| Aleister a întrebat:

Merita sa-ti imparti viata cu o alta persoana, sa ai un partener si o relatie de lunga durata?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca o iubesti, merita fiecare clipa

| mgtow a răspuns:

Nu merita la cati oameni nebuni exista pe drum doar daca ai un fel de gps care detecteaza persoanele bune la suflet, ar trebui sa se inventeze asa ceva ca sa nu mai sufere cei care vor sa fie fericiti in viata.

| mona a răspuns:

Daca va iubiti reciproc, merita sa iti imparti viata cu alta persoana, merita sa ai un partener si merita sa ai o relatie de lunga durata

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, dar trebuie sa alegi persoana cu mare grija happy.

O seara frumoasa!

| DenisaMetal a răspuns:

Daca este persoana potrivita, nu ai decat!

| Trolli a răspuns:

Merita, bineinteles!
Dupa o anumita varsta, ( cred ca) este firesc sa iti doresti un partener de viata, o famile.

| raluca0306 a răspuns:

Da.Asta-i rostul vietii.Sa traiesti alaturi de o persoana pe care o iubesti, caruia ii esti fidel/fidela toata viata.

| Summer5505 a răspuns:

Da, cred ca este unul dintre cele mai frumoase lucruri care ti se pot intampla. E minunat sa te simti ocrotit/a in fiecare secunda, sa ai cui sa ii povestesti momentele bune si cele mai putin bune din viata, sa stii ca cineva e acolo si ca e gata oricand sa sara pentrru tine, chiar daca ti se rupe decat un fir de par. E un sentiment aparte, nu se poate explica, dar se poate simtii. Vei fi foarte fericit/a cand stii ca o persoana te iubeste si o iubesti. Asta doar daca o gasesti pe cea potrivita.

| tuGatita a răspuns:

Da merita. desi daca ajungi la asa ceva, vei avea momente cand te vei gandi la "de ce am stat cu asta atata timp? ce a fost in capul meu" si revii la el/ea...de ce? din cauza iubirii. merita, cu bune, cu rele, e ok sa ai pe cineva alaturi. daca nu e dragoste din aia obsesiva.

| iurii75 a răspuns:

Dacă e un partener potrivit este un lucru minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cu adevar o iubesti pe acea persoana nu mai sta pe ganduri. dragostea e frumoasa.

| AndyLavy a răspuns:

Daca esti facut/a pentru asa ceva merita.
Eu una nu mi-as putea imagina viata fara persoana de langa mine, urasc singuratatea.
Depinde de caracter, si de aspiratii, insa din punctul meu de vedere, asta este unul din scopurile vietii, sau cel putin asa ar trebui sa fie.

| Đεмоη a răspuns:

Pai ce iti poti dorii mai mult de la viata.Dar este greu pana gasesti persoana potrivita ..deci incearca sa nu pui suflet pentru ca nu merita si suferi degeaba.

| Olgutza22 a răspuns:

Eu cred ca da, merita deoarece mereu simti nevoia sa ai pe cineva alaturi sa ai cu cine sa-ti imparti toate visele, gindurile, toata dragostea ta si atunci cind ai pe cineva alaturi te simti mai implinita, mai plina de viata.Fii sigura ca nu vei regreta daca ai avea o persoana iubita alaturi.