dar asta este riscul unei intalniri pe nv uneori poate e bine sa vb mai mult pe mess si sa vezi daca iti creste dorinta de a simti si mai mult.lol ma faci sa iti dau intalnire hahah