| Iuliacomangabriela a întrebat:

Mama mea este trista dintr-un motiv rau recent... cum sa o fac sa fie fericita?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Indiferent de tristetea pe care o traieste, incearca sa ii faci tu zilele frumoase cautand sa ii distragi atentia.
Imbratiseaz-o/sarut-o/fa-o sa te asculte la lectii/iesiti la plimbare(sper ca se poate deplasa) ajut-o la treburile casnice.
Daruieste-i o floare si aminteste-i ca ai nevoie de sprijinul ei.
Multa sanatate/putere de la bunul Dumezeu si o zi buna sa avetihappy

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vorbeste cu ea si imbratiseaz-o.

| anonimg a răspuns:

Stai langa ea. Te poti ruga pentru ea /impreuna cu ea.
Daca ar citi ce este scris aici s-ar bucura: http://www.google.ro/......http?/url
Dar cine sa-i citeasca astfel de incurajari?

| HowdidIgethere a răspuns:

Daca vorba despre sanatate sau servici, cam greu...

| Idontcare69 a răspuns:

Spune-i cat de mult inseamna ea pentru tine; ia-o in brate; spune-i ca totul va fi bine; are un viitor in fata, te are pe tine si pe familia ta, asa ca trebuie sa fie puternica; scoate-o putin afara din casa, aerul curat si o plimbare impreuna cu tine i-ar fi de folos. Nu e bine sa stea inchisa in casa, gandindu-se la acel "motiv" pentru care este trista. Fa-o sa vada lumea cu alti ochi, sa fie fericita si optimista. Respecta-i deciziile si fi alaturi de ea. happy

| Iuliacomangabriela explică (pentru Idontcare69):

Mersi foarte mult, s-ar putea sa mearga.

| TheCuteOne a răspuns:

Scoate-o la o plimbare și vorbiți despre asta.

| UnOhm a răspuns:

Spune-i cat de mult o iubesti si ca esti bucuroasa ca ea a fost pana acum alaturi de tine si ca si tu ii vei fi alaturi intotdeauna cand va avea nevoie.