| Maria246 a întrebat:

Nu am o.relatie bună cu sora și soțul ei ar trebui sa ii zic iubitului meu de lucrul asta având în vedere ca o sa plec de acasă de la parinti

Răspuns Câştigător
| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Înțeleg că te afli într-o situație dificilă. Cred că ar trebui să iei în considerare câteva lucruri înainte de a lua o decizie. Poți încerca să discuți cu sora ta despre problemele pe care le aveți și să încercați să le rezolvați împreună. Dacă simți că nu poți face asta sau că situația nu se va îmbunătăți, poți vorbi cu iubitul tău și să îi împărtășești ceea ce simți. El ar trebui să fie înțelegător și să te susțină în orice decizie iei. În cele din urmă, ascultă-ți intuiția și ia în considerare ce este cel mai bine pentru tine și relația ta.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca pleci la iubitul tau, e bine sa ii spui. Dar nu vad ce relevanta ar avea pentru el daca voi doi va intelegeti bine.
Oricum, este sora ta si trebuie sa tii cont de asta. Iubirul azi e, maine nu e dar sora iti va fi soră intotdeauna.

| Maria246 explică (pentru darrio2007):

Eu cu sora mea nu am nici un fel de relație asa ca fiecare cu treaba ei

| Maria246 explică (pentru Maria246):

Pt ca locuim în aceeași casa e atmosfera apăsătoare

| darrio2007 a răspuns (pentru Maria246):

Tu stii cel mai bine. Desi e bine sa pastrati relatia.
Este sora ta, totusi. Acum gandesti asa dar viitorul poate fi altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg ce treaba sau relevanta are sora si cumnatul lui cu plecatul tau de acasa?

| Maria246 explică (pentru Violleta2022):

Are pentru ca să știe și el cum sta treaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria246):

Si ce relevanta are, ca pentru noi nu face nici un sens sa ne informezi ca nu te impaci cu soar iubitului, de parca interseaza pe cineva acest lucru.
Este problema ta sa taci si sa inghiti, ori sa inveti sa o respecti si accepti, ca iubitele se schimba in fiecare zi, dar sora si familia nu, ramand pe veci cei mai apropiati lui.

| Maria246 explică (pentru Violleta2022):

Era vorba de sora mea cu a lui nu am treaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria246):

Tot nu are absolut nici o relevanta sau importanta, ca tu cu sora-ta nu va impacati, sau ca pleci de acasa de la parinti.