| Uraganuligariok a întrebat:

Mam intilnit cu iubita 10 ani dupa care urma sa ne casatorim. Ramasese 2 luni pina la marea ceremonie si mireasa m-a refuzat din motivul ca suninduma pe mine a auzit cum eu discutam cu o alta domnisoara ceea ce nu a fost. A intervenit si mama ei in relatia noastra si m-a rugat so las in pace ceea ce eu nu pot face acest lucru. Ibita mult o asculta pe mama ei si sia pierdut ineresul fata de mine a spus ca nu ma mai iubeste si ca ma uraste schimbindo cu o alta persoana. ajutati-ma va rog ce parere aveti si ce pot face eu in asa situatie?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ea si-a pierdut interesul pentru tine, dar tu nu pierde interesul pentru gramatica limbii romane! Si ca sa-ti raspund la intrebare:dragoste cu forta nu se face!

| Tiberiu4 a răspuns:

Pai te duci si ii explici situatiee si incerca sa ii zici prin cuvinte frumoase ca o iubesti si ca nu mama ei ii alege sotul cii ea singura si ca puteti sa va faceti o familie frumoasa si ca o sa aveti si copii.si sa nu uite ca o iubesti

| a1doru a răspuns:

Daca as fi in locul tau,as ''trage'' un chef monstru[de bucurie].rolling on the floorrolling on the floor.bey, nu a inceput, si nu se termina lumea cu o femeie.pariu ca peste o luna nici nu iti mai aduci aminte de ea rolling on the floor

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Daca nu e vina ta, are ea o problema. Se vede ca nu are/ nu a avut încredere în tine. Faptul ca face ce-i spune mama ei dovedește alt lucru: nu era pregătită pentru o viata alături de tine.
Deci cum spuneam, o asemenea relație trebuie clădită pe principiul încrederii, înțelegerii și iubirii.
Lipsesc primele doua, și nu e vina ta.
Imi pare chiar rău pentru tine. Mai încearcă sa vorbești cu ea, fără sa se implice mama ei.
Toate cele bune!

| saby26 a răspuns:

Parerea mea este ca discutia ta cu o domnisoara a fost doar un mootiv de despartire.sigur deja nu te mai iubea si s-a gandit mai bine inainte de a face pasul cel mare ca probabil apoi regreta amarnic ca s-a casatorit cu tine.cati ani are iubita ta? poate nu este pregatita pe casatorie sau poate s-a indragostit de altcineva

| pisikutza_8001 a răspuns:

Pai...explica-i fetei situatia si daca nu va impacatzi gaseste o fata care sa aiba mai multa incredere in tine ...succes!