| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o,, dilema" : Imi place de o fata si nu sunt sigur daca ma place. Povestea a inceput asa :Am tot vazut-o la scoala(era venita noua) nu mi-a placut din prima dar se tot uita la mine si zambea si din ce o vedeam mai mult, o placeam mai mult. Trece vreo luna si aflu ca varasa sta la mine in cartier, o intreb despre ea ...etc., si ea ii zice ca o plac, la scoala mi-a aranjat o,, intalnire", ma duc sa o vad, ramane socata si pleaca fara sa zica nimic. Dupa ore o vad ca ma asteapta afara si vroia sa facem cunostinta.Am mers cu ea pana acasa, am condus-o dar eram timid si nu am stat mai mult cu ea, m-am mai intalnit(tot la solicitarea ei) de 2 ori dupa aia cu ea si dupa aia a zis ca nu e sigura daca ma place. de atunci am m-ai vorbit numa pe mess si cand vb cu ea pe mess ma intreaba daca mai imi place de ea. A aflat de la un prieten care vorbea cu alt prieten(e in clasa cu ea) ca merg la sala (prietenul discuta cu alt baiat de un record al meu, ea era prin preajma si a auzit)si de atunci ea vorbeste multe cu prietenul meu(ii zice ca se apuca de kick-boxing, etc. kick-boxing-ul e la sala unde merg eu, singurul din oras) Eu cred ca daca nu ma placea imi dade-a ignore pe mess. Cred ca am facut o greseala, ca nu o salut la scoala. Cand trec pe langa ea se uita la mine de parca ar astepta ceva cam atat. Dati-va cu parerea. Ms de pe acum happy

Răspuns Câştigător
| Steffe a răspuns:

Ce sa spun, eu sunt fata...si, sincera sa fiu, comportamentul ei mi se pare putin ciudat. De ce crezi ca daca nu te-ar placea ti-ar da ignore? Eu nu as face asa, te-as pestra ca simplu amic. Si de ce nu o saluti la scoala? Nu crezi ca e putin copilaresc, in primul rand, si te faci de ras, in al doilea rand? Aaa...nu stiu ce sa spun despre sentimentele ei, fiecare fata isi arata dragostea diferit. Eu, spre exemplu, am vorbit cu un coleg de-al meu prin mesaje, si, de la subiect la subiect, i-am zis ca il plac si dupa l-am intrebat ce parere are si el despre asta, si c daca ma place; si de atunci ma comport mai frumos cu el. Eu ti-as recomanda sa faci la fel, si din vorba in vorba sa ajungi sa o intrebi ce parere are despre tine. Un sfat prieteneste? Majoritatea fetelor urasc atunci cand un baiat se lauda cu ce a castigat sau cat de puternic e, sau cat de destept e.

2 răspunsuri:
| julia_2451 a răspuns:

Eu cred ca pisi asta se vede bagata in seama.stie ca o placi si d'aia face asa. tu ar trebui sa fi dragut si sa o saluti cand o vezi, asa e frumos. dar eu zic sa te reprofilezi.

| alecs08 a răspuns:

Sincer cred ca te place!