| anonim_4396 a întrebat:

Nu cred ca voi gasi vreodata pe cineva sa ma accepte, eu doar am niste principii corecte si normale.
Sunt refuzat deoarece: Nu sunt tupeist, sunt manierat si timid. Nu am mai multi bani ca ele, nu le rasfat (sa le platesc consumatia si sa le ridic scaunul de la masa) asa mi-a spus una.
Credeti ca trebuie sa ma schimb pentru o persoana? Daca nu ma schimb, voi ramane singur toata viata.
Este usor practic sa devin tupeist, smecher, etc. Dar nu imi sta in fire.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

N-ai bani, nu poți întreține viitoarea familie și toate cheltuielile cad pe capul femeii.

68 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Avner):

Eu asta incerc happy

| Lukasssz a răspuns:

Nu te schimba!

| geoconda a răspuns:

Băi omule, de ce ai vrea pe cineva în viața ta, nu inteleg? Te-ai nascut singur, mori singur. Distracția si aventurile sunt altceva.
Si eu sufăr după o persoana, dar nu poate fi a mea, si imi e foarte greu, dar ce sa fac?! Eu l-am refuzat pe el, acum karma s-a întors. Asta sunt. Nu am ce face
Dacă Dumnezeu ne vrea uniți, atunci vom fi, nu conteaza când.

| Horus35 a răspuns (pentru AliGab):

Imaginează-ți să ieși cu un tip la o întâlnire, el să creadă în secret despre tine că ești o oportunistă și dupa să-ți pretindă respect, să te intrebe "da tu cum îi arați respect lui?" rolling on the floor)

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Cea mai buna gluma a lunii. Fa-te ofiter si vei avea femei laughing Un caporal versat are de jdemii mai multe fete decat un fraier care a terminat academia ( care apropo scoate petarde pe banda rulanta, oameni care in civilie au probleme cu impusul respectului si deodata dupa putina mate ti se dau oameni pe mana ). 0 respect pentru ofiteri din orice bransa ar fi ei

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Totul tine de atitudine. Stiu un mecanic care e tot timpul murdar si e gras ca naiba si a naibii numai procuroare, avocate, doctorite ****. Stai linistit, is de la 19 ani in armata deci stiu ce vorbesc, am vazut n cazuri. Caporalul bate ofiterul la capitolul fete.
Din 2007 de cand s-a scos armata obligatorie, stiu si asta cu contractul. Acu ne numesc sgp

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

"la un bărbat din ăsta de femei din alea" eu care sunt neamt ( german autentic ) ma exprim mai bine decat tine laughing LOL

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce te referi tu cand spui,, baiat tupeist"? Detaliaza.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Auzi... Poti sa ai peste 70 de ani ca mi se rupe. Respectu trebuie sa il castigi si daca tu ca pensionar zici astora de aici de fete si de f**ut pe pereti si dat drumu in ele ( ti-am "remarcat" raspunsurile ) imi e scarba de tine. Vezi ca poti ajunge pensionar si sa treci prin viata precum gasca prin apa si poti sa ai par alb in cap degeabawinking

Daca tu crezi bine, daca nu crezi iarasi e bine. Nu vad de ce mi-as irosi timpul scriind minciuni pe un site laughing

Ofiterii pleava armatei big grin. S-a ajuns in stadiul ala in care daca e sa fie razboi, daca inamicul trage 3 focuri o sa vezi vreo 5 morti majoritatea fiind ofiteriwinking si nu findca ar fi tras inamicul prea bine

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Esti paralel cu ce am zis eu. Am specificat ca stiu personal un caz de mecanic care culmea are doar femei din alea.

Aaaaa esti si militian ( sau cum li se zicea astora din fostul regim ) pe deasupra.

Si stai linistit ca nu iti sunt mai prejos, la 19 ani am inceput si eu in sistem, prefixul l-am schimbat pe terenul de instructie, nu in cluburi sau mai stiu eu unde.

Ce ti se pare asa amuzant de ma faci comic?

Poftim sa vezi si tu cu cine stai de vorba : https://www.google.com/......25z/data=! 4m13! 1m7! 3m6! 1s0x40b340311938951f:0xfcab1c84ee94b1f3! 2strada+Valea+R%C3%A2%C8%99noavei+1,+Predeal+505300! 3b1! 8m2! 3d45. 4889418! 4d25. 5621405! 3m4! 1s0x40b3403086f579c1:0x25c7f30f13a12d3c! 8m2! 3d45. 4867516! 4d25. 5613741

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Hai jet de aici bai securistule. Mai ai oleaca si mori si mai ai putere sa scrii pe aici?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

TUPÉU s. n. Îndrăzneală, cutezanță care întrece limita cuvenită; obrăznicie, impertinență.
CURÁJ s. n. Forța morală de a înfrunta cu îndrăzneală primejdiile și neajunsurile de orice fel; îndrăzneală, fermitate în acțiuni sau în manifestarea convingerilor; tărie de caracter, temeritate, bărbăție.

Pentru mine curajul este o trăsătură mult mai nobilă decât tupeul.
Uite cum văd eu lucrurile. Și e strict viziunea mea.

Un băiat tupeist - are acel curaj, acea îndrăzneală, dar deseori întrece limitele bunului simți și nu ia în considerare ce simt și doresc ceilalți. Reacționează la impuls, deseori nechibzuit, fără a fi conștient pe deplin de consecințele acțiunilor sale. În relațiile cu fetele poate fi insistent și să nu țină cont de limitele fetei.

Un băiat curajos - acționează calculat și își asumă rezultatele acțiunilor sale. Are îndrăzneala de a iniția o discuție cu o fată, dar nu întrece limitele bunului simț și știe să ofere respect.

Dacă tu ai altă viziune, chiar sunt curioasă care este aceasta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact ca a ta.
Nu sunt eu in masura sa schimb dictionarul.
Si mersi, am aflat ceva nou. Eu confundam curajul cu tupeul, credeam ca intr-un fel sunt aceleasi lucruri, dar am aflat acum ca nu. Multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Mulți oameni fac asta, din păcate.

| Daz01 a răspuns:

Ce înțelegi tu prin principii corecte și normale? Aceste principii sunt corecte și normale pentru toți sau doar pentru tine? Nu trebuie să te schimbi pentru cineva, însă, sunt anumite aspecte la tine la care poți lucra. Femile sunt complicate, nici ele, de cele mai multe ori, nu știu ce vor. Din experiență am observat că fetele tind spre bărbați siguri pe ei (nu neaparat tupeul de a sări la bătaie), vor ca partenerul lor să ia inițiativă și să fie oarecum amuzant dar să le ofere o anumită siguranță (ceea ce ne dorim și noi). Cred că aici trebuie să lucrezi, dacă știi că-ți lipsesc din tărăsutile pe care le-am enumerat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Lasal ca e.....omu, nu stim ce fumeaza.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o crezi, vezi sa nu fie prea tarziu sau sa te simti prea frustrat sau confuz cand o sa descoperi contrariul!

| Mosotti a răspuns:

Esti refuzat ca nu arati atractiv! De aia.
Ti-a zis una care vroia sa se foloseasca de baietii neatractivi, ca una care te place nu are pretentia sa faci ce vroia aia.

Asa ca aia e, sunt destui netupeisti frumusei care au la gagici de rup si n-au nici bani, si sunt si rai, deci nu e problema.

Asa mai in gluma mai in serios trebuie sa schimbi capul sa ai alta figura, si va fi bine de la sine, dar asta nu se poate.
Nu e nevoie sa te schimbi, fi asa cum esti.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Gresit, toti au un servici mediu cu sal mediu, deci nu e problema, el e refuzat ca nu atrage, asta e problema.
Nu trebuie nici el sa intretina nici ea, pun la comun bani pentru casa, masa si tot.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai daca nu atrage, normal ca e refuzat, nu te-ai prins?!
O sa gaseasca poate pe cineva ori care nu arata bine si nu e acceptata de altii, ori care-l tine pe interes daca o avea ceva de oferit.
Cam asa, altfel avea de mult pana acum, nu cont ca e timid sau netupeist, bani are ca orice om mediu, deci nu e nevoie sa aiba mai mult.
Sunt destui frumusei netupeisti, timizi si cu sal mediu care aspira la gagici cu vagonul, si alea il vor doar pe el, nu le int altceva.

Asta e adevarul adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt atractiv, iti arat poza cu mine daca nu ma crezi.