| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a placut vreo 3 luni de un baiat, de care de fapt imi place si acum foarte mult. El sunt sigura ca ma placea, se uita dupa mine, se uita in ochii mei, imi zambea, a incercat sa ma atinga, a vrut sa ne vedem mai devreme la scoala etc. Insa pana sa luam vacanta mi-a zis ca e cu o fata incepusera avataruri cu inimioara ea si nu stiu mai ce... L-am iertat, in fond e baiat si e distras. Ieri iarasi m-am certat cu el (pe mess) deoarece zice ca am cautat-o eu pe prietena lui pe net dar eu o cunosc de pe hi5, si ca de fapt alta e prietena lui si aia e varasa. of, of, of! Nu ma credea ca am prieten(nu am prieten, am vrut sa-l fac gelos), zicea ca vorbeste el acum cu cineva si nu exista X la scoala aia. Si l-am intrebat, da' de ce te intereseaza? si nu mi-a raspuns.
Precizez ca atunci cand am descoperit ca e cu fata aia care de fapt stiam ca e varasa, a zis ca el a facut misto de tot si de aia se uita asa la mine!
Lui nu prea ii sta in caracter. e un baiat bun! Are note bune, e dragut.
Dar eu nu-l cred ca nu m-a placut, am simtit asta!
Si cred ca ma place, dar nu stiu sigur.
As vrea sa-l abordez intr-un fel, prin limbaj si (la scoala) prin comportament, sa-l fac sa vorbeasca el singurel.
Cum pot face acest lucru?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Daca tot esti realista, ar trebui sa stii, ca lucrurile de acest gen, se bazeaza pe.Ai ghicit : "Pe realitate". Ce faci tu, e rupt total de realism. Zici ca te joci un joc, si dragostea nu e un joc.Lasa copilariile deoparte si intreaba-l direct daca-i place de tine si daca ar dori sa fiti prieteni. E atat de greu, realisto? Fara complexe, fara incurcaturi, minciuni, ascunzisuri. Si cat mai putin net.Realitatea bate filmul si netul!

3 răspunsuri:
| Patry48485 a răspuns:

Pai eu zic sa nu mai incerci sa-l faci gelos ca apoi te va face el pe tine, sa iti spun ceva 90% din baieti au impresia ca daca ne place de ei suntem obsedate si nu mai putem fara ei, eu zic sa-i arati ca nu esti interesata si ca ai alti prieteni, iar el o sa cedeze, din cauza ca nu suporta sa fie lasati in urma, mai ales de o fata. Succes

| Gicuta a răspuns:

Poi incarca sa te dai la el, sa ii arati ca il placi si chhiar are sanse cu tine
daca esti singura cu el profita de timp si spune-i:
ma placi? spune-mi sincer pentru ca si eu te plac si chiar as vrea sa fie ceva intre noi doi,,
si el o sa isi deschida sufletul, la mine chiar a functionat

si daca a vrut sa te fac geloasa iti dai seama ca chiar te place mult pentru ca baietii cand stiu ca nu pot ajunge la o fata speciala cum nu a mai vazut pana acum incearca sa le faca geloase ca sa vina ele la el.
funda?

| Ghost_8926 a răspuns:

Sa il ignori la scoala... nu il mai baga in seama decat daca vine el la tine... si daca ii place de tine o sa vina pana la urma happy