| Anahiteamo a întrebat:

Multi oameni spun ca sunt foarte frumoasa si ca arat foarte bine dar problema este ca niciun baiat nu ma place de pe lumea asta.cum pot sa fac sa ma placa multi baieti?

21 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hei, fi mai atenta! Nu l-ai vazut pe ala cum iti arunca priviri furisate?
Baietii sunt cele mai timide creaturi din lumea asta (asta in afara de aia care le vrajesc pe fete si dupa ce le-o luat fecioria le lasa cu ochii in soare)
Ca sa-ti dai seama ca unul te place trebuie sa fi Foarte Atenta! happy
Si poti sa te faci si placuta.

| Razvan a răspuns:

Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intample.Baietii s-ar putea sa nu fie ce crezi tu ca sunt.Sunt extrem de pisalogi cand li se pune pata pe vreo fata si se simt amenintati de oricineoh go on

| Libelle a răspuns:

Nu te inteleg... dc vrei sa te placa mai multi? ce castigi, nu e totul asa de usor cand te plac baietii, se ia de tine, e naspa. doar nu vrei sa se indragosteasca de tine acum, dar daca un baiat place o fata asta nu inseamna ca o si arata. vei gasi unul care o sa te iubeasca si nu o sa mai vrei atentie de la altii. nu iti face probleme.winking

| Liviu a răspuns:

Ce inocenta...pari in poza...
Uhm mai ca as crede ca esti cumintebig grin
Esti cu adevarat draguta'
Dar...cum spunea si Demo8k e destul sa te placa unu...
Iar cat despre baieti timizi...sa nu mai aud
E sux sa fii timid...cum eram eu omfglaughing sa nu imi aduc aminte lol

| Floreenofficial a răspuns:

Dar nu trebuie sa faci nimic special. sad
daca nu te plac da-te tu la ei si gata.si apropo nu e asa de fain sa fii placuta de multi baieti... straight face
succes!>big grin

| KellyGreen a răspuns:

Draga mea la tine cred ca "multi oameni" inseamna mama, bunica, matusa etc. Logic ca rudele si oameni care te cunosc spun ca esti frumoasa pentru ca nu pot sa te jicneasca. Din cate relati am avut si am sa stii ca baieti tin foarte mult ca iubita lor sa fie Zana din povesti. Tu esti prea mica si in nici un caz Zana care si-o doresc toti.Mereu mi se spunea ca nu pot sa vad calitatile oamenilor doar defectele lor asa ca o sa fiu la fel cum am fost cu toata lumea o sa iti spun defectele pentru ca calitatile nu le pot vedea dar cu siguranta ai.Nu esti prea frumoasa si vrei ca toti sa iti cada la picioare, tb sa iti schimbi aspectul parului sa te machiezi, sa capeti si tu niste forme ca sigur nimeni nu o sa se uite la tine daca nu ai.Sa te imbraci mai bine.As vrea sa aflu si eu cati ani ai.Pt ca eu de la varsta de 9 ani nu mai puteam sa ies din casa fara sa am ceva care sa fac pe toti sa intoarca capul dupa mine si sa isi spuna in gand"Doamne, ce frumoasa e!". Cu siguranta tu ai mai mult de 12 ani asa ca ar tb sa faci si tu un pas inainte.Imi pare rau daca te-am jignit dar tb sa stii adevarul.

| GdX a răspuns:

Treaba e ca nu stii sa te comporti, pentru ca poti sa fii tu miss univers dar daca te porti urat nu te baga nimeni in seama.

| Damian a răspuns:

Pai nu ii mai respinge, din punctul meu de vedere esti draguta

| DanielJackson a răspuns:

De asta nu te place nici un baiat, pentru ca tu vrei sa te placa,, multi baieti". daca tie ti-ar placea un baiat pe lumea asta, ar fi ceva, dar tu vrei,, mai multi baieti". rezuma-te doar la unul, si o sa vezi ca se va schimba situatia. bafta.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca esti frumoasa si arati bine(depinde si cine iti spune asta ca daca iti spune maicata sau bunicata ele oricum te vad frumoasa) nu trebuie sa ai o atitudine de diva.Sunt mai multe motive pentru care tu crezui ca nu te plac baietii:
- ai putea sa fii prea draguta si sa nu te abordeze de teama unui refuz(in cazul asta trebuie sa faci tu primul pas)
- ai putea sa ai o atitudine de diva(cum am mai spus) si baietii nu suporta fitzoasele
- poate esti prea timida si rezervata si dai impresia ca ai deja un prieten
Lucreaza la atitudine pentru ca aspectul fizic conteaza doar in prima faza.Incearca sa nu fi timida, zambeste daca te intereseaza un baiat...

| allleeeee a răspuns:

Incearca sa te faci placuta si prin comportament.
Ai grija cum arati, sa ai tenul curat si sa ai o talie subtire.

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Si mie mi se spunde ca sunt fff frumoasa si ca arat ffff bine da nici un baiat nu se uita la mine poate ca sunt prea mica... sau nu sunt prea dezvoltata poate asta e si problema ta

| Clever a răspuns:

Sa iti vezi de treaba ta nu te m-ai impacienta stai linistita ca nu o sa ramai singurawinking pe al tau nu o sa il ia nimenibig grin si intr-o zi o sa-l intalnesti, o sa fie exact asa cum tu ti-ai dorit sa fiebig grin.bafta!

| itsanewdawn22 a răspuns:

Parerea mea e ca esti inca mica si nu ar trebui sa iti faci vreo problema in legatura cu baietii.
Incearca si tu sa profiti de anii astia pe care ii ai pentru ca te asigur ca nu de mult eram de o varsta cu tine si mi se parea ca vai e atat de departe totul si timpul a trecut infiorator de repede si as vrea ca atunci sa fi stiut asta.
Iti zic eu, nu conteaza sa te placa toata lumea, nici toti baietii, nici toate fetele[ma refer la admirat], daca reusesti sa "dai nas in nas " cu Acea persoana, o sa stii cu siguranta, atunci, ca despre ea e vorba si va fi bine.
Nu cauta tu iubirea, nu gasesti asa nimic.
Mult noroc, ai grija de tine.

| Rue a răspuns:

Sincer acum de ce ar trebui sa te placa mai multi baieti straight face? Ce faci cu fani isterici dupa tine? E doar o chestie de varsta si de popularitate probabil.
Plus ca nu poti sa faci oamenii sa se indragosteasca de tine, fiindca dragostea vine natural.
Doar sta linistita si nu iti bate capul cu chestii de genu' fiindca nu se merita... La urma urmelor fiecare are un suflet pereche undeva, trebuie doar sa astepti momentul potrivit sa apara, fiindca atunci cand va aparea nu vei mai avea nevoie de haita de admiratori dupa tine. Dar oricum nu ai nevoie. xD

Mai gandeste-te...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca nu aspectul conteaza mereu. conteaza si ceea ce e in interior si comportamentul tau. daca u esti o fitoasa normal ca nu te bag in seama. mai intai incearca sa cunosti pe baiatul pe care il crezi potrivit pentru tine si fa tu primul pas! sa stii ca nu baietii trebuie sa faca primul pas cum se spune. de obicei baietilor le plac tipele tupeiste. succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic...probabail e o chestie de comportament.si in plus nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni(mai ales pentru baieti), eu zic ca nu merita.cineva o sa te placa si pe tine...sunt sigura

| Demo8k a răspuns:

Nu trebuie sa faci cumva. E destul sa te placa unul, asteapta pana il vei gasi. Plus ca baietii din ziua de azi sunt timizi, deci nu ai de unde sa stii daca te place sau nu, incearca sa faci u primul pas.

| CyClopedy a răspuns:

Sunt baiat deci am pareri de baieti.Eu unu n-am curajul sa-i spun unei fete ca o plac, poate si celorlalti baieti le e frica sa spuna de cine le place!

| Alexa_4801 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca nu te place nici un baiathappy esti inca la inceput de drum ai o viata inainte si o sa ai sansa sa cunosti o multime de baieti.care o sa te placa cu adevarat. poate ca peste putin timp o sa le frangi inima multor baietihappy!

Pentru a rasp la intrebarea tahappy eu cred ca pun sa te aranjezi cand iesi din casa nu strica adica sa te machezi, indrepti si sa te imbraci cu haine care sa iti puna in avantaj corpul si formele.

Succes in continuare, si sa nu fii suparata:*

| Evy_3948 a răspuns:

Problema e ca tu nu te placi.Ar trebui sa fii mai increzatoare in tine si sa nu iti creezi ganduri negative, ca timp este si pentru baieti.