| GLA a întrebat:

Nu inteleg fetele! Am iesit intr-o seara cu o fata pe care o stiu de ceva timp ea are 21 eu 26, am vorbit, ne-am imbratisat, ne-am sarutat, nu a dat semne ca nu ar vrea sau sa se retraga. Aseara trebuia sa ne vedem dar am primit teapa, a zis ca intra in dus si imi da ea un semn si semn s-a facut. Mentionez ca pana sa o scot in aceea seara afara mi-am mai luat 2 tzepe sub pretextul ca 1 data a avut treaba cu maica-sa si 2 a oara ca a luat-o somnul, penibile scuze stiu. Raspunde greu la mesaje. In seara in care am iesit cu ea si ne-am sarutat, am simtit o apropriata, nu a fost tacuta, nu a fost retrasa eu am crezut ca este inceputul a unei relatii, imi place rau de ea. Ce sa mai inteleg? Daca nu voia relatie sau nu i-a placut de mine de ce nu a spus direct decat sa imi dea teapa si sa nu mai raspunda?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu incerca sa gasesti explicatii... laughing
Am ajuns la concluzia ca este mai bine asa...
De multe ori iti bati capul, cauti greseli la tine, cand, de fapt, tu nu ai facut nimic gresit.
Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare tie laughing
Tot asa, uneori erau semne ca ne indreptam in directia potrivita, alte ori, era rece si distanta...
Iti dai seama, m-am framantat ceva timp pe baza asta...
Dar timpul a trecut, nu am mai vorbit...
Si cum necum, la un an de cand am rupt legatura am aflat niste chestii si am tras niste concluzii...
Concluzia, ea era intr-o relatie cu altul, si cand se certa cu respectivul vorbea si iesea cu mine laughing

Acum nu zic ca asta e situatia si la tine.
Oricum, tot din experienta iti spun ca fetele pe la varsta aia nu stiu ce e cu ele... Ies cu tine, se simt bine, dar parca gandul lor tot la altii stau...

Deci sfatul meu, distanteaza-te de ea... Nu ii mai propune nimic.
Daca o sa observe schimbarea de atitudine si o sa ceara explicatii, fa tu pe ocupatul.
Scuza-te cum iti vine in minte.
Si eventual, daca aduce ea vorba de iesit (de exemplu daca se scuza), sau, daca nu te poti abtine, si ii mai propui tu odata, si iar se scuza, poti sa-i spui ceva de genul "lasa, data urmatoare propui tu cand sa iesim" Pui si un emoticon ca razi, si aia e.
In felul asta, daca te place, o sa fie randul ei sa vina cu initiativa.
Si tot asa, din momentul ala, tii conversatia la cel mai scurt nivel posibil.
Sa vada ca s-a schimbat ceva.
Ca daca tu esti mereu disponibil, nu mai reprezinti un interes pentru ea...

17 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Ce sa mai inteleg?"
Ca nu e serioasa. Probabil nu esti singurul cu care iese.
Ea nu merge in nici un caz spre relatie, cred ca ar vrea doar o aventura cu tine, daca insisti tu.
E genul care poate avea momente de tandrete cu oricine. Nu sunt deloc rare tipele in genul asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai speriat o, din prima cu imbratisarile se vede ca esti disperat sa faci si altceva cu ea, si ea nu este inca pregatita, tu trebuia sa tatonezi terenul niste luni bune, fara aluzii sexuale fara apropouri, fara sarutari, acum gata ai pierdut o, daca vei face la fel si cu urmatoarea fată adio se vor retrage toate ca nu este ok sa faci asa, trebuie sa o curtezi pe fată sa vezi ce are ea in cap sa dicutati mult si bine, nu cum o vezi vrei sa sari cu ea in pat. Pe vremuri barbatii chiar stiau sa curteze o femeie sa o faca sa il doreasca, o ducea la film la teatru la o prajitura, si la urma o conducea acasa la ea fara alte intentii, se desparteau cu un noapte buna si se gîndeau la urmatoarea intalnire, el era romantic tandru, acum tandretea si romantismul au disparut, si le au luat locul mitocania prostia, si obsesia asta bolnava de a le avea in pat de la prima intalnire, ai gresit bre, daca cauti aventuri mergi pe centură, fetele decente i ti dau flit ca ele stiu ce intentii ai inainte sa deschizi gura.

| halogen001 a răspuns:

Nu e hotărâtă. Nu te vrea în mod deosebit și nu vrea ca relația să avanseze repede, dar nici nu vrea să te piardă. E un fel de perioadă de încercare.

| Lioana a răspuns:

Poate ca i-ai placut putin dar nu e topita dupa tine. Nu mai fii insistent. Lasa-o sa-ti simta lipsa.

| Brizbriz a răspuns:

"acum 36 minute | GLA a întrebat:
Nu inteleg fetele"

stii pe cineva care le intelege?hee hee

iar acelasi lucru spun si fetele despre baieti

Răspuns utilizator avertizat
| Momentan a răspuns:

Clar se întâmplă ceva. Dar ori vorbești cu ea ce se întâmplă, ori te te prinzi singur.
Nu e plăcut ce face, ba chiar frustrant, măcar să anuleze ieșirea. Sper că știe și fata acest aspect.

| Danny28 a răspuns:

"Daca nu voia relatie sau nu i-a placut de mine de ce nu a spus direct decat sa imi dea teapa si sa nu mai raspunda?" Pentru că la asta se pricep fetele cel mai bine, să își bată joc și să profite de băieții care le iubesc. Dacă erai vreun badboy cu arfe și figuri nu te trata așa, ar fi fost în limbă după tine. Dă-i block și nu-ți mai bate capul.

| Danny28 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce femeie mai vrea în ziua de azi la film, la teatru sau la o prăjitură? Acum dacă nu ești plin de bani ești dat la o parte, nu te vrea niciuna.

| Danny28 a răspuns (pentru Momentan):

Ea știe, dar își bate joc de el

| Momentan a răspuns (pentru Danny28):

Să știi că există. Poate nu ai întâlnit tu, dar eu cunosc foarte multe.

| Momentan a răspuns (pentru Danny28):

Nu că acest tip de persoană, indiferent de gen, este extrem de nesimțită. Nu conștientizează, sunt comode și nici la necazuri nu ar ajuta în loc să privească și să filmeze.

| GLA explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cati ani ai? Traiesti in trecut, tu compari vremurile alea cu astea de acum? Sa tatonez luni bune? Alo pai o ia altul si o f... in locu meu ca zice tipa ca nu s in stare de ea daca stau sa "tatonez" luni de zile. Cu iesirile la film inghetata n am nimic impotriva, chiar asta i am propus sa facem la 2 a intalnire. Nu caut aventura caut relatie serioasa dar nici nu pot sa stau pe langa ea sa imi curga mucii, normal ca am sarutat o, daca nu se simtea bine se retragea, facea niste gesturi despre ce vorbim

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Spune-i ca nu e o obligatie sa iasa la fiecare invitatie a ta si ca intelegi lucrul asta, nu trebuie sa-si faca scuze de fiecare data cand tu gresesti momentul sa o inviti. dupa spune-i ca daca tot ti-ai dat seama, te-ar incanta ca urmatoarea data sa te invite ia.
Daca si la asta ai teapa, nu te place happy

| Hammurabi a răspuns (pentru GLA):

La vârsta aia, majoritatea fetelor sunt destul de instabile.
Adică, chiar dacă ai ieșit odată cu ea, v-ați ținut de mână, v-ați sărutat, nu înseamnă mare lucru. Nu înseamnă că, gata, deja te vrea, și de acum e a ta. Nicidecum.
Dacă a găsit motive să nu apară la următoarea întâlnire, e foarte clar că nu vrea o continuare.
Și nu aștepta să-ți spună chestia asta direct, pentru că nu o va face.
Se presupune că înțelegi asta, dacă ea nu mai dă nici un semn. Ăsta e modul de a gândi al multora.

| Momentan a răspuns (pentru GLA):

De fapt, nu asta gândesc fetele. Dacă se duce cu altul, atunci nu ai fi avut nicio șansă oricât de departe ai fi încercat să ajungi cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce simplu este, dacă vrei să înțelegi!
Veta, mi-ai stricat chiuveta!
https://www.youtube.com/watch?v=9y4AEoNrtBQ