| Talentos a întrebat:

Nu am niciun prieten, de iubită nici nu are rost sa ma zic. Nu am cunoștințe ( amici) si toată lumea ma evită că sunt timid, urât, pitic, sărac, neamuzant. Mi am dat seama ca nu o sa am nevastă si implicit nici copii. Deci, care este rosul meu în lume?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa te plangi ai putea sa iesi afara din casa si sa-ti faci prieteni noi, iubita samd.
Cand stai in casa in fata unui ecran, nu-ti pica nimic din cer!

| Frank51 a răspuns:

Când o să realizezi că standardele societății nu trebuie să fie și standardele tale, o să-ți găsești un rost.

| blackann a răspuns:

Bro, lasa depresiile ca viata e scurta si daca te sinuizi nu o mai traiesti.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Vreau shaorma

| AdioTPU a răspuns:

Cu o astfel de gandire nici nu o sa atragi sau sa realizezi ceva pozitiv.

| dolceromania a răspuns:

Nu ești singur, stai liniștit.Crezi că dacă ai sotie copii atunci ai rost în viața? Într-o zi vei descoperi și rostul tau, roaga-te Lui Dumnezeu nu-l ignora!

| RosaliaOriginala a răspuns:

Esti patetic

| RosaliaOriginala a răspuns:

Ai probleme la cap

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Eu ce sa mai zic ca am atatea probleme si mai sunt si urat cu spume...

| Miaomg a răspuns:

Imagineaza ti ca eu sunt fata si am 1.82 h. Nu practic sport, am crescut ca naiba. Si pana la urma de ce ai vrea neaparat sa te casatoresti? Eu nici nu vreau sa aud de asta cat traiesc.

| anonim3247 a răspuns (pentru Miaomg):

Ai 1.82 și te consideri urâtă? Vei fi o femeie frumoasă tocmai că ești înaltă.

| Ion88888888 a răspuns (pentru Miaomg):

Sa îți trăiești viața cum vrei ( petrecerea pe pământ )
Sau în nepăsare Viața trăind
Sau viața familială
Sau trăind pentru Hristos
( petrecerea veșnică din cer )
Sau viața familială urmată după un timp cu îngăduință soției la viața călugărească.
Sau viața de aventurier
Sau de infractor
Sau orice altă alegerea
DAR în final decât calea cea strâmtă și cu chinuri duce la pace fără de sfârșit...

| Alexandru3131 a răspuns (pentru Miaomg):

Tu du-te la psihiatru, ca ai probleme mari la cap

| zcRyseN a răspuns:

Devin-o bun la ceva si fi obsedat de acel lucru

| PopescoIoana a răspuns:

1. Iubește -te tu, lasă pe alții. Ai grija de tine. Fa cursuri, fă-ți bucurii. Prețuiește tot la tine. Sunt oameni cu aceleasi trăsături comune cu tine și au succes, caută vedete. Sa vezi că nu asta e un impediment sa fii iubit, sa ai familie, copii. Tu îți pui limite singur. Tu îți proiectezi că nimic nu merge, că nu o sa ai......nevasta,copii. Gândirea ta e propriul dușman, nu cei din jurul tau. Tu te vezi rău, nu ceilalți. Așa că, asculta TUKARAM, Cezar Ionașcu, asculta podcasturi. Aruncă toate hainele și ia-ți haine puține dar f frumoase, elegante, un parfum, spala-te zilnic, fa sală, iubește oamenii și ei îți vor transmite iubirea lor. Tu ești creatorul vieții tale frumoase. Imaginația creează realitatea - audiobook. Ascultă, caută, descopere, nu te lași, dacă ești bărbat! Ce pana mea...

| teodoramanescu a răspuns:

In primul rand, oamenii au standarde diferite. sigur cineva te va gasi dragut happy nu exista om care sa fie complet singur toata viata lui. plus ca nimeni nu e urat. acneea se poate repara( daca ai ), parul poti sa tii l lasi lung si o sa alerge fetele dupa tine, poti sa inveti sa nu mai fi timid, umorul de asemenea se invata, poti sa tii iei niste cizme cu un toc putin mai inalt chiar daca esti baiat, din saracie poti sa iesi oricand daca vrei, iar copiii oricum sunt o pierdere de vreme lmao. toate chestiile astea se pot repara dude. trebuie doar sa ai un stil misto ( fashion sense ), sa asculti muzica buna, sa poti sa tii o conversatie interesanta si sa ai cultura generala si par lung. gud luck laughing

| teodoramanescu a răspuns (pentru teodoramanescu):

îți iei*

| Alexandru3131 a răspuns (pentru teodoramanescu):

Înseamnă ca, eu, daca sunt chel, desi am 31 de ani, nu mai am nicio sansa la nicio femeie.

| teodoramanescu a răspuns (pentru Alexandru3131):

Nu neaparat, era doar o idee

| AdrianMrrs a răspuns:

Facem colab?

| biabiabia04 a răspuns:

Nu am sa iti dau nici un sfat decat sa iti spun ca si eu ma aflu in aceiasi situatie (ca fată). Poate te face sa te simti mai bine happy

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru biabiabia04):

Nu doar noi sunt multi aici )

| zcRyseN a răspuns (pentru biabiabia04):

Cum esti pe Instagram?

| Alexandru3131 a răspuns (pentru biabiabia04):

Taci dracu, mincinoaso. Sigur ai cativa tarani care sunt in limba după tine. Voi femeile niciodată nu duceti lipsa de barbati.