| Marc33la a întrebat:

Am 25 de ani, prietenul meu are 26 de ani si am iesit la intalnire de 3 ori apoi el m-a invitat la el acasa, la cina. L-am refuzat si mi-a parut rau apoi. Credeti ca mai este vreo sansa sa ne mai apropiem?
Acum este cam sec cu mine si distant, l-am invitat sa discutam mai multe despre relatia noastra dar nu a fost interesat. Oare este vina mea ca nu am avut o abordare mai directa? Ce as putea face, mai este vreo solutie pentru aceasta situatie? Multumesc mult! kiss

Răspuns Apreciat de Editori
| Ioana803 a răspuns:

Parerea mea este ca, daca chiar isi doreste sa fie cu tine si tine la tine, va veni el sa vorbeasca cu tine si se va apropia.

Sincer, eu cred ca facand acest gest, fiind sec si ne mai vorbind cu tine, voia doar sa te duca in pat si atat.

Si clar nu, vina ta nu este absolut deloc.
Nu-ti face griji ca nu ai pierdut nimic... daca el va realiza ce persoana a pierdut se va intoarce.

Pana atunci, traieste-ti viata si fii tu fericita:*

7 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Lasă lucrurile așa. Nu are rost. Daca nu ai vrut să treceți la etapa următoare, e clar că nu te-ai simțit pregătită.
Oricum, daca reușiți să discutați, explică-i. Daca nu, e ok. Nu orice relație are un final fericit.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sex de la tine, ai procedat foarte bine, felicitari, nu il baga in seama, e doar un frustrat nu a obtinut ce a vrut

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Basilievski a evaluat răspunsul tău Eu cred ca vrea doar sex... ca fiind nefolositor şi eronat.
copile culcate ca nu te trezesti maine

| Freya1 a răspuns:

Eu consider ca la 25 de ani iti dai seama ca vroia sex doar nu?
Pentru ca daca vroia altceva nu devenea distant dupa ce l-ai refuzat, intelegea ca sunt 3 zile.

| Hammurabi a răspuns:

Ce interes mai ai să te mai apropii de un om cu care nici măcar nu-ți place să iei cina? laughing
La 25 de ani se consideră că știi ce vrei, că ești un om destul de matur, încât să fii pregătit pentru orice. Chiar și pentru cină. laughing
Gestul tău de a refuza a fost suficient de explicit.
Nu cred că mai e cazul să încerci să repari ceva.
Când un lucru iese prost, orice încercare de a-l îndrepta nu face decât să-l strice și mai mult. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Relatie dupa 3 intalniri?
laughing
Invita-te tu la el si ofera-i o noapte de neuitatwinking
PS: cu tot tacamuwinking

| Endoryus a răspuns:

Sa discutati despre relatia voastra inexistenta sau care alta? Amuzant ce sa zic.

| AceaFată245657 a răspuns:

Încerca să îl aminti sa fii mai iubitoare, asa fac eu cu iubitul meu dar de ce l-ai refuzat?