| Tony87 a întrebat:

Mama sau o femeie ca nu o consider mama nu ma lasa sa dorm noaptea vorbeste cu un strain care a venit la noi si sunt terorizat nu ca nu ma lasa sa dorm la cineva numa lasa sa dorm noaptea ma doare burta si nu mai rezist sunt sculat in fiecare zi de glasuri tari si muzica data la maxim de ma dor timpanele nu stiu ce sa ma mai fac atunci cand am vrut sa plec la bunica sa dorm la ea tipa la mine si nu m-a lasat nu mai rezist acum pun intrebarea asta la ora 03:00...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la bunicata indiferent ca zice nu, nu are ce sa faca

| misterioaѕa a răspuns:

Hei!
Îți dai seama că noi nu putem să facem nimic pentru tine scriindu-ți aici. Cel mai bine ar fi să discuți cu ea şi să o întrebi de ce te tratează atât de urât. E mama ta, aşa sunt părinții uneori, greu de înțeles, sunt sigură că a făcut şi lucruri bune pentru tine.

| Tony87 explică (pentru misterioaѕa):

Are certificat de handicap sau cum ii spune....deci nu am ce discuta cu ea, mereu discut cu ea dar nu e normala mintala, si nu sunt parintii asa stai linistita, tocmai eu trebuia sa patesc asa...nici nu am la cine sa ma plang sau sa cer sfaturi si a facut lucruri bune de aia e mama dar degeaba daca nu pot creste normal.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la TC: http://www.telefonulcopilului.ro/implica-te-dupa-ce-apelezi-tc
Spune-le ca vrei sa mergi la bunici. Fa cateva inregistrari cu telefonul sa ai si dovezi.

| Tony87 explică (pentru Salontanul):

Bunica nu ma poate creste, bunicul e mort si tatal e in afara, si el este mai rau....as merge la casa de copii daca m-as lua dupa tine, mai bine traiesc asa decat la casa de copii, oricum mai am 4 ani si ma car.

| Salontanul a răspuns (pentru Tony87):

Inseamna ca ai hotarat si nu inteleg de ce ai mai pus intrebarea?! Sau e o aiureala ce spui?

| Tony87 explică (pentru Salontanul):

Frate eu doar sunt confuz ca nu am pe cineva cu care sa discut sau sa iubesc si am doar 14 ani..nu are nimeni timp de mine...

| Salontanul a răspuns (pentru Tony87):

Imi pare rau! Daca pot sa te ajut cumva da-mi un mesaj pe privat. Nu prea sunt frate cu tine ca ti-as fi putut fi bunic dar o vorba buna poate, totusi, te pot ajuta.

| Vi003 a răspuns:

Femeia isi traieste viata, uita ca e mama, dar aminteste-i tu ca are un fiu si ca in paralel cu asta are si niste obligatii pe care trebuie sa le respecte. Poate a uitat, spune-i si bunicii sa discute cu ea si-ai sa vezi ca se va schimba situatia. Acel "strain" nu realizeaza ca se intampla ceva in casa aia? Oricum, trebuie sa rezolvi situatia, mai e un pic si incepe scoala. Ai grija de tine!

Răspuns utilizator avertizat
| UltraLex a răspuns:

Pai daca esti minor/a poti vorbi cu consilierul scolar si poate rezolva mai multe ca ori cine
Daca esti major poti pleca cand vrei la bunica iti inchizi telefonul si pleci fara sa ii spui
Sau poti sa scoti o siguranta de la panoul electricwinking