| popmirgea1999 a întrebat:

Mi place de o fata de de mult timp( din clasa a 9-a)

Acum suntem amandoi la facultate. In seara asta i-am zis ca ii cea mai frumoasa fata pe care am cunoscut-o vreodata. De mult ma gandeam sa ii zic asta. Am tot vorbit pe facebook si i-am zis dar dupa nu mi-a mai raspuns. Am procedat bine? De mult ma batea gandul asta sa ii spun. Chiar daca nu as fi avut nicio sansa la ea, i-am zis sa stie, chiar daca stiu ca nu am nicio sansa la ea.

Cum am procedat? e bine? nu m-am facut de ras? dupa ce i-am zis nu mi-a mai raspuns, nici nu cred ca a mai vazut mesajul(eu nu aveam de unde sa stiu, am sters imediat cum i-am zis conversatiaa

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Ai rabdare si o sa vezi ce o sa se intample. Trebuie sa fii mult mai indraznet, ai 19-20 de ani banuiesc. Fetelor nu le prea plac baietii care nu pot sa faca ei primul pas.

| Lyndsey a răspuns:

Wow, ce dragute cuvinte. Si ce sensibil esti! Nu ai facut nimic gresit, eu spus ca ai blocat-o cu mesajul tau. Probabil e deja "legata"de vreun alt baiat si cantareste situatia. Eu spun sa nu te grabesti trimitandu-i mesaje si facandu-i alte complimente. Daca e interesata cel putin ca simpla prietena de tine, ar trebui sa iti raspunda cu un "Multumesc!"(Eventual cu un smile, daca ai atins si partea ei sensibila.)
Ce as putea sa mai scriu? Imi place mult ca ai sters conversatia. Of, m-ai facut sa zambesc! laughing
Esti destul de mare si totusi emotiv... Exista si avantaje si dezavantaje... So, be careful! happy

| popmirgea1999 explică (pentru Lyndsey):

Am sters conversatia inainte sa vad daca a vazut mesajul. nici nu stiu daca l-a vazut. desi acum imi pare rau ca l-am sters. ea oricum nu mi-a mai raspuns inapoi sad

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Mai bine nu ii spuneai pe facebook, incearca sa-i spui asta in fata. Daca sunteti prieteni si vorbiti des, poate ai o sansa la ea.Incerca sa petreci mai mult timp cu ea, dar daca ea nu te place...Ar trebui sa o lasi in pace, ca o sa creada ca esti un obsedat.Nu te grabii cu ea si mult noroc!

| Răzvi4Deni a răspuns:

Trebuke sa ai rabdare si sa faci oarecumva tu primul pas.
Deja esti la o varsta la care ar trebui sa constientizezi anumite lucruri.

| monster62 a răspuns:

Buna,mirgea!

eu zic sa o lasi un timp(vreo 2-3 saptamani), sa uite de faza asta, si-apoi ii spui la tel ca vrei sa-i spui ceva fata-n fata.si ii spui un loc de intalnire, la o ora anume.atunci cand ajunge la locul stabilit, ii spui tot ce ai de zis.(daca vrea sa asculte pana la capat) :/, si daca ai noroc, si asculta pana la capat, vei afla parerea ei despre aceste cuvinte.fi indraznet,si dragut(dar nu prea dragut), sa nu spuna ca esti dependent de ea, spune-i cu zambetul pe buze EXACT ce vrei sa-i spui, si doar o data spune-i, ca va intelege din prima.

multa bafta! sper ca te-am ajutat!happy

| Kirra2000 a răspuns:

Eu zic sa ii spui maine fata in fata ce ai sa ii spui.Atunci nu prea are cum sa evite conversatia.Si poate nu tia mai raspuns fiindca are iubit. Spune-i ca nu ai intentii rele si fi dragut cu ea cand ii spui.(nu fi prea dragut).