| Anna17789 a întrebat:

Nu ma pot opri din plans si tremurat, am iubit si am oferit tot ce am avut persoanei iubite in timp ce acesta persoana ma vorbea de rau cu amicii lui, spunea ca nu e nimic serios atata timp si nu era nimic serios? Imi spunea ca ma iubeste si pe messenger vorbea cu amicii lui si ma injura si vorbea ca ar fi vrut sa aiba nu stiu ce fata dar ii era frica, ca aflam eu.
Il iubesc enorm as vrea sa il strang in brate dar nu suport ca si-a batut joc de mine si in timp ce eram impreuna ii placea de alta fata pe care eu sincer nu o suport pentru ca am simtit eu ca e ceva. ca ii place de ea.
El spune ca a vorbit asa doar ca sa para altfel in fata prietenilor lui, ca s-a schimbat si ma iubeste ca ii pare rau si ca merita o a doua sansa, Eu nu pot sa stau fara sa ma gandesc cat de urat vorbea de mine, mai ales ca suntem in aceiasi scoala si toti ma cunosc ce or fi zis " ia uite, o si pe proasta aia ".
Am nevoie de cineva sa imi dea vreo 10 palme si sa imi deschida ochii, Eu credeam ca e altfel, ca nu ma minte imi dadea msg cu tot ce facea dar se pare ca nu imi spunea chiar tot, sunt atata de nelinistita si nu imi pot lua gandu de la ce a facut. Acum ma ameninta ca se omoara s-a taiat la mana era sa faca accident cu masina, tot el zice ca l-am umilit pentru ca am tipat la el in masina cand i-am spus ca am aflat ce a facut, este adevarat ca l-am jignit dar merita.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa te adaptezi realitatii si sa spui ca a fost un nesimtit, o sa treaca necazul odata in viata asta.

| mona a răspuns:

Eu zic ca totusi merita o a doua sansa pentru baiatul te iubeste, faptul ca ai tipat la el si l-ai jignit cred ca a meritat-o pe deplin dar mai acorda-i o sansa[faptul ca ar fi putut sa fie cu nu stiu ce femei dar i-a fost,, frica,, sa nu afli tu..este unsemn ca totusi are sentimente pentru tine]

| William a răspuns:

Din punctul meu de vedere ai preimit ce meritai. Ai avut incredere prea mare in el si nu ti-ai dat seama ca trebuie sa fie ceva putred daca se comporta asa frumos cu tine. Tine minte ''daca suna prea frumos pentru a fi adevarat atunci probabil ca asa este''. Daca te impaci cu el probabil ca o vreme o sa se comporte mai frumos cu tine dar dupa aceea o sa isi reia obiceiurile, poate ca o sa te insele cu fata aia stiind ca tu o sa il ierti din nou in caz ca afli. Totusi cel mai bine este sa va despartiti si sa il ierti. Cand spun sa il ierti spun sa uiti ce ti-a facut si sa nu ii faci niciun rau.

| doc69 a răspuns:

Cu parere de rau pentru sufletelul tau chinuit acum, fa o miscare de 180 de grade adica intoarce spatele da ignore si vezi de viata ta.meriti respect si dragoste nu rahaturi de genul acesta.Te bagi in laturi te mananca porcii.capul sus viata e frumoasa si ai o multime de experiente uimitoare in fata.Iar referitor la viriginitate, conteaxa mai putin daca ai sau nu himen conteaza daca ai suflet si ai cui sa il daruiesti sa te implineasca.

| WeaponGirl a răspuns:

Ce cunoscuta mi se pare situatia... sad Si eu am patit oarecum la fel, stiu prin ce treci! Nu stiu ce sfat sa iti dau, iti spun cum am procedat eu: l-am iubit, m-a mintit, l-am lasat si mi-am vazut de viata! Acum dupa 9 luni de zile INCA ma mai gandesc la el in fiecare zi cu toate ca stiu ca ii un nemernic si ca nu merita asta, stiu si ca nu se va schimba si decat sa traiesc in minciuna am ales sa il las, dar am suportat si suport consecinte! Nu regret ca l-am lasat, nu ma gandesc la clipele cand am fost cu el, ma gandesc la ce putea sa fie daca si-ar fi dat si el putin interesul, ma gandesc ca putea sa fie perfect pentru mine si ca nu a vrut! Acum recent si-a facut facebook si mi-a trimis cerere, nu i-am dat accept, e istorie si eu (noi) meritam ceva mai bun. Sa nu ma intelegi gresit, am spus ca ma gandesc si acum la el, dar nu ma doare amintirea lui, nu il mai vreau, pur si simplu e in mintea mea, pana am sa gasesc pe altcineva! "Cui pe cui se scoate" eu nu am tinut cont de proverbul asta, dar am sa incep sa il aplic! Bafta si gandeste-te bine ce faci in continuare!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prin comportamentul lui n-a dovedit că a fost iubire, ci doar insultă și umilință. Nu știu de ce continui să-l iubești. Stiu că sentimentele nu se sting bătând din palme, și știu că vei avea nevoie de timp. Întelege că iubirea adevărata nu poate fi găsită acolo unde nu există, si nici nu poate fi ascunsă acolo unde există cu adevarat.
Timpul îți va da si rezolvarea. Cum spunea poetul..."timpule, hoțule, îți place să furi ce e mai bun..."
Dacă tu crezi că mai merită o șansă, acordă-i!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! În relația asta a voastră nu există nici respect, nici încredere. Iar iubirea nu există fără cele două. Este clar că nu te iubește pe cât pretinde, vorbindu-te așa. Dacă cel cu care am eu o relație ar face asta, m-ar dezamăgi foarte tare și nu cred că aș mai vorbi cu el. Fă-te respectată și respectă la rândul tău. Pentru el a contat mult mai mult imaginea pe care o avea în fața prietenilor decât repectul și încrederea pea care ar fi trebuit să ți-o ofere. Acum văzând că ai aflat și că e foarte posibil să o închei cu el, face pe victima și dramatizează că se omoară. Nu ceda. Sunt sigură că nu își va face prea mult rău, ține prea mult la el și la imaginea lui. Dacă chiar îl iubești și vrei să-i mai dai o șansă, nu i-o da așa ușor. Fă-l să-ți demonstreze că te iubește, nu să încerce să te convingă prin cuvinte. Tu nu te consuma și lasă timpul să decidă ce va fi. Baftă!

| RaduMD a răspuns:

Sunt două posibilităţi: prima ar fi că e un tip de o teribil de proastă calitate, dacă nu cumva cu oarece probleme psihopatice. În acest caz, zi mersi că s-a întâmplat acum şi nu mai târziu şi fugi cât mai departe, fără să te mai uiţi înapoi decât din când în când, ca să spui: "bine că am scăpat!".

Ar mai fi şi posibilitatea unei imaturităţi. A unui creieruţ de puştan de liceu care se laudă cum gaigica e la picioarele lui şi cum vine el la şcoală cu berea în ghiozdan. În asemenea caz, există unele şanse să se maturizeze, dar va trebui să ai răbdare fără garanţia că se va întâmpla acest lucru: te cam legi singură la cap.

| aryenutzaa a răspuns:

Eu zic sa il lasi impace. El nu se va omora sunt doar chestii sa te induplece pentru ca stie ca il iubesti. Daca te vei intoarce la el totul la fi frumos 1 saptamana 2 si dupa aia se va intoarce la comportamentul lui.

| mihaelacrina1994 a răspuns:

Pot sa-ti spun doar ca nu esti singura care a patit asa ceva. sad Am fost in aceeasi situatie acum o luna. Trebuie sa treci peste ce s-a intamplat, bazeaza-te pe prietenii tai, ia-ti gandul de la el, fa ce iti place. Nu cred ca daca te impaci cu el se va schimba, cu ce l-a ajutat pe el ca vorbea urat de tine, asta a fost doar o scuza penibila. Mai sunt baieti pe lumea asta. Sper sa fii bine!>big grin

| Robert_Trifan_1982 a răspuns:

Pai stiu ca e greu am patit cu o fata ceva asemanator da nu merita iertat atata timp cat te vorbea de3 rau pentru ca minte cand spune ca ii pare rau si nimeni nu merita sa fie bataia de joc a nimanui