| anonim_4396 a întrebat:

Mama s-a recasatorit cu un barbat ce are o fata pe care eu o cunosc demult si ne cam placem... nu avem legatura de sange. Nu locuim impreuna... e permis sa fiu impreuna cu ea la o adica?!

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Da. Cel puțin din punct de vedere biologic nu e nicio problemă. Dacă vă iubiți nu are rost să vă despărțiți pentru ce?

| Arthiom a răspuns:

Ba, practic, n-are ce sa se intample rau, ca nu sunteti rude de sange sa va treziti ca dupa o noapte furtunoasa apare un copil fara o mana sau cu nu stiu ce.
Da acum, ar cam fi ciudat, si aiurea, si nepotrivit, si nu mai continui ca presupun ca se subintelege.

| kopli a răspuns:

Nu sunteti rude "de sange". Doar etica va poate opri "sa fiti impreuna la o adica". Din exprimarea ta inteleg ca tu vrei doar o aventura cu ea si nu ceva serios. In acest caz, orienteaza-te spre alta. Nu provoca discutii neplacute in familie.

| Claxon987 a răspuns:

Nu e normal sa gasesti ca prilej casatoria parintilor ca sa te apropii de aceasta fata. Sunt fete destule, ar fi prea urat din partea ta. Puteti fi buni prieteni si atat.

| Marcela2018 a răspuns:

Poti sa i-o tragi fara grija!
sex si sex la greu, nu e nici o interdictie!

| NothingForever a răspuns:

Moooor, mi-am amintit de poveștile pe care le citeam pe wattpad
Nu lua asta în nume de rău, nu rad, sincer îți spun că există șanse mari sa fiți împreună, tot ce trebuie sa faceți este sa vorbiți cu părinții voștri calm, în cazul în care aceștia refuza puteți părea supărați mai mult timp, de obicei fata unui copil mic supărat ajuta și atinge sufletul părintelui, dacă părinții voștri își vor da seama ca voi chiar nu puteți trai unul fără altul atunci va vor lăsa să fiți împreună, multa bafta!