| anonim_4396 a întrebat:

Nu cred ca voi gasi vreodata pe cineva sa ma accepte, eu doar am niste principii corecte si normale.
Sunt refuzat deoarece: Nu sunt tupeist, sunt manierat si timid. Nu am mai multi bani ca ele, nu le rasfat (sa le platesc consumatia si sa le ridic scaunul de la masa) asa mi-a spus una.
Credeti ca trebuie sa ma schimb pentru o persoana? Daca nu ma schimb, voi ramane singur toata viata.
Este usor practic sa devin tupeist, smecher, etc. Dar nu imi sta in fire.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

N-ai bani, nu poți întreține viitoarea familie și toate cheltuielile cad pe capul femeii.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Gresit, toti au un servici mediu cu sal mediu, deci nu e problema, el e refuzat ca nu atrage, asta e problema.
Nu trebuie nici el sa intretina nici ea, pun la comun bani pentru casa, masa si tot.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Omule sunt atlet de 10 ani, si unele mi-au zis sa ma fac model, arat bine. Nu ma laud dar m ai indignat. Majoritatea mi au spus ca sunt dragut

68 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
La cate femei sunt,ai tu timp sa gasesti una.
Daca te simti bine asa, nu e cazul sa te schimbi, mai ales pentru cineva...
Si mare atentie la ce sfaturi te uiti pe aici, daca te-ai uita la unele fete/femei de pe aici, ai vedea ca au langa ele genul de baieti care aici spun ca-i detesta si nu ar sta cu ei!

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

Sper că nu te referi la mine happy.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,la alt gen de femei...
Femei care zic una aici, si alta fac in realitate.

| darrio2007 a răspuns:

In timp vei gasi pe cineva care te va accepta asa cum te-ai descris.

| Sara2 a răspuns:

Frate, dragostea trece prin stomac, cum poți să-ți întreții viitoarea familie dacă n-ai bani de un suc? Nu e vorba de material aici, dar nici o femeie nu ar vrea să moară de foame, oricât de nematerialistă ar fi. Cu timiditatea e ok, multe fete o apreciază.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu exagerezi cu principiile și persoana ta, dacă te uiți la persoana cu care te întâlnești, ca la o persoană cu care dorești să împarți viața, o să reușești. Dacă nu, nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi, mai mult ca sigur o sa gasesi pe cineva.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai daca nu atrage, normal ca e refuzat, nu te-ai prins?!
O sa gaseasca poate pe cineva ori care nu arata bine si nu e acceptata de altii, ori care-l tine pe interes daca o avea ceva de oferit.
Cam asa, altfel avea de mult pana acum, nu cont ca e timid sau netupeist, bani are ca orice om mediu, deci nu e nevoie sa aiba mai mult.
Sunt destui frumusei netupeisti, timizi si cu sal mediu care aspira la gagici cu vagonul, si alea il vor doar pe el, nu le int altceva.

Asta e adevarul adevarat.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sa intelegi ca arat bine dar nu ma conformez cu principile lor, de aceea sunt refuzat.
Uite la ce primesc complimente : par cret, buze, la corp, uneori la gene, sunt inalt.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea ar trebui sa fie asa, daca arati atractiv, nu conteaza nimic, te vrea asa cum esti!
Si asta se vede la orice barbat atractiv, e regula.
Nu atragi la figura cred, ca figura conteaza 95 %.

Nu mai exista principii daca te place f tare.
SI alea materliste, cand dau de unu care sa le placa tare, cu ala nu sunt materialiste.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Man hai sa vorbim undeva daca vrei, sa ti spun mai multe, daca vrei sa iti drtaliez. Lasa mi ceva in privat, ce folosesti tu. Skype, mess, etc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am dat pe privat ce trebuie.

| Mosotti a răspuns:

Esti refuzat ca nu arati atractiv! De aia.
Ti-a zis una care vroia sa se foloseasca de baietii neatractivi, ca una care te place nu are pretentia sa faci ce vroia aia.

Asa ca aia e, sunt destui netupeisti frumusei care au la gagici de rup si n-au nici bani, si sunt si rai, deci nu e problema.

Asa mai in gluma mai in serios trebuie sa schimbi capul sa ai alta figura, si va fi bine de la sine, dar asta nu se poate.
Nu e nevoie sa te schimbi, fi asa cum esti.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt atractiv, iti arat poza cu mine daca nu ma crezi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca erai atractiv, aveai n gagici fara sa te intrebe nici de bani si de nimic, doar il stiu pe prietenu meu alfa care de la 15 ani rupea desi nu avea bani, iar pe la 22 ani nici bacu nu-l avea, avea si sal mic de muncitor prin 2001 si s-a cuplat cu una care era deja la facultate, si s-a si insurat cu ea. Ea avea mai multi bani ca el, dar l-a placut f tare.

Chiar si zicea ea "nu ma int altceva, eu vreau sa fiu cu tine asa cum esti".
Abia la 27 ani si-a dat bacu care l-a luat pe copiate si pe ala, si asa a armas, ea a mai facut inca o facultate si acu e mare in banca si el tot muncitor, si e f okey.

Dar da poza sa te vad si eu totusi, sa-mi fac si o parere personala.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Desteptule, am avut zeci de ocszii dar nu vreau sa fiu cu din astea. Vreau o fata asumata, sa fie pe principiile mele de egalitate. Nu vreau sa cheltui un ban pe astea, vreau sa isi asume. De ex, iesidem cu tipe de 35 de ani, m-a plimbat cu masina si a platit hotelul. Asts fiindca ers o doamna asumata, nu fitoasa

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa, pai asta n-ai zis!
Pai zi asa ca ai avut ocazii, atunci e alta treaba.

| Freya1 a răspuns:

Stai ca incurci termeni.
A fi tupeist inseamna ca agheti pe direct,spui persoanelor in fata, sa fi vocal, bagaret si cum spuneam direct.
Poate nu esti asa, dar nici manierat nu prea pari.Un om manierat nu trebuie neaparat sa tragă scaunul femei la masa daca merg la fast food, dar cand mergi la un restaurant mai select nu iti cad mâinile sa faci asta plus ca iti vine asta instinctiv daca tot ai maniere.Ca sa nu mai vorbim ca un bărbat manierat insista sa plateasca si consumatia ei, chiar dacă aceasta refuza.

La faza cu bani cei drept da, daca umbli doar după pitipoance clar ca ti se va reproșa ca nu ai bani. Daca umbli după fete normale iti vor intelege si accepta statul.
Eu sunt de parere ca nu ai nevoie sa fi de bani gata ca sa ai o iubita, poti sa ai si un venit decent atata timp cat il ai.Adica sa iti permiți să te intretii pe tine si mai tarziu familia.

Nu trebuie sa te schimbi sau sa faci ceva special.Dar poti sa te analizezi pe tine un pic ca sa vezi unde exagerezi.Plus sa analizezi si ce gen de femei vrei sa atragi.

| Lukasssz a răspuns:

Nu te schimba!

| AliGab a răspuns:

Nu inteleg despre ce principii vorbesti. Sunt o femeie oarecum realizata profesional, independenta financiar de sotul meu (si inainte de a il intalni pe el eram la fel) dar totusi nu as mai fi continuat sa ies cu el daca m-ar fi invitat la suc si nu ar fi platit el, sau nu mi-ar fi fi aratat un minim de bun simt (cum ar fi sa imi tina scaunul cand ma asez la masa). Schestiile acestea sunt reguli de bun simt, nu principii. Nu poti invita o fata la o cina si sa o lasi pe ea sa plateasca consumatia (chiar daca doar a ei), doar daca insista ea. Nu o iei cu masina (sau taxiul dupa caz) si ai pretentia sa plateasca ea jumatate din drum sau benzina. Nu ii arati cat de needucat esti nedezchizandu-i portiera sa intre sau sa iasa si exemplele pot continua.

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

Pai eu vorbesc despre niste principii de bun simt. Dar se pare ca societatea a influentat unele fete cum esti si tu intr-un mod gresit.
Sa platesti nota nu inseamna sa fi barbat, inseamna doar ca femeia sa arate cat este de fitoasa de fapt, Nici un babrat din lume nu e obligat sa plateasca nota, care e logica? Asta e un principiu vechi de acum 50 de ani cand femeile chiar nu prea munceau, Barbatii aduceau banii acasa, acum lucrurile s au schimbat si nu aveti nici o scuza sa nu va platiti consumatia, Evident ca nu ma refer sa plateasca femeia, ci sa fie 50/50 fiecare isi plateste consumatia, tu cum arati respect fata de barbat? ca te oferi? e penibil sa zici ca tu arati ca esti interesat de el doar ca ai iesit la date cu el. e o gandire limitata, si nu pot fi de acord cu principiul asta. Cat despre condusu acasa, sunt de acord acolo.
Pune te in locul barbatilor, daca acele femei sunt doar niste oportuniste si ies afara cu mai multi tipi, tu ce faci halesti chestia asta sa-i platesti nota, nici nu sti daca mai vrea sa iasa cu tine, si mai are inca 10 intalniri, ea poate sa fraiereasca pe oricine.
Astea sunt principii conservatoare, si de femeile astea eu fug, pentru ca nu mi se pare normal ca tu sa te porti ca o fata ca si cum ar fi printesa iar femeia cum iti va arata respectul? Pai eu cred ca prin egalitate, nu il lasi pe barbat sa faca totul, asa ai fost educata probabil si nu ti se va mai schimba principiul.
Eu am fost crescut intr o familie cu parinti religiosi si comunisti si totusi m-am detasat de multe principii eronate.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

De ex, ultima tipa cu care am iesit a zis cica sa vada ce idei am de resturante, am venit cu 2 idei de restaurant, ea l a ales pe ala luxos happy ca sa vezi, cum se leaga lucrurile.
Primul era un restaurant unic in centru vechi, dar ea la ales pe ala cel mai luxos.
Da, i-am dat 2 variante, poate nu-i placea primul, daca tot mi-a scos ochii ca pentru ea conteaza mult locul unde este invitata si voia sa vada ce gusturi am.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Avner):

Haha habar nu ai cum arat ca sa spui asta happy

| anonim_4396 explică (pentru Avner):

Boss eu am iesit cu multe fete si sunt chiar observat, ideea e ca nu accept principii din astea, eu sustin egalitatea de gen si astept o femeie care sa isi asume, fara fite.

Răspuns utilizator avertizat
| Horus35 a răspuns (pentru AliGab):

Imaginează-ți să ieși cu un tip la o întâlnire, el să creadă în secret despre tine că ești o oportunistă și dupa să-ți pretindă respect, să te intrebe "da tu cum îi arați respect lui?" rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt fata și nu îmi plac băieții tupeiști happy.
Nu e nimic rău în a fi așa, trebuie doar să găsești o fată care să te placă pentru cine ești. Și nu o să rămâi singur toată viața dacă te-au refuzat câteva fete. Mai sunt și alte fete pe planeta Pământ happy. Poate nu te potrivești cu cele din zona ta, caută și în altă parte.
Dar nu uita să continui să te dezvolți pe cât mai multe planuri, așa o să ai mai mult succes.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca sunt si femei care-i detesta pe astia tupeisti, mie mi-ar fi scarba daca as fi femeie sa stau cu un din asta.
Eu am foarte multe hobby uri, ofer o atentie sporita dezvoltarii personale, incerc sa ma dezvolt pe plan profesional, vocational, fac sport, citesc, Am o personalitate complexa.
Dar asa mi-a fost sa fie, efectiv nu pot rezona cu majoritatea femeilor, nu pot accepta decat egalitatea intre mine si ea...doresc sa fiu iubit asa cum sunt sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu te-aș sfătui să cauți femei care au aceleași hobby-uri cu tine. Nu aplicații și mai știu eu ce. Spre exemplu, dacă îți place să alergi poți intra în vorbă cu femei în cadrul unui maraton. Încearcă să intri în diferite comunități/activități care au la bază hobby-urile tale. Îți faci și prieteni noi și poate găsești și fata aia care să se potrivească cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Avner):

Stai ca ai inteles gresit, nu pun pret pe bani. Dar banii sunt o nevoie, altfel nu te va lua nimeni este evident, ce sunt eu de vina ca toate se uita sa fi realizat?

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Cea mai buna gluma a lunii. Fa-te ofiter si vei avea femei laughing Un caporal versat are de jdemii mai multe fete decat un fraier care a terminat academia ( care apropo scoate petarde pe banda rulanta, oameni care in civilie au probleme cu impusul respectului si deodata dupa putina mate ti se dau oameni pe mana ). 0 respect pentru ofiteri din orice bransa ar fi ei

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Totul tine de atitudine. Stiu un mecanic care e tot timpul murdar si e gras ca naiba si a naibii numai procuroare, avocate, doctorite ****. Stai linistit, is de la 19 ani in armata deci stiu ce vorbesc, am vazut n cazuri. Caporalul bate ofiterul la capitolul fete.
Din 2007 de cand s-a scos armata obligatorie, stiu si asta cu contractul. Acu ne numesc sgp

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

"la un bărbat din ăsta de femei din alea" eu care sunt neamt ( german autentic ) ma exprim mai bine decat tine laughing LOL

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce te referi tu cand spui,, baiat tupeist"? Detaliaza.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Auzi... Poti sa ai peste 70 de ani ca mi se rupe. Respectu trebuie sa il castigi si daca tu ca pensionar zici astora de aici de fete si de f**ut pe pereti si dat drumu in ele ( ti-am "remarcat" raspunsurile ) imi e scarba de tine. Vezi ca poti ajunge pensionar si sa treci prin viata precum gasca prin apa si poti sa ai par alb in cap degeabawinking

Daca tu crezi bine, daca nu crezi iarasi e bine. Nu vad de ce mi-as irosi timpul scriind minciuni pe un site laughing

Ofiterii pleava armatei big grin. S-a ajuns in stadiul ala in care daca e sa fie razboi, daca inamicul trage 3 focuri o sa vezi vreo 5 morti majoritatea fiind ofiteriwinking si nu findca ar fi tras inamicul prea bine

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Esti paralel cu ce am zis eu. Am specificat ca stiu personal un caz de mecanic care culmea are doar femei din alea.

Aaaaa esti si militian ( sau cum li se zicea astora din fostul regim ) pe deasupra.

Si stai linistit ca nu iti sunt mai prejos, la 19 ani am inceput si eu in sistem, prefixul l-am schimbat pe terenul de instructie, nu in cluburi sau mai stiu eu unde.

Ce ti se pare asa amuzant de ma faci comic?

Poftim sa vezi si tu cu cine stai de vorba : https://www.google.com/......25z/data=! 4m13! 1m7! 3m6! 1s0x40b340311938951f:0xfcab1c84ee94b1f3! 2strada+Valea+R%C3%A2%C8%99noavei+1,+Predeal+505300! 3b1! 8m2! 3d45. 4889418! 4d25. 5621405! 3m4! 1s0x40b3403086f579c1:0x25c7f30f13a12d3c! 8m2! 3d45. 4867516! 4d25. 5613741

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Avner):

Hai jet de aici bai securistule. Mai ai oleaca si mori si mai ai putere sa scrii pe aici?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

TUPÉU s. n. Îndrăzneală, cutezanță care întrece limita cuvenită; obrăznicie, impertinență.
CURÁJ s. n. Forța morală de a înfrunta cu îndrăzneală primejdiile și neajunsurile de orice fel; îndrăzneală, fermitate în acțiuni sau în manifestarea convingerilor; tărie de caracter, temeritate, bărbăție.

Pentru mine curajul este o trăsătură mult mai nobilă decât tupeul.
Uite cum văd eu lucrurile. Și e strict viziunea mea.

Un băiat tupeist - are acel curaj, acea îndrăzneală, dar deseori întrece limitele bunului simți și nu ia în considerare ce simt și doresc ceilalți. Reacționează la impuls, deseori nechibzuit, fără a fi conștient pe deplin de consecințele acțiunilor sale. În relațiile cu fetele poate fi insistent și să nu țină cont de limitele fetei.

Un băiat curajos - acționează calculat și își asumă rezultatele acțiunilor sale. Are îndrăzneala de a iniția o discuție cu o fată, dar nu întrece limitele bunului simț și știe să ofere respect.

Dacă tu ai altă viziune, chiar sunt curioasă care este aceasta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact ca a ta.
Nu sunt eu in masura sa schimb dictionarul.
Si mersi, am aflat ceva nou. Eu confundam curajul cu tupeul, credeam ca intr-un fel sunt aceleasi lucruri, dar am aflat acum ca nu. Multumesc happy

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Mulți oameni fac asta, din păcate.

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Lasal ca e.....omu, nu stim ce fumeaza.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o crezi, vezi sa nu fie prea tarziu sau sa te simti prea frustrat sau confuz cand o sa descoperi contrariul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba meseria frate, femeile sunt atrase de barbatii de succes! Nu trebuie sa ai tupeu, trebuie sa ai o meserie bine vazuta in societate, sa castigi onorabil si atunci o sa alegi tu!
Femeile se vor bate pe tine, vor concura intre ele, care sa iasa in evidenta cu calitatile lor ca sa le alegi tu pe ele si nu sa stai la mila lor sa astepti sa fii ales si acceptat!

Urmareste pe Cristian Dascalu pe Youtube si asa afli ce meserie iti schimba in bine viata. Daca ai cap, intr-un an sau doi investiti in a invata programare, te faci om, nu sluga la munca de jos. Acum depinde ce vrei si tu, daca ai ambitie si cap! Succes!

Vezi aici
https://www.youtube.com/......tps?/watch

Apropo, aia de la Wellcode dau o parte din bani inapoi pentru cursurile de invatat programare, in functie de performante.
https://wellcode.ro/wellcode-curs-gratuit-de-programare/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alea sunt pitipoance cu aere de dive, materialiste și sclifosite, nu îți mai pierde timpul cu de astea care au numai bășini în cap și nu oferă nimic la schimb, o vorba buna, înțelegere, susținere, astea sunt fete de calitate, valoroase nu de astea ce se cred prințese și ca li se cuvine lor totul fără sa facă nimic în schimb.
Cauta o fata simpla, modesta, nu de astea cu aere de Dorobanti care au numai 3 expresii în vocabular și sunt înfumurate.
Astea stau cu baieti doar pe bani, astea nu se vor îndrăgosti niciodată de tine, doar de ce porți în portofel.

| EcceHomo a răspuns:

Nu te schimba! Vei găsi, la un moment dat, pe cineva care, nu numai că te va accepta, dar își va ridica chiar ea scaunul... cu care îți va despica țeasta în două. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Băi omule, de ce ai vrea pe cineva în viața ta, nu inteleg? Te-ai nascut singur, mori singur. Distracția si aventurile sunt altceva.
Si eu sufăr după o persoana, dar nu poate fi a mea, si imi e foarte greu, dar ce sa fac?! Eu l-am refuzat pe el, acum karma s-a întors. Asta sunt. Nu am ce face
Dacă Dumnezeu ne vrea uniți, atunci vom fi, nu conteaza când.

| Saiko10 a răspuns:

Despre ce principii vorbesti? si daca cauti destul o sa gasesti pe cineva, daca ai vorbit decat cu 10 fete in ultimi ani nu inseamna ca nu o sa gasesti pe cineva, incearca sa vorbesti cu cat mai multe fete, daca nu merge cu una next. pana gasesti ce trebuie.

| Daz01 a răspuns:

Ce înțelegi tu prin principii corecte și normale? Aceste principii sunt corecte și normale pentru toți sau doar pentru tine? Nu trebuie să te schimbi pentru cineva, însă, sunt anumite aspecte la tine la care poți lucra. Femile sunt complicate, nici ele, de cele mai multe ori, nu știu ce vor. Din experiență am observat că fetele tind spre bărbați siguri pe ei (nu neaparat tupeul de a sări la bătaie), vor ca partenerul lor să ia inițiativă și să fie oarecum amuzant dar să le ofere o anumită siguranță (ceea ce ne dorim și noi). Cred că aici trebuie să lucrezi, dacă știi că-ți lipsesc din tărăsutile pe care le-am enumerat