| mada15mada a întrebat:

Maine,este ziua mamei mele de nastere, imi puteti da rapid niste idei de cadouri care sa nu necesite bani, ci doar lucruri de prin casa? Please!☺

Răspuns Câştigător
| frum a răspuns:

Mergi pe afara, unde vezi cel mai apropiat camp,campie,unde sunt floricele salbatice, aduna diferite culori, pune si diferite forme de verdeata care le mai gasesti pe acolo si realizeaza un buchet frumos, poate gasesti pe acasa vreo panglica sau fundita de la un buchet vechi si le legi frumos, sigur va fi incantata si va aprecia efortul. Eventual, daca lucreaza, pe cand vine de la lucru, incearca sa pregatesti ceva mancare, daca ai o varsta mica, fa un platou rece cu ce gasesti prin frigider, putina curatenie si sigur se va bucura si pentru asta. Daca aveti o relatie destul de apropiata si poti sa iti spui sentimentele fata de ea, ia o foaie a4, indoaie-o in doua ca o felicitare si inauntru scrie-i la multi ani, si tot ce crezi tu de cuviinta, si in afara decoreaz-o cu lipici cu cateva dintre floricelele adunate, iarba, etc, cu siguranta va parea mult mai originala si frumoasa decat o felicitare cumparata.

4 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Gablonturi si accesorii textile
Podoabe si accesorii din materiale textile
Obiecte decorative diverse
Aranjamente din plante si alte elemente decorative
https://www.youtube.com/watch?v=zHmcQ3ZZKFs
https://www.youtube.com/watch?v=XqgTpdrNxhY

| mada15mada explică (pentru spiridus25):

Multumesc frumos!

| spiridus25 a răspuns (pentru mada15mada):

Cu placere.