| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Familia mea se afla intr-o continua cearta! Tocmai acum parintii mei tipa unul la altul.Nimic nu merge bine! Si totul e numai din cauza lui tata, el niciodata nu faca nimic pentru noi si o supara pe mama in fiecare zi, saraca are probleme cu inima si e bolnava si lui nici macar nu ii pasa. Ea sta noaptea pana la 2 sa gate lucru.Eu sunt doar o fata de 15 ani... o ajut cum pot mai ales acum ca sunt in vacanta, dar cand sunt la scoala nu am timp de minic.Nu stiu cu cine sa vorbesc.Nu stiu ce sa fac.Asa zisi mei prieteni ma lasa mereu la greu! Poate un sfat ceva... orice macar o consolare.Ma sint singura! multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| sysy_1065 a răspuns:

Si eu sunt in aceias situatie eu cel putin, cand vad ce cearta iese in fiecare zi sau seara inkerc s-o consolez p mama sau incep sa ma iau si eu cu tata la cearta dar nu e bine.inkearca s-o consolezi si uh p mama ta s-o mangai si sa-i spui ca o sa treaca, si stai linijtita ca nu esti singura ne ai p noi!"TPU":*:*:*sper sa treaca imi pare rau sinker si eu ma rog in fiecare zi la d-zeu dar sa speram ca intr-o zi vor trece toate, ai grija de tine si de mama ta :*:*:* fundita pls :*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E tare trist si descurajator sa-ti vezi parintii in halul asta.Trebuie sa vorbesti cu tatal tau,care se pare e radacina raului. Spune-i ca esti mare,ai crescut si ar putea sa te respecte putin,sa nu-ti mai arate zilnic desconsiderarea pe care o simte pentru mama ta.E urat din partea lui ca nu incearca macar sa te apere de scenele de violenta verbala. Poti sa-i spui ca, cel putin acum, stii de ce nu vrei sa ai parte in viata...Si fii mereu alaturi de mama ta, esti toata mangaierea ei.Te pup, curaj!

| Cella a răspuns:

Fi alaturi de mama tatongue orice ar fi

| noname_1435 a răspuns:

Toti trecem prin asa ceva
nu cauta consolare aici ca aici toti cocalarii o sa zica gen:ce p**a mea ni te plingi noua...singurul lucru pe care tu il poti face este sa te ajuti singura si sa faci in asa fel incit paritii tai sa se impace

| octavian1992 a răspuns:

Trista intamplarea asta pai draga Anto incerca sa vb cu tatal tau sa vezi de ce e nemultumit de mama ta, sau inca ceva s-ar putea sa aiba inca pe cineva in viata lui stii la ce ma refer. uite idu meu si vb despre problema ta : tavioctavian28

| fgzsjhguj a răspuns:

Draga Laura,cred ca multi dintre noi stim prin ce treci deoarece nu esti un caz aparte,tot trecem prin asta la un moment dat,numai ca certurile sunt diferite in felul lor,si sunt pe subiecte diferite, si la momente diferite(mai dese sau mai rere) Cert este ca exista Dar am o intrebare, este numai violenta verbala? sau si fizica? este important acest amanunt, daca este doar verbal trebuie sa te simti putin norocoasa deoarece esti un caz fericit. tot ce trebuie sa faci este sai fi alaturi mamei tale orce s-ar intampla sa sai arati cat de mult o iubesti pentru ca lucrul asta este mai important pentru ea decat 100 de vorbe urate de la tatal tau Si mai trebuie sa vorbesti cu tatal tau, sa ii spui ca te deranjeaza foarte rau certurile lor zilnice, sa-i spui ca te afecteaza intr-un mod negativ si ca ti se rupe inima cand ii vezi asa...si ca tiar place sai vezi ca macar incearca sa realizeze ceva fara cearta si cuvinte urate Succes:* te-am pupat